דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

בירנבאום שמואל ז"ל

@alt@

גיל
בן 51 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
יא תשרי תשלז

תאריך לועזי:
05/10/1976

שמואל, בן צבי ואסתר, זיכרונם לברכה. נולד ביום ח' באלול תרפ"ה (28.8.1925) בפוטניק שבהונגריה. עלה ארצה בשנת 1948.

שמואל, שהיה בן למשפחה דתית מבוססת, למד בבקרים בבית-הספר הכללי שבעיר-הולדתו, ואחר-הצריים הקדיש את זמנו ללימודי יהדות, שאורגנו על-ידי הקהילה היהודית. הוא חונך על אהבת היהדות, ומילדותו היה חבר בתנועת-הנוער 'בני-עקיבא' שבהונגריה.

בתקופת השואה נרצחו הוריו ושתי אחיותיו. גם שמואל שהה במחנות-העבודה, אך הוא ניצל. כשבא הצבא הרוסי והגרמנים נסוגו, חזר שמואל לעיירת-הולדתו. בשנת 1948 עלה לישראל, כאן נשא שמואל לאישה את סימה והקים בית חם ונעים. כעבור זמן נולדו להם בן ושתי בנות, שמואל היה אדם דתי והחדיר בחבריו את רוח הדת והמסורת. הוא הקפיד תמיד להתפלל שלוש פעמים ביום ושמר ככל-האפשר על קיום המצוות.

שמואל גויס לצה"ל בשנת 1948 ןהמשיך את שירותו בצבא-הקבע עד יום-מותו. הוא מילא תפקידים רבים במשך שירותו בצה"ל, כמחסנאי לחלקי-חילוף וכמדריך ובוחן בקורס מחסנאים ופקידים טכניים. בשנים האחרונות לחייו היה ראש מדור קטלוגים בחיל-החימוש והועלה לדרגת רב-סרן. שמואל אהב מאוד את עבודתו והתמיד בה ללא-לאות. הוא עזר לפקודיו ולחבריו לעבודה, ועבד עמם בצותא. הם אהבוהו וגמלו לו במסירותם כצוות-עבודה. בעת שירותו הקדיש שמואל שעות רבות לקריאת ספרים ולחקר כתבי-הקודש. גם כשהיה כבר אב לשני ילדים, המשיך ללמוד בבית-ספר תיכון-ערב וסיים בהצלחה את בחינות-הבגרות. בצה"ל השתלם בקורס לטכנאים מוסמכים בתעשייה ובמנהל. הוא הצטיין בשקידתו בלימודים וקיבל תמיד ציונים גבוהים.

ביום י"א בתשרי תשל"ז (5.10.1976) נפל שמואל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית שבבית-העלמין בפתח-תקוה. השאיר אחריו אישה, בן, שתי בנות, שתי אחיות ואח.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "תכונותיו הנפלאות של שמואל - השקט הנפשי והאמונה העזה באלוהים ובאדם - אפיינו אותו והדביקו את כל הסובבים אותו. מסור ונאמן היה לתפקידו. הידע הרב שצבר וזיכרונו המופלא עמדו לרשותנו בכל-עת. גם בהיותו רחוק מאתנו. הוא התמיד בכל מעשה שהוטל עליו ולא הסתפק בהישגים בינוניים. תמיד שאף והשיג את השלמות, את הטוב ביותר. במרוצת השנים למדתי משמואל פרקי תורה והלכה, ושיחותי עמו היו מעניינות ומהנות כאחד. אהבנו אותו והוא יחסר לנו. דמותו תלוה אותנו תמיד".

משפחתו הנציחה את זכרו בלוח-זיכרון בבית-הכנסת 'שונה הלכות' שבפתח-תקוה.


חיפוש מידע

כניסת חברים