דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

גליקמן יובל ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
מלחמת ששת הימים

מקום הנפילה:
שועאפאת

תאריך עברי:
כז אייר תכשז

תאריך לועזי:
06/06/1967

יובל, בן יוסף ואסתר, נולד ביום י"ט באייר תש"ג 25.5.1948 ברחובות. סיים את לימודיו בבית הספר היסודי במקום מגוריו (מושב סתריה). למד שלוש שנים בבית הספר המקצועי "עמל" ברמלה וסיים בו את המגמה של מסגרות מיכנית, אשר בה עסק לאחר מכן.

היה חבר תנועת הנוער בסתריה. אהב לטייל והיה חובב ציד, דיג וקליעה למטרה. בעצם התחיל את שירותו הצבאי בגדנ"ע עוד בהיותו נער בבית הספר, אך לשירות צה"ל ממש הגיע כאשר גוייס באפריל 1966. כאשר גמר את תקופת הטירונות כחניך מצטיין עבר לקורס טכנאי צריח ונשאר כמדריך בבית הספר. לאחר תקופה מסויימת התנדב לצנחנים והשתייך ליחידת סיור.

מלחמת ששת הימים פרצה בעודנו בשירותו הסדיר, וביום כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967) הוא היום השני לקרבות, נפל בקרב בתל - אל-פול- שועפט - במבואות ירושלים. תפקידו ביחידה אמנם לא חייב אותו להשתתף בקרב זה ובכל זאת התנדב יובל למלא תפקיד מסוכן וקשה, ביצע את משימתו באומץ לב וכך נפל. יובל, אשר כדברי סגן מפקד הפלוגה, במכתב תנחומיו להוריו, שימש תמיד מופת לחבריו בזמן שהותו ביחידה. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בהר - הרצל בירושלים.

מושב סתריה הנציח את זכר יובל בקראו את בית העם על שמו, "בית יובל". בירחון של תנועת המושבים "תלמים", בחוברת המוקדשת לבנים ולחברי המושבים שנפלו במלחמת ששת הימים, הונצח שמו.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים