דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

בנימין יהושוע (שוקי) ז"ל

@alt@

גיל
בן 22 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
א אייר תשמד

תאריך לועזי:
03/05/1984

יהושע, בן זהבה ואברהם, נולד ביום כ"ו בחשוון תשכ"ג (23.11.1962) בקריית שמונה, והוא דור שלישי בארץ. כשהיה בן שנתיים, עבר שוקי עם משפחתו לירושלים ובה גדל והתחנך. שוקי היה ילד יפה-תואר, שהקסים את רואיו ביופיו. הוא החל את חינוכו בגן דתי, ואחר-כך למד בבית-ספר ממלכתי-דתי "ענף החיים" בירושלים. בכיתה ז' עבר לפנימיית "תלפיות" בחדרה, ושם סיים את לימודיו היסודיים. הוא חזר לירושלים ולמד ב"אורט" בבית-אל, שהוא בית-ספר תעשייתי, המלמד מקצוע ולימודים כלליים. שוקי השתלב יפה בבית-הספר שאך זה הוקם, ונהנה מן הייחוד של היותו אחד מן התלמידים הראשונים בו. הוא הכיר בצורך לעשות שם לבית-הספר בקרב בוגרי בתי-הספר היסודיים בירושלים, והצטרף למדריכים ולמורים, כדי להסביר את ייחודו של המוסד ואת מטרותיו. בעקבות פעילות זו גדל מספר התלמידים במוסד, פחתה הנשירה ממנו והוא הניב מחזורים של בוגרים גאים במקצועם ומועילים לצה"ל ולמשק בכללו. שוקי ידע לשמוח במסיבות, לשיר ולארגן תוכניות. במסיבות הסיום של כיתתו הוא הנחה את הערב וגילה כשרונות שהיו חבויים בו, ולא נגלו קודם לכן. הוא היה צנוע ומיעט לספר על עצמו.

גם בבסיסו הוא ארגן להקה, ושעשע עמה את חבריו בצבא. שוקי אהב כדורגל, כדורסל וג'ודו והגיע בהם להישגים גבוהים. כאות הוקרה, הוא נשלח לאירופה לטיול של 30 ימים, מטעם מחלקת הנוער של עיריית ירושלים. שוקי אף נשלח לקורס של שופטי כדורגל, ובתקופה הקצרה שבין סיום הקורס ובין נפילתו שפט בליגות ב' וג'. הוא היה חבר במועדון "לזארס" בירושלים, ובגלל גילו הצעיר היה מדריך זוטר. הוא ארגן טורנירים במועדונים שונים לזכר הנופלים במלחמות ישראל, עזר לנערים חלשים וחש את הייעוד שבעבודה זו.

כשהגיע מועד גיוסו, התלבט שוקי בין הצטרפות לצנחנים או לגולני ובין הצטרפות לחיל-החימוש. לבסוף הוא הגיע למסקנה, כי את מיטבו יוכל לתרום במסגרת התמחותו - בחיל-החימוש. שוקי השתתף בקורס גנרטורים ונשלח למחנה נתן. במחנה הוא בנה יחד עם מפקדיו סככות, סדנאות ומעבדות. הוא זכה להערכת מפקדיו, והתקדם במהירות בסולם הדרגות. הוא עשה עבודות שונות בסדנה - מתיקוני רכב ועד תיקוני גנרטורים, בחינת מלגזות וכלי רכב, ואף שירת בלבנון פעמים מספר תחת אש, במשימות של חיל-החימוש.

שוקי נפל בעת מילוי תפקידו, בדרכו למשימה שקיבל עליו, ביום א' באייר תשמ"ד (3.5.1984), והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בהר הרצל בירושלים.

הוא הניח אחריו הורים ושמונה אחים ואחיות.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים