דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

דיין עופר ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
דרום לבנון , נפל בפעילות מבצעית

תאריך עברי:
יז אדר תשמה

תאריך לועזי:
10/03/1985

עופר דיין נולד ב- 23.11.1964, בנם של ישראל ורינה לבית ברדוגו, האמצעי מבין שלושת בנינו.

הוא נפל בפיגוע רצחני בלבנון בי"ז באדר תשמ"ה ב- 10.3.1985 באסון מכונית התופת.

עפר ז"ל הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בחיפה.

הוא היה כה צמוד לעיר הולדתו ולבית הוריו שבשכונת רמת הדר, כאילו היה חלק בלתי נפרד ממנה, אולם עפר החל את דרכו הראשונה בבית בו גרנו בשכונת פועה, הוא הלך לביה"ס לאו-באק ולאחר מכן למד בבסמ"ת ומשם עבר "לשוב" במגמה מקצועית במכונאות.

בזמנו החופשי ותוך כדי הלימודים הוא החל לצייר, הוא למד ציור אצל לב שטרקמן שהיה מורו הראשון לציור, בחופשות ביה"ס נהג לעבוד בגלריה לאומנות והוצאת ספרים "רנסנס" בבעלותו של שלמה גרפונקל.

עפר הוכשר בצבא לטפל בציוד כבד הוא היה חייל למופת איש מקצוע מסור ומעולה, לא פעם נאלץ לפתור בעיות לבדו ולהתגבר על תקלות המתעוררות בסדנא, ברוח טובה וחיוך על שפתיים, הוא נענה לכל קריאה לעזרה בכל שעות היממה כיאות לחייל ממושמע במערך מלחמתי של צה"ל.

הוא שירת תקופה ארוכה בלבנון וגילה תושיה וכושר אילתור ומסירות ללא גבול למעשה עסק הוא גם מחוץ לעבודות אחזקה בסיורים ושמירה. עפר צייר בזמן שהוא בא לחופשות מהצבא וציוריו מעטרים את ביתנו, כמו כן בהיותו בלבנון בנבטיה הוא צייר תמונה גדולה שכיום נמצאת ומעטרת את המועדון במחנה שמשון לא מעטים הם האנשים הקשורים לאומנות המכרים את השם עפר דיין וביחוד חוג שוחרי אמנות "רנסנס". כולם ידעו מי הוא העלם הצעיר החייכן, מלא עליצות ושמחת חיים וכולם ניבאו לו עתיד מזהיר.

עפר נהרג בהתפוצצות במשאית הספארי מעבר לגדר הטובה בלבנון בשעות הצהרים של יום ראשון 10.3.85.

לאחר שהיו בחופשת שבת הם עלו על משאית הספארי ועל שני הג'יפים המלווים יחדיו את קו המערכת, לאחר כ- 5400 מ' בתוך לבנון התקרב לתוך השיירה רכב מסוג מרצדס נהוגה על-ידי מתאבד שיעי שהפעיל מטען חומר נפץ ואז אירע פיצוץ עז שהרעיד את כל מושבת מטולה. יחד עם עפר נפלו עוד 11 חללים בפיצוץ.

עפר ייחל ליום בו יעזוב את לבנון אך לצערנו הוא לא זכה לזה בחייו אך ורק במותו הלכה מאיתנו דמות מקסימה ושופעת חיים, אכן גדול הכאב מאוד.
חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים