דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ברזילי אברהם ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
פיגוע בצומת מגידו

תאריך עברי:
כה סיון תשסב

תאריך לועזי:
05/06/2002

ברזילי אברהם (אבי) בן סוזי ויעקב, אח לרפי, מאיה ושי, נולד בכ"ט באדר תשמ"ג 14.3.1983, בבית החולים "וולפסון". את שנות ילדותו הראשונות העביר אבי בעיר חולון. בהיותו בן חמש שנים עברה משפחתו לנתניה, בה גדל והפך לדמות מופת. אבי למד בבית הספר היסודי "מסילות" ולאחר מכן בבית הספר התיכון אורט "גוטמן", במגמת חשמל ואלקטרוניקה. המחנכת האישית של אבי הספידה במותו ואמרה: "אבי, קשה לדבר עליך בזמן עבר, היית פעיל בחברה, מצטיין בלימודים, אהוב על כולם, חבר נפש ותמיד מוכן להושיט עזרה לכל חבר...".

לאחר סיום הלימודים בתיכון, המשיך אבי את לימודיו במסגרת העתודה במכללת אורט "הרמלין" בנתניה. אבי היה בחור חרוץ ושקדן בכל התחומים. את כל מה שרצה להשיג הצליח. סיים את לימודיו בהצטיינות וכל מי שהכיר אותו זכר תמיד את טוב ליבו ונימוסיו הרבים. אבי אהב לעבוד והתמיד לעשות זאת בתקופת הלימודים ואחריה. כפי שהיה חרוץ ושקדן בלימודיו כך היה מצליח בעבודתו. אבי היה עובד, חוסך כסף, עוזר לו ולמשפחתו. אבי היה גבוה ויפה תואר, אהב ספורט וכדורסל, היו לו הרבה חברים ותמיד היה צוחק.

אבי התגייס לצה"ל לחיל חימוש, עבר קורס טכנאי ציוד קרקע בבה"ד (בסיס הדרכה) 20 שבצריפין ובתום הקורס שובץ ליחש"מ שמשון, בצומת גולני. אבי הספיק לשרת בצבא חצי שנה בלבד.

ערב לפני הפיגוע, יצא אבי לביקור לא מתוכנן בביתו. בכ"ה בסיוון תשס"ב 5.6.2002, בדרכו חזרה לבסיס אירע האירוע הנורא בצומת מגידו - פיגוע דמים באוטובוס ע"י מחבל מתאבד.¶לאבי היו שאיפות וחלומות רבים אך יצור נבזה בא והרס את החלום ופתח בתוך ליבנו בור עמוק ללא תחתית, שממנו רק עצב מתחיל.

הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בנתניה. בן 19 בנופלו.

"אור חום יופי ואופי כשרון ואהבה בלעה האדמה ומתכסה באוצר שלנו". שנשמתך תהיה צרורה בצרור החיים. אוהבים וזוכרים, המשפחה.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
זיפרוני דויד ז

כניסת חברים