דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

בוטבול חיים ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ו ניסן תשלז

תאריך לועזי:
25/03/1977

חיים, בן אברהם וזהבה, נולד ביום י"ד באדר תשי"ז (18.2.1957) בחיפה. הוא למד בבית הספר היסודי 'עקיבא' שבבת- ים. המשיך וסיים את לימודיו בבית הספר התיכון המקצועי 'אורט בת-ים', במגמה של מסגרות מכנית.

חיים היה בן למשפחה מרובת ילדים. נער טוב היה ועשה כמיטב יכולתו להשביע את רצון הוריו ולעזור להם. היו לו תחביבים שונים - אהב מאוד ספורט והרבה לשחק בכדורגל, התברך בידיים טובות וידע לעשות מלאכתו היטב. הוא היה נער שאפתן והציב לעצמו אתגרים, בעיקר בתחום המקצועי. כשלמד בבית הספר התיכון היה פעיל בגדנ"ע, והיו לו חברים רבים שאהבו אותו וביקשו את חברתו. אופטימי מטבעו ושמח בחלקו, ומוכן תמיד לעזור לזולתו. מאחר ששאף לרכוש מקצוע שיסייע לו בחיים האזרחיים, ביקש להשתתף בקורס נהיגה קדם צבאי, אך בקשתו נדחתה.

חיים גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1975 והוצב לחיל החימוש. לאחר הטירונות השתלם בקורס חמשי-צריח של טנק מג"ח ונשלח ליחידה של חיל החימוש בסיני. ביחידתו נודע כבעל מקצוע מעולה וחייל טוב וממושמע, אהוב על כולם - חיילים ומפקדים כאחד. מפקדיו העריכו אותו מאוד ושלחו אותו להשתלמויות מקצועיות. כל השתלמות סיים בהצלחה, כשהוא משיג שלב מקצועי גבוה יותר. כשנה לאחר גיוסו הוענקה לו דרגת רב טוראי. לימים הוענק לו אות השירות המבצעי על חלקו בפעילות המבצעית של יחידתו.

ביום ב' בניסן תשל"ז (21.3.1977) נפצע חיים ולאחר ארבעה ימים מת מפצעיו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין שבחולון. השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "חיים שירת תחת פיקודי. הוא נתגלה כחייל למופת ומילא את כל המוטל עליו באורח מעולה. מעולם לא אמר 'אינני יכול' או 'אינני רוצה' - תמיד שאף לפתור את הבעיות הטכניות הקשות ביותר. מכל משימה שהוטלה עליו חזר רק לאחר שסיימה באורח מושלם. מפקדיו וחבריו ליחידה מבכים מרה את מותו".

הוריו תרמו לזכרו ספר תורה, ומסגרת מנורה לבית כנסת, ולבית הספר 'אורט-בת ים' תרמו תמונה, מנורה וגביע.
 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים