דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

טקס התייחדות עם חללי חיל הטנ"א שנת - 2019

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 26/06/2019

תאריך האירוע: 2019-06-19

מספר צפיות: 2426


טקס התייחדות עם זכר 783 חללי חיל הטכנולוגיה והאחזקה התקיים בתאריך ה-19.06.19, במרכז ההנצחה לזכר חללי החיל בעיר נתניה. הטקס התקיים במעמד המשפחות השכולות, ראש אט״ל, אלוף איציק תורג׳מן, קצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי, תא״ל מישל ינקו יושב ראש עמותת החיל, אל״ם (במיל׳) אהרון מועלם ומפקדי החיל בעבר ובהווה. השנה, הטקס בסימן רוח ישראלית. ״אנו שומעים מכם את סיפורם של הנופלים וחווים את כאבכם, שאין לו קץ ואין לו שיעור. וכשם שאין מילים מתאימות- אין נחמה על אובדן עלומים, על חיים שלמים שנגדעו בטרם עת והותירו שובל של אוהבים הנאחזים בזכרונות״ אמר קצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי, תא״ל מישל ינקו.

מדבריו של יו”ר העמותה, אל״ם (במיל׳) אהרון מועלם ״חלפה שנה ושוב אנו ניצבים אל מול קיר השמות הדומם ומתייחדים עם זכרם של יקירנו והדמעה בזווית העין מספרת הכל. את קורות החיים הקצרים, את גבורתם, את אומץ ליבם את הקרבתם למען תקומת המדינה ואת הרוח הישראלית שאפיינה את דרכם״.

בנוסף הוסיף ראש אט״ל, אלוף איציק תורג׳מן ״החיילים והחיילות אשר נפלו, הם עולם ומלואו עבורנו, הם פילסו עבורנו את הדרך למקום בו צה״ל נמצא היום. אני מביט בעיניכם היום, מחבק אתכם ומבטיח לכם, לעשות כל שביכולתי, כל מנת לקיים את הבטחתנו להגן על בטחונה של מדינת ישראל ותושביה״. יהי זכר הנופלים ברוך לעולם ועד.

סרט הטקס במלואו

תמונות מהטקס

נאום קצין טכנולוגיה ואחזקה ראשי - תא"ל ינקו מישל

משפחות יקרות,

מפקדים בעבר ובהווה,

מכובדי כולם.

הערב, כמו בכל מפגש עמכן, מחווירות מילות הנחמה אל מול האובדן, ושפתינו העשירה מלהקל על הצער.עינונו זקוקים למעמד זה כדי לזכור ולהיזכר ביקרים לליבנו, הם איתנו כל העת ואנו נושאים את הזיכרונות והמורשת שהותירו באהבה גדולה שיגון עמוק פועם בה.אין לנו יכולת לתאר את גודל האובדן על בן שלא שב, על בעל שלא יחבק, על אב שלא יזכה שוב לשאת את ילדיו על כתפיו.אנו שומעים מכן את סיפורים של הנופלים וחווים את כאבכן, שאין לו קץ ואין לו שיעור. וכשם שאין מילים מתאימות- אין נחמה על אובדן עלומים, על חיים שלמים שנגדעו בטרם עת והותירו שובל של אוהבים הנאחזים בזיכרונות.השנה היא בסימן "הרוח הישראלית" ומה יותר ישראלי מהערבות ההדדית שאני חשים האחד כלפי השני?   אנשים הקבע שלנו מקיימים, המקיימים "קשר של קבע" עם המשפחות, בנות ובנים, אחים ואחיות הממשיכים לפסוע בגאווה בדרך בה הלכו יקיריהם.עמותת החיל, הלב הפועם לעשייה חברתית לאורך השנה כולה. בכל אלה נושבת אותה רוח ישראלית, אשר מביאה אחדות, שותפות ותקווה להמשך.כצנסלון אמר: אנשים מחפשים את הפירוד, בשעה שעל קרש צר אחד אנו עומדים כולנו יחד".ואכן, מילותיו נכונות מאי פעם נוכח המתיחות הביטחונית המאפיינת את אזורינו ולובשת גוונים וצורות.מערכת הביטחון וצה"ל בפרט ממשיכים לעשות ימים כלילות על מנת לשמור ולהגן על הבית, לאפשר שיגרה בטוחה לאזרחי המדינה ולהיערך ליום פקודה.השמירה על אחדותנו, היא דרכנו לתת לארץ הזו את טעם החלב והדבש שהיא זכאית לה. זוהי דרכנו להיות ראויים לצוואת הנופלים.

במעמד זה, ברצוני להודות לעמותת החיל ולעומד בראשה, אלוף משנה במילואים אהרון מועלם, אשר פועלים ללא לאות בחיבוק המשפחות השכולות, בהעצמת חיילנו ובעשייה שבאה מן הלב ולשם שמיים.כמו כן, ברצוני להודות לעיר המאמצת, עיריית נתניה, על כך שרואה בשיתוף הפעולה עם החיל שליחות ומקפידה על הידוק והרחבת הקשר.בימים אלו פונה אני לאתגר חדש בצה"ל ומסיים שלושים שנות שירות בחיל בו שוכן ליבי, בו גדלתי וצמחתי כמפקד וכאדם.מבקש אני להודות לכן, משפחות יקרות, על הזכות להיות חלק מדרך, על שחיזקתן כשבאתי לחזק, על שפתחתן בפניי את ביתכן ובעיקר את ליבכן. לנצח אשא אתכן בליבי ותפילותיי.נישא יחדיו תפילה להחלמתם של הפצועים הנושאים בגוף ובנפש את צלקות המאבק על קיומנו. נפעל להשבת הנעדרים אשר יצאו מביתם למלא את משימת ההגנה ולא שבו.אשא מילות תקווה כדברי המשורר שאול שרניחובסקי:"אאמינה גם בעתיד, אף אם ירחק זה היום, אך בוא יבוא – יישאו שלום אז וברכה לאום מלאום.. ובארץ יקום דור, עין בעין יראה אור.."

יהי זכר הנופלים ברוך.

 

 

חיפוש מידע

כניסת חברים