דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

וויסמן מיכאל (מיקי) ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
צומת יגור

תאריך עברי:
כח ניסן תשסב

תאריך לועזי:
10/04/2002

סמל מיכאל וויסמן (מיקי), בן ליליה וסלומון, נולד ב-1981 בחיפה וכל חייו גר בקרית ים. הוא נולד בחודש שביעי, פג, במשקל נמוך מאוד והוא היה נבדל בהתפתחות מאחותו. הוא היה לקוי למידה והשיג כל דבר בעזרת כוח רצון והרבה מאוד השקעה. מיכאל התחיל את לימודיו בבית הספר היסודי "עלומים" בקרית ים, המשיך לבית ספר "רודמן" לעוד שנתיים, לאחר מכן היה שנה בפנימיית "הדסה", ואחר כך בפנימיית "מאיר שפיה", שבהן הוכשר בלימוד של גידולים חקלאיים. בזמן לימודיו ב"מאיר שפיה" יצא לפולין וחזר מסיור זה כגבר, והביע את אהבתו למולדת. לאחר 12 שנות לימודיו המשיך ללמוד כעתודאי במכללת "הכפר הירוק" בה הוכשר להיות הנדסאי בתחום מכונאות רכב.

מוריו הכירו אותו בתור תלמיד חרוץ, שקדן, ומשקיען. מיכאל למד ותמיד שאף למצוינות. מיכאל היה אדם טוב עם לב זהב, שרצה רק לעזור לזולת. בתקופת הנוער שלו התנדב למשמר האזרחי, במשך כ 4-5 שנים. בחיק משפחתו תמיד תמך, פרגן וסייע בעת הצורך. גם בתקופות הקשות ידע להיות חזק ואמיץ ותמיד עזר בכל צרה.

מיכאל רצה להתגייס לחיל חימוש. הוא הוכשר במשך שלושה חודשים בבה"ד 20 כמכונאי מג"ח ולאחר הקורס שובץ לסדנת ישי של יחש"מ 650. מיכאל היה חייל טוב וממושמע, תמיד תרם ועזר לחבריו ביחידה בכלל ובמחלקתו בפרט. כמו כן, התנדב ללא הרף לכל משימה כמו לצאת לחוליית תיקונים ביחידות הלוחמות.

מיכאל היה אהוב על כולם וחייך לכל עבר, היה אדם מופנם וצנוע. היה מרוצה מאוד מהיחידה, מהמפקדים ומהחברים. אין אחד שיאמר עליו מילה רעה. הוא היה חייל למופת וביצע את משימותיו במלואן ועל הצד הטוב ביותר. מסירות לעבודה היה מרכיב חשוב באישיותו. מהרגע הראשון ביחידה הוא התאקלם מהר מאוד והיה מתמיד בעבודה. עם הזמן הוא צבר ניסיון והפיק לקחים מטעויותיו, לכן תמיד השתפר ולמד מהפעם הקודמת. הייתה לו מוטיבציה לתפקיד וביצע את תפקידו בנאמנות ובמסירות רבה.

בהפסקות ובשעות הערב ביחידה היה חלק מהחבר'ה. הוא היה ידוע כמסאג'יסט מספר 1 ביחידה. הוא מאוד אהב לעסוק במחשבים ולהתאמן בזמנו הפנוי בג'ודו. כמו כן, היה אלוף אירופה בשחמט וניצח את חבריו ללא בעיה. מיכאל אף ידוע ככישרון גדול מנגן בגיטרה. גם בתחום הזה היה צנוע כהרגלו ולא הרבה לנגן הרבה בפני חבריו ליחידה, אך כשכבר הגיעה לידיו גיטרה של אחד החברים ישבו כולם סביבו בערב לאחר יום קשה של עבודה - הוא ניגן והם שרו, נפעמים מנגינתו. הוא דאג וסייע ככל האפשר למשפחתו. ניתנה לו אפשרות לעבור ליחידה קרובה לביתו אך סירב עקב אהבתו לתפקיד, ליחידה ולחייליה. כמו כן, לפני שנהרג, היה מועמד לקבל חייל מצטיין ביחידה על הצטיינותו.

ב-10 באפריל 2002, כ"ח בניסן תשס"ב, אירע פיגוע טרור של קו אוטובוס בצומת יגור בסמוך לחיפה. בפיגוע זה היו שמונה הרוגים וביניהם היה מיכאל וייסמן ז"ל. האוטובוס היה בדרכו לירושלים, מיכאל היה בדרכו לבסיס.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים