דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אביטן לירון ז"ל

@alt@

גיל
בת 19 במותה

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
פיגוע צומת מגידו

תאריך עברי:
כה סיון תשסב

תאריך לועזי:
05/06/2002

לירון, בת פולט וסמי, נולדה ביום ז' בתשרי תשמ"ד (14.9.1983) בחדרה. לירון, בת שניה במשפחתה, אחות לדודו, הילה, תומר ומתן.

את לימודיה החלה בבית הספר היסודי "עמישב" בגבעת אולגה ולאחר מכן עברה ללמוד בבית הספר היסודי דתי תורני ש"ס בגבעת אולגה. את לימודיה התיכוניים למדה בתיכון "תחכמוני" בחדרה וסיימה שם בהצטיינות את לימודיה.

בפברואר 2002 התגייסה לירון לצה"ל ועברה טירונות בבסיס זיקים. בסיום הטירונות נשלחה לירון לקורס מפטיו"ת במחנה שמשון.

בתאריך 5.6.2002 נהרגה לירון באוטובוס אגד קו 830 בדרכה לבסיס, כאשר מחבל מתאבל פוצץ את עצמו באמצעות מכונית תופת כאשר נצמד לצידו של האוטובוס. לירון נפצעה קשה והובלה לבית החולים "העמק" בעפולה ובהגיעה לביה"ח נפטרה.

ביום הפיגוע אמורה היתה לסיים את הקורס ולאחר מותה קיבלה תעודת הצטיינות, תעודה שכמובן לא זכתה לראות ולדעת את דבר הצטיינותה.

כמה שנים קודם לכן, כאשר אחיה של לירון, מתן, נפצע קשה בתאונת דרכים ונזקק לעזרה, היתה לירון האמא המטפלת בבית, עזרה בכל דבר אפשרי בבית ושימשה מודל חיובי לשלושת אחיה.

מאז שהיתה לירון ילדה קטנה תמיד היתה ילדה חרוצה וחייכנית, תמיד היתה מוכנה להגיש עזרה ולהושיט יד לכל המבקש עזרה.

אופייה של לירון התבטא בילדה שקטה, מסורה, טובת לב, עדינה ומקסימה. לירון היתה ילדה רגישה ועדינה מאוד, אהבה לעזור לבני משפחתה ולחברותיה. אין אדם שביקש עזרה מלירון והיא סירבה לו. היה בה משהו מיוחד במינו.

לירון אהבה מאוד מוזיקה, קניית בגדים ונעליים ותמיד אהבה לטפח את עצמה מאוד. עיקר הבילויים של לירון היו בחיק משפחתה, חברותיה ללימודים, אחותה הילה ובנות הדודות שלה - שירן גומה ושירן מלכה.

דברים שכתה על לירון דודתה סוזי אביטן: "לירון המתוקה. אני מאחלת לך שנה טובה במקום שאת נמצאת וזה בטח בגן עדן. את הילדה הכי מקסימה ורחבת לב שהכרתי. אנחנו עצובים ומתגעגעים אלייך המון. ה' יקום דמך בע"ה. אוהבת המון, דודתך סוזי".

דברים שכתב על לירון בן דודתה אייל גומה: "לירון היקרה. היית ילדה ונערה מיוחדת במינה. לעולם לא אשכח את כל הילדות שלנו יחד, את הצחוקים, את השבתות המשפחתיות, את הארועים ואת כל הצחוקים שליוו אותנו יחד. לעולם לא אבין איך מלאך כמוך נקטף ונעלם פתאום ביום אחד. אני מקווה שטוב לך בעולמך החדש אך דעי לך, שלי מאוד קשה. מתגעגע המון ומבטיח לעולם לא לשכוח. אוהב לעד ומבטיח לנצור את שמך בליבי לעד".

בני משפחת אביטן הנציחו את לירון ופתחו ספרייה על שמה בבית הספר ש"ס בגבעת אולגה. כמו כן באירוע חגיגי מאוד, הכניסה משפחתה ספר תורה על שמה לבית הכנסת ועוד באותו ערב נערכה מסיבה גדולה להכנסת ספר התורה באולמי "היכל השמחות" בחדרה, בהשתתפות מפקדיה של לירון, חברים, בני משפחה ואישים ידועים מעיריית חדרה וממשלת ישראל. כמו כן נמצאת אנדרטה בצומת מגידו, המנציחה את שמותיהם של כל הרוגי הפיגוע.

חשוב לציין כי מאז אותו הבוקר הנורא מכל, מפקדיה של לירון מיחש"מ שמשון, שומרים על קשר הדוק, חם ותומך, עם בני משפחת אביטן.

"לירון היקרה לנצח תישארי צעירה". אוהבים אותך מאוד, מתגעגעים וכואבים, כל משפחתך ומכרייך.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
זיפרוני דויד ז

כניסת חברים