דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סגן מפקד גדוד הנגב 653 רס"ן לאון בוביס מספר על תפקידו והיחידה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 28/10/2021

תאריך האירוע: 2021-04-01

מספר צפיות: 862


סיפורו האישי של ס"ן רליאון  בוביס, סמג"ד 653 , טלפון – 0529246786  באר שבע 

התקופה בה היה סמג"ד: 2017-2021

מהות התפקיד  סגן מפגד גדוד, אחראי על תחום כלל הבטיחות בגדוד, קצין בבה"ד, ריכוז תחום הלוג' ועבודות מטה.בנומטה. בנוסףעל אבטחת מחנה נתן ופלוגה עצמאית 8644 בצאלים.

חוויות מהשירות:  זכיתי בחוויה גדולה ביותר והיא הקמת יחידה לאחר שנים רבות שהיה קיים כיחש"ם שעבר לאגד אחזקה. בעקבות 'אחזקה אחרת' פורק אגד 653 והוקם גדוד הנגב 653 שנותן מענה אחזקתי על צפון הנגב.

הקמת יחידה חדשה זה תהליך מרתק ומאתגר, ומאתגר אף יותר כאשר מקימים יחידה לא מ-0 אלא מחלק כרא ארגון של יחידה בעלת מורשת מפוארת ועשייה רבה אשר הייתה קיימת יום יומי.

האתגר הגדול ביותר היה ליצור זהות חדשה ליחידה חדשה, ליצור סטנדרטים גבוהים, נהלים חדשים עם אנשים שהיו רגילים למשהו אחד, והיום עם הקמת הגדוד נדרשו לשנות הרגלים, את שיטת העבודה וצורת המחשבה.

הייתה לי הזכות להיות סמג"ד ראשון בהקמת הגדוד.

אירועים מיוחדים:  בשלוש וחצי שנים לא היו מלחמות/מבצעים אך היו לא מעט אירועים, בהם המתיחות בגבול עזה עלתה מדרגה. הגדוד נדרש לתת מענה אחזקתי לכוחות אשר היו בכוננות אם וכאשר היה מתפתח אירוע בטחוני כזה או אחר.

שנת 2020 עברה במלחמה בקורונה, המלחמה שבה הגדוד לקח חלק גדול מס' חודשיים.

הגדוד שימש כעורף לוגיסטי לפיקוד העורף וביצוע משימות בשותפות מלאה עם הפיקוד במרחב אזרחי. כגון קבלת סחורה, העמסת מנות לביתי גיל הזהב, חלוקת ציוד ומזון לאזרחים.

מפקדייך בשירות בגדוד: זכיתי לעבוד עם 2 מג"דים

  • מג"ד ראשון סא"ל ישראל שפרלינג - אדם נבון, אינטליגנט, בעל תואר במשפטים, בעל חזון לבנות גדוד ולשווק וליצור זהו גדודית .
  • מג"ד שני סא"ל משה מזוז- אדם מדהים, מלא באנרגיות ורצון לקדם דברים.       אכפתי, מלא ברעיונות חדשים ומוביל את הגדוד להישגים חדשים.

את תקופת השירות תחת 2 מג"דים ניתן לחלק באופן ברור לשתי תקופתו, הקמה ותקופת מיצוב. אין ספק שאת היחידה לא מקימים לבד ולא היינו מצליחים ללא האנשים הטובים שהיו לצידנו ומאחורינו.

אנשים כמו:

  • רס"ב ערן סבג - אדם משכמו ומעלה, אכפתי מסור לויאלי ומקצועי.
  • רס"ר פדית זכאי - הקל"גית, נגשת שלא פגשתי כמוהה בצה"ל במקצועיות, באכפתיות. ורצון לקדם דברים בשאיפה למצוינות
  • רנ"ג עופר נחמן - ממונה בטיחות של האגד לאחר מכן של הגדוד אשר בן אדם מקצועי, מבין עניין אשר פעל רבות לטוב. הצלחת היחידה, הקמת מערך בטיחות בגדוד ובאגד בכלל, אשר תרם רבות מידע וניסיון.
  • רנ"ג אורן ארליכמן - אחראי משקים בגדוד לפני הכל בן אדם בעל פוטנציאל אדיר, נעים הליכות, נבון מנומס מקצועי ברמות גבוהות. יודע לקדם כל דבר אשר היה נוחת לפתחו.
  • רנ"ג נפתלי פרץ - אחראי מחלקת ייצור מקצועי אמיתי, חלום של כל מפקד שהיה לצידו נגד כזה. ידיים זהב לב רחב אשר ידע לבצע כל פרויקט ברמה גבוהה.
  • הצוות שלו יורם קרמר ומוחמד אזוהייל, חברה מקצועיים לויאלי, נרתמו בשמחה וברצון לכל משימה שנדרשו בכל העוצמה.
  • רס"ן עידן בר עוז - חבריי וראי לשכבת הימים, רס"ן נוסף בכיר במפג"ד, חבר אמיתי קצין מקצועי מסור וראוי.
  • רס"מ יצחק בהרוזי - רס"ר הגדוד, בעל שמחת חיים רצון לקדם דברים. חדור מוטיבציה להצלחת היחידה, אכפתי יד ימיני באבטחת הגדוד. וקידום משמעת ושגרה ביחידה

אי  אפשר שלא לציין את סמ"פ בפלוגות אשר לא היינו מצליחים בלעדיהם להשריש סדר ומשמעת בפלוגות. מעיין אילו 831, עוזי לויאה 865, אבנר חדד, שגיב מגידיש 8644. חברים אמיתיים אשר ידעו לקדם ולהירתם לכל משימה באשר היא בשגרה ובחרום. לא היה פרויקט שאפשר לקדם בלעדיהם בתוך הפלוגות.

ד"ר אלה - רופאה של הגדוד אשר הייתה אחראית על בריאות החיילים בגדוד בפרט, במרחב כלל. אכפתית ודואגת לחיילים אך ביחד עם זו לא נתנה להם 'לברוח' מהעבודה וידע לזהות 'חייל שחקן' לחייל עם בעיה רפואית מעבר לתפקיד ישיר ידעה לעזור ולייעץ בתחום הבריאותי לאנשי קבע רבים וזה ראויה להערכה רבה, רופאה מקצועית בעלת ניסיון.

בתחום המשא"ן אי אפשר ללא אע"צ מיכל זרביב – אשר הייתה עוגן במשא"ן ביחש"ם, אגד ובהקמת הגדוד. הייתה נגדת ואע"צ כיום הובילה ועסקה בתחום המשא"ן, אכפתית, דואגת, מקצועית אמיתית בתחום. ידעה לשלוט ביד רמה בכל הקשור לכח אדם סדיר.

 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
פרץ מאיר ז

כניסת חברים