דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ברונשטיין ברוך ז"ל

@alt@

גיל
בן 37 במותו

מלחמה:
מלחמת לבנון הראשונה

מקום הנפילה:
לבנון

תאריך עברי:
טז בתשרי תשמג

תאריך לועזי:
03/10/1982

 בן אסתר ואברהם, נולד ביום א' בטבת תש"ו (5.12.1945) ברוסיה. אחרי מלחמת העולם השניה עברו הוריו לגרמניה, ובשנת 1948 עלו לארץ. המשפחה הועברה למעברה בכפר שלם, שבתל-אביב. שנה אחת התגוררה המשפחה בצריף, עד שהועברה לבית ישן בכפר.

ברוך סיים בהצטיינות את בית-הספר היסודי "גולומב" בכפר שלם. המורים ראו בו ילד כשרוני, שקט ומופנם. שנתיים הוא למד בבית הספר התיכון עירוני א' בתל-אביב, ומשם עבר לפנימייה הצבאית של חיל החימוש בצריפין. בן 17 היה ברוך כשסיים את הפנימייה, והתגייס לשירות סדיר בחיל החימוש. הוא היה חובב ספורט, וחמש שנים שיחק כדורגל ב"מכבי מונטיפיורי" בתל-אביב. ברוך אהב מוסיקה, והיה לו אוסף תקליטים גדול של שירי ארץ-ישראל ושירי עמים. הוא היה ידידותי לחבריו, הרבה לארח אותם בבית הוריו, וחבריו הכירו אותו כנעים הליכות, כן וישר. היה מסור להוריו, ועזר לאביו בעבודתו בבית-מלאכה שהיה לו ביפו.

את שירותו הסדיר התחיל ברוך בשנת 1963. הוא שירת בחיל החימוש, והגיע בו לדרגת רס"ר. בשנת 1967 התנדב ברוך לצבא הקבע, ועד שנת 1978 - במשך שמונה שנים - שירת בסדנה של החיל, עד שהועבר לקורס קציני חימוש. בשנת 1978 הוא קיבל דרגת סגן, ושנתיים לאחר מכן עלה לדרגת סרן.

ברוך ביקש לפקד על יחידה בחטיבה סדירה, ומשנת 1981 היה קצין חימוש חטיבתי בגדוד שריון. פקודיו סיפרו עליו שקרוב היה להם כאב וכחבר טוב. הוא דאג לצרכיהם הקטנים כגדולים. בימי מלחמת יום הכיפורים שירת ברוך עם יחידתו, ששימשה כחוליה טכנית בגיזרה המזרחית, הירדנית. במלחמת שלום הגליל הוא היה קצין חימוש חטיבתי בשריון. מפקדיו ציינו אותו בשירותו במלחמה: "בעל מקצוע מעולה, במלחמה נתגלה כיעיל מאוד, בעל כושר ביצוע גבוה, אחראי". זמן קצר לפני שנפל הועלה לדרגת רב-סרן.

ביום ט"ז בתשרי תשמ"ג (3.10.1982), חזר ברוך מחופשה קצרה ליחידתו בלבנון. בדרך, ליד הכפר עלי, הותקפה השיירה שנסע בה ממארב שהציבו מחבלים בתוך סבך עצים. ברוך נפגע ונהרג. בן 37 שנים הוא היה בנופלו.

שר הביטחון אריאל שרון כתב למשפחתו: "ברוך היה חייל מסור ומפקד מצוין, סמל היושר והצניעות, נעים הליכות". מפקד יחידתו כתב עליו: "הוא היה לי ויהיה עבורי סמל של מסירות ואחריות, של יושר וצניעות. הוא ישאר לנו כמופת וכדוגמה". ברוך הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחולון. הוא הניח אחריו אישה, בן ובת, אם ואח.

חיפוש מידע

כניסת חברים