[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של סדנת בית הילל בשנים 1988 - 1989 מפי מפקד הסדנא סרן יפתח פלד

@alt@
קישור לאלבום התמונות האישי

מבנה ארגוני

סיפורו של מפקד סדנת בית הילל סרן יפתח פלד בשנים 1988 - 1989

יפתח פיקד על סדנת בית הילל בין השנים 1988 – 1989 תחת סא"ל צביקה כהנא, דרגתו הייתה סרן. יפתח החליף את משה שלוש, ובסיום תפקידו, החליף אותו דרור קרלינסקי. הסדנה הייתה סדנת צמ"ה פיקודית בכיכובו של פיני אלמקייס ורנ"ג משה עוזיאל. יפתח היה בשירותו הסדיר מכונאי רכב בסדנת בירנית כשבירנית הייתה פלוגה קדמית של 651, שירת שם תקופה קצרה ומשם ייצא לקורס קצינים.

פלוגת בית הילל נתנה אחזקה כפלוגת צמ"ה פיקודית, לפעמים הם היו מקבלים כלים גם מחיל הים וחיל האויר. דרגי ג' הם היו שולחים לסדנת 'עזור' ומה שלא הצליחו בדרג ג' הם היו מכניסים ל'קאטרפילר'. כשיפתח היה קצין חימוש בגדוד 605 הוא קלט את הדי ניינים החדשים. בנוסף למחלקת הצמ"ה, הייתה גם מחלקת נגמ"שים בפיקודו של רס"ל אלי גאהנמה ותחתיו היו אלי מלכה, שלום בוסקילה, חשמלאי נגמ"ש – אבי פרנקל. במחסן החלפים היה את דני בן עזרה. מנהל מחלקת טנקים היה יהודה לחמני, בסדנא הם היו עושים טיפולי ב' לטנקים. מנהל מחלקת הגרר היה מישל מלול. מנהל מחלקת הרכב של הסדנה עצמה היה אע"צ אשר אדרי.

יפתח זוכר אירוע כואב מתקופתו – תאונה של ריאו עם נוכרים מחטיבה 500 התהפך בירידות משער פתמה ונהרגו שם נהג ונגד, יפתח ייצא לחילוץ של הריאו הזה אבל כבר לא היה את מי לחלץ. בנוסף הוא זוכר שטבע להם ג'יפ אמריקאי בחצבאני.

בסדנת בית הילל לא היה אספלט, בקיץ היה פודרה ואבק ובחורף היה בוץ אבל הם הרגישו שם כמו משפחה, הייתה להם מתנדבת אזי בוחניק מקריית שמונה שהכינה להם אוכל ביתי וזה היה יותר ממשפחה.

בסדנת בית הילל ישב גם המשל"ט, המשל"ט היה אומר לבית הילל מה לעשות. במשל"ט היה קצין הפעלה – צביקה קראוס, קצין אחסנה – גבי בן דוד.

מספר רס"ב דני מלול  על התקופה בסדנא  

יפתח פלד היה מ"פ משכמו ומעלה, מ"פ צנוע שאהב את פקודיו, הינו צוחקים עליו תמיד ביום חמישי שהינו יוצאים הביתה הוא היה לוקח מהחדר שלו  סל כביסה של של פעם עם כל הכביסה המלוכלכת לכבס בבית.
סיפור מרגש,
הלכתי לכיוון הגדר של הבסיס סתם לתומי ושמעתי צעקות מכיוון הנחל הצילו ,הצילו, בלי לחשוב פעמיים הפעלתי מהר את הסירנה שהיתה לנו בבסיס ליד הגדר ומשום מקום הגיעו אלי 3 אנשי קבע, אלי מלכה, עוזיאל משה וששון כהן.
אני היתי על המלגזה ונכנסתי בגדר ועקרתי אותה ממקומה, ושלושת אנשי הקבע קפצו למים בכדי להציל את הנערה. הם מצאו אותה תקועה מתחת למים בשורשי עץ עבות, מבלי יכולת לצאת, הם תלשו לה את שיערה וכך הם משכו אותה מהמים. הם החלו בתוך הנחל לבצע בה החייאה, במקביל הגיע גם דר' קורן זהו מנהל קופת- חולים בקרית - שמונה, שגר בבית- הילל, ואין לי מושג מי הזעיק אותו. הוא ניסה והשתדל להחיות אותה עם כל מכשירי ההנשמה שהוא הביא לנחל, לצערי הנערה לא שרדה.

היא בסה"כ עשתה טיול בנחל על אבובים יחד עם החברות שלה, המ"פ לקח טרקטור גדול ונכנס עד לפאתי הנחל ועקר ממקומו את העץ הגדול שבו הנערה נתפסה,  ושבוע לאחר השבעה, ההורים של הנערה הגיעו אלינו לבסיס ורצו לשמוע מקרוב את  סיפור נסיון הצלת הבת שלהם, רק חבל שלא הצלחנו להשאיר אותה בחיים.

אנשי הקבע ששירתו בסדנה:

מראיין עוזי אלקובי מגדוד 703 'גליל גולן'

חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online