דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

טקס התייחדות עם נופלי חיל החימוש - שנת 2012

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 14/06/2012

תאריך האירוע: 2012-06-13

מספר צפיות: 4978


 טקס התייחדות התקיים בתאריך  13/6/12 במרכז ההנצחה בנתניה. הטקס היה מרשים ומרגש מאוד.

 

 

ראיון שהתקיים עם קצין חימוש ראשי תא"ל צביקה קראוס בערוץ 7  (כתב ישי קרוב )

טקס התייחדות לחללי חיל החימוש התקיים אתמול (רביעי) באתר החיל בנתניה.
בראיון לערוץ 7 סיפר קצין חימוש ראשי, תא"ל צביקה קראוס, "כמידי שנה, הגיעו אתמול משפחות 756 הנופלים של חיל החימוש, במערכות ישראל". קראוס סיפר כי כחיל הגדול ביותר בחיילות היבשה הוא לא מסתפק בהסתכלות על העתיד אלא גם משמרים את העבר, "הקשר שלנו עם המשפחות השכולות הוא קשר חם והגעת מאות משפחות לטקס אתמול, מחממת את הלב". במהלך הטקס, ציינו מפקדי החיל את פעילותם של החללים, אם שכולה נשאה דברים ויתומי חיל החימוש שרו שיר, "השיר היה כל כך מרגש שדמעות ירדו מעיניהם של הנוכחים", סיפר קראוס, "ציינו לעצמנו את הקשר המחייב הזה של אנשי חיל החימוש המשרתים עם אותם אלה שנפלו במערכות ישראל".
עם זאת, קראוס מודע לבעיית הגיוס לחיל, "אנחנו מבינים שאחת הבעיות המרכזיות שלנו היא המוטיבציה לשירות בחיל, זאת בשל היעדר חינוך טכנולוגי. לכן, בשנים האחרונות יש מיזם שאנחנו מניעים ושותפים בו - התהליך המחזק את המוטיבציה של תלמידים ללמוד בחינוך טכנולוגי על פני חינוך עיוני. אנחנו פועלים בלמעלה ממאה בתי ספר כאלו ואנחנו מעודדים אותם לשרת בחיל החימוש ולרכוש מקצוע לחיים".

 

סרט המציג את הטקס החל משלב ההתכנסות ועד לסיום הטקס (טיוטא)

 

 

    

 

נאום קחש"ר תא"ל צביקה קראוס בטקס התייחדות עם חללי חיל החימוש 2012

בני משפחות שכולות , ר' אגף הטכנולוגיה , מכובדים ואורחים יקרים , משפחת חיל החימוש
במהלך השנה האחרונה פגשתי רבים מכם , בני המשפחות השכולות, אלמנות ויתומי חיל החימוש. נפגשנו בבתכם בימי האזכרה והזיכרון ובמסגרת הפעילויות המשותפות הרבות שמארגן חיל החימוש העמותה ומערך הנפגעים לחיזוק ושימור הקשר איתכם. אצלי במהלך השנה הזו קיבלו מילים שגורות כ"מחיר האבדן" "במותם ציוו לנו " לשאוב כח ועוצמה , ועוד יותר משמעות יותר עומק , אבל, ובעיקר , פנים ,רגש , ולחיצת יד , וחיבוק חם וקשר של קבע. במהלך השנה האחרונה ניגלו לי שורשי  מקור עוצמתם של אלו המשרתים ואלה ששירתו ומקומם בשורותינו חסר ואינם עוד, כל זאת בזכותכם יקירי. בני המשפחות השכולות  , אתם מסמלים לכולנו את נתיב הדרך הלאה ומזינים אותנו באנרגיה להמשיך קדימה. כאן מול קיר השמות של 756 מחברנו , גיבורי התהילה , חללי חיל החימוש החקוקים בברזל נחקקה גם הברית. כאן מתאחדת משפחת חיל החימוש איתכם ועם גורלכם לעד.
 
יקירי בני המשפחות השכולות
עשירה היא השפה העברית, אך דלה היא במילות הנחמה הנדרשות כדי להקהות את האבדן , הכאב והחוסר הגדול. האור היחיד הוא הידיעה שבזכות אותה מסירות נפש של הבנים והבנות שנפלו מתממש חלום הדורות של עם ישראל - להיות עם חופשי בארצנו. 
משפחות שכולות
אימא שלי ששרדה את השואה לבדה עלתה והקימה משפחה במדינת ישראל. היא גידלה וחינכה אותי לבחור בשליחות שבשירות הצבאי כדרך חיים. לי ברורה המשמעות של תרומה למדינה ולמולדת, כפי שלכם ברור שהמחיר הכבד שנדרשתם לשלם הוא המבטיח את קיומו של העם , קיומה של המדינה.
 
מכובדי
חיל החימוש הוא חיל טכנולוגי מקצועי המושתת על אבני יסוד אנושיים  הטובים בעם , מלח הארץ. החיל הוא נדבך מרכזי לתמיכת יכולתו של צה"ל להשיג את ייעודו ומטרותיו. חיל החימוש מהווה מרכיב חשוב בפעילות צה"ל ברגיעה ובמלחמה, "כחלק היורד במלחמה וכחלק היושב על הכלים יחדיו יחלוקו" גם היום נדרש חיל החימוש לאתגרי ההווה והעתיד ולשמר את מוכנות וזמינות אמצעי הליחמה ואת כשירות כוחותינו ומערכיו ליום פקודה, ז הציווי זו המשימה.
 
משפחות יקרות
משחר ילדותינו לימדו אותנו שפרחים מוגנים אסור לקטוף "אסור לקטוף את פרחי הגן" שרה סי היימן. ואני שואל אותך אלוהים  -פרח אסור אז למה ילד מותר ? בטקס המכובד הזה אני מוצא אני נכול להביע הערהכ עמוקה לנגדי חיל החימוש המלווים את המשפחות השכולות לאורך כל השנה במסגרת מיזם "קשר של קבע" נרשמות לכם נקודות זכות רבות בשמים. בשם חיל החימוש המאמץ אתכם לליבו אני מצדיע לכם , משפחות יקרות מייחל להחלמתם של הנכים והפצועים ומתפלל יחד אתכם לימים טובי ולשלום
 
                                                               יהי זכר הנופלים ברוך. 

 

נאומו של יו"ר העמותה מר' אהרון מועלם בטקס ההתייחדות

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, האלוף קובי ברק ,    קצין החימוש הראשי, תת אלוף צביקה קראוס ,   אלופים, קציני חיל ראשיים בעבר ,  ספ"כ החיל , ר' מנהל הנפגעים וקציני הערים, אל"מ יאיר בן שלום , ראש היחידה להנצחת החיל במשרד הבטחון, מר יעקב גבאי ,   נציגת ארגון אלמנות צה"ל, הגברת נחמה מוסקל ,    יו"ר יד לבנים חדרה, מר ניסן רייזל , חבר מועצת עיריית נתניה, מר עקיבא יצחקי ,  אורחים נכבדים ואחרונים חביבים המשפחות השכולות.  שוב חלפה לה שנה ושוב אנו ניצבים מול קיר השמות הדומם אל מול נוף מדהים ביופיו. נוף השווה לכל נפש ובעיקר לנפשם ורוחם של יקירנו
 
ניצבים אנו כמשפחה אחת שלא בחרנו אך יד הגורל הפגישה בנינו ובחרה עבורנו את השכול. אחיי ורעיי,
בשבת הקרובה יקראו בית ישראל את פרשת " שלח לך אנשים ויתורו את הארץ " פרשת ריגול שתוצאותיה היו חמורות מאד
למשימה זו נשלחו 12 אנשים,10 מתוכם מעדו ונכשלו במשימת הריגול, הפחד והבהלה מיושבי הארץ גרמה להם להוציא דיבתה רעה. השניים הנותרים יהושוע בנון המנהיג וכלב בן יפונה חברו, עמדו בפרץ ולחמו בעוז ובגבורה ודברו אל העם בשבח הארץ ביופייה ובפרותיה הנאים. יקירנו הם פרותיה היפים שנקטפו בטרם עת, הם הגיבורים שבזכותם ניתן להלל ולשבח את ארצנו, הם אלה שבזכותם לא עוד פחד ובהלה מאויבינו אלא עוז ,גבורה ואמונה בצדקת דרך אנו משפחת חיל החימוש גאים באבות ובבנים של חיל החימוש לצד שאר חללי כוחות הביטחון שנפלו בעוז ובגבורה למען ארצנו. על אותה ארץ שיהושוע בנון וכלב בן יפונה המרגלים אשר מסרו נפשם על כיבושה וחלוקתה לשבטים. ואכן מקום נכבד וחשוב ניתן בשמי מרום לנופלים על קדושת הארץ ובטחונה , ואנו כאן כדי להמשיך את מורשתם מורשת אהבת הארץ והזולת.
 
אני רוצה להודות לכל אלה שבאו להיות איתנו ולכבד את זכרם של הנופלים.
 
" מי יתן והעושה שלום במרומיו – יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל "
יהי זכרם ברוך
אמן
 

 

 

סרט מרגש שווה לצפות - ייתומי חיל החימוש בשיר מרגש

 

 

תמונות נבחרות מהטקס (לחץ על התמונה להגדלה)

חיפוש מידע

כניסת חברים