דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

דבר יושב ראש עמותת חיל הטנ"א (חימוש) - אל"מ במיל' אהרון מועלם

מאת: אתי מסיקה

תאריך עלייה לאתר: 24/04/2011

תאריך האירוע: 2010-01-01

מספר צפיות: 1534


 "את תפקידי כיו"ר העמותה התחלתי בינואר 2010 , קיבלתי את התפקיד לאחר הקמת מרכז הנצחה בנתניה שהיה בשלהי התהוותו, ולכן שמתי לי כיעד- להפיח רוח חיים באתר שעלול היה בקלות להפוך ל"פיל לבן", ואכן יכול אני להגיד בגאווה שאתר ההנצחה של חיל החימוש חי ונושם, ומתקיימת בו פעילות יום יומית המאופיינת במספר רב של מבקרים שרובם חיילים ומפקדים של חיל החימוש. ברצוני לציין את שיתוף הפעולה ביני ובין קחש"ר בנושא חשוב זה מכיוון שהנחייתו של קחש"ר לחייב כל חייל בחיל חימוש לבקר לפחות אחת לשנה במרכז הנצחה הביאה למחזור ביקורים רחב של  חיילים רבים, אנשי קבע וקצינים שמגיעים במשך כל ימות השבוע למטרת לימוד המורשת והתייחדות עםחללי החיל.

במהלך הביקור מקבלים החיילים דברי רקע קצרים על העמותה ועל מרכז ההנצחה ובהמשך  מתמקדים המדריכים בארוע רלוונטי המאפיין את היחידה המבקרת )כגון סיפור קרב, סיפור גבורה או פעילות חימושית יוצאת דופן(, תהליך זה מחבר את האנשים למקום ויוצר תחושת שייכות וגאווה.

כמו כן מגיעים לאתר באופן שוטף בני המשפחות השכולות שרואים במקום בית חם ומתייחדים עם יקיריהם, הנחייתו של קחש"ר שכל סיום קק"צ יתבצע במרכז ההנצחה הינה בעיני חשובה ומבורכת שכן הקצינים החדשים נתקלים פעמיים במהלך הקורס במרכז ההנצחה. פעם אחת – ביום קבלת התגיות ותחילת ההשלמה החיילית ופעם שנייה – בסיום הקורס, כשהם מקבלים את הדרגות במעמד מרגש וחגיגי במרכז ההנצחה החיילי.

אתר ההנצחה ממוקם בלב ליבה של העיר נתניה במקום מאוד אסטרטגי ומרכזי והינו חלק מתוך קומפלקס גדול של פעילות שכולל בתוכו את: יד לבנים נתניה, את אנדרטת אלכסנדרוני ואת האנדרטה לזכרם של היהודים שלחמו בצבא האדום. פעילות העמותה מאוד רחבה ורב - גונית ומתבטאת בקשר הדוק עם המשפחות השכולות, בנושא זה מתקיימת פעילות שוטפת במשך כל השנה: לדגמא את חג ט"ו בשבט האחרון חגגנו השנה במרכז הנצחה והבאנו את ההורים השכולים, האלמנות והיתומים להופעה שהתקיימה באתר.

פעילות חשובה נוספת שנעשית למען המשפחות השכולות היא ארגון נופש, הממומן בחלקו על ידי העמותה ומתקיים באחד מבתי המלון בארץ, נופשים אלה מגבשים מאוד את המשפחות השכולות וגורמים לתחושת אתנחתא מרעננת השכול הקשה המאפיינת את חיי היום יום של אוכלוסיה זו.

ערוץ נוסף של פעילות העמותה המתקיים בדרך כלל לפני תחילת הלימודים בחודש אוגוסט הוא ארגון יום כיף לתלמידים המתבצע בדרך כלל בקאנטרי קלאב בראשון לציון העמותה מארגנת פעילויות  מגוונות והפעלה מהנה, ולאחר ארוחת הצהריים מחולק שי לכל תלמיד ותלמיד בצרוף ברכת הצלחה לשנת הלימודים הקרובה.

כמו כן, בחג החנוכה מוזמנות המשפחות השכולות להדלקה משותפת של הנר הראשון ובאותה הזדמנות חוגגים בר מצווה לכלל הילדים שהגיעו באותה שנה לגיל מצווה, השנה חגגנו בבה"ד 20 לשני ילדים והבאנו את מישל כהן )הילד שזכה בבית הספר למוסיקה(, בשם עמותת חיל החימוש הענקנו לכל אחד מהם מתנות רבות ובתוכן מחשב נייד והשתדלנו ככל האפשר לללות אותם באירוע חשוב ומשמעותי זה.

בנוסף משקיעה העמותה מאמצים רבים בטיפוח אוכלוסיית החיילים הבודדים: פעמיים בשנה )בפסח ובראש השנה(, מעניקה העמותה לכל חייל בודד תלושים בסך של 180 שקלים שנראה לכאורה סכום זעום, אולם בהתחשב בכך שמדובר בכ 550- חיילים, ההוצאה הכספית של העמותה בנושא זה מסתכמת בכ- 100,000 ₪ בחג, ובכ- 200,000 ₪ למשך השנה. לצערי יש גם משפחות שכולות שנזקקות לסיוע וגם להן אנחנו נותנים תלושי שי בפסח ובראש .₪ השנה ע"ס 500 אחת לשנה, מוזמנים החיילים הבודדים מטעם העמותה ליום כיף המאופיין בפעילות רחבה בארוחה עשירה, במשחקים, ברחצה בבריכה ובמתן שי לכל אחד מהם הדלקת נר חנוכה בסוף היום.

לצערי, מצבם הכלכלי של חלק מהחיילים הבודדים הינו רע מאוד ורק בשבוע שעבר הלכתי לקנות 2 מקררים, 3 מכונות כביסה, טלוויזיה 32 אינץ', תנור גז ארון בגדים, פינת ישיבה ואפילו מיטה ל- 2 חיילים בודדים נזקקים, הסיוע ניתן לאחר שמתקבל בעמותה טופס ביקור בית ממפקדיהם הישירים ומהתרשמות העמותה למתן סיוע. כשהתחלתי את התפקיד היו חברים בעמותה כ- 400 חברים, היום המספר הוכפל ל 850 חברים, היעד הינו להמשיך והגדיל את כמות החברים ובכך לממן ולהרחיב את הפעילויות".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
וייסברון אברהם ז יחזקאל אריה ז

כניסת חברים