[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שמעון אבגי

@alt@

סיפורו של רנ"ג שמעון אבגי מיחש"מ 703 סדנה 754.  תאריך גיוס 7.11.1979 תאריך שחרור 31.12.2006 בדרגת רנ"ג.

אני מתגורר בנהריה נשוי לבטי, אבא לאיתי קצין בדרגת סרן במילואים ביחידה לוחמת, הילאי קצינה בדרגת סרן במילואים בחיל האוויר אמירן ששירת ביחידת הנדסה. סבא לתיאה וריין. עובד כיום כרכז תרבות בהיכל התרבות נהריה ע"ש משה אהרון.

על השירות שלי

עם סיום קורס ההכשרה בבה"ד 20 כחמש צריח טנק שוט קל, הוצבתי ברמת הגולן ביחש"מ 703 סדנה 754 במרץ 1980 תקופת החורף הקר מאוד.

אומנם מזג האוויר היווה אתגר כשלעצמו, אך הקליטה וההשתלבות במחלקה הייתה קלה ומהירה. פגשתי אנשים מקצועיים ומנוסים, בעלי יחסי אנוש מעולים.לאחר מספר ימי חסד בודדים התחילה המציאות החדשה, במסגרת מתן מענה ע"י הסדנה לתקלות בדרג ב', יצאתי בליווי חמש וותיק ללמוד ולהתמקצע בתיקון תקלות בשטח, עבודה מהבוקר ולעיתים תכופות גם עד לשעות הקטנות של הלילה. העבודה בשטח הייתה מאתגרת ושונה בתכלית מהלמידה בקורס, עם הזמן רכשתי ניסיון רב ומיומנות. זכיתי להיות שותף לקליטת טנקי המרכבה הראשונים ברמת הגולן, שהגיעו לטיפולים אצלנו בסדנה.

עם השנים קודמתי בשלבים המקצועיים ובדרגות, הייתי יזם ושותף למספר הצעות ייעול, עליהן הוערכתי בתעודות הערכה ממקחש"ר ובהשתלבות במסלול ייחודי לדרגת רנ"ג. במסגרת תפקידיי לאורך השנים פיקדתי על מחלקת הצריח בסדנה, שירתי כמנהל עבודה במחלקת טיפולי ב', קודמתי לתפקיד סגן מפקד הסדנה ובתפקידי האחרון מוניתי למפקד הפלגה שנותרה בסדנה להמשך מתן מענה בשטח עד מועד סגירתה הסופי בשנת 2004. באותה תקופה, עברה הפלגה לסדנת צנובר 756 ברמת הגולן, השייכת גם היא ליחש"מ 703, משם המשכנו לפעול כשלוחה קדמית למתן מענה לדרגים בשטח.

השתחררתי בדצמבר 2006, לאחר 27 שנות שירות, חשתי תחושת סיפוק אדירה! לאחר תקופה ארוכה ועמוסה אני משאיר אחריי שלל זיכרונות וחוויות, כשאני בשל יותר מתמיד להשתלב בפרק ב' של החיים - באזרחות.

על השירות ביחש"מ

בשנת 2004, שנתיים לפני מועד פרישתי מצה"ל, בהמשך לתוכנית צמצום וסגירת יחידות, השלמתי יחד עם אנשי היחידה המדהימים את סגירתה של סדנת 754.

מיום הקמתה, לאחר מלחמת יום הכיפורים, סדנה 754, או בכינויה סדנת נפח, הובילה בכל התחומים, עטורת פרסים ושבחים, מלאת עשייה והישגים רבים, סדנה ששמה הלך לפניה.

דורות של מפקדים, חיילים וחיילות מקצועיים ואיכותיים, היסטוריה של עשרות שנים הגיעה לסיומה בהמון עצב אבל גם בהמון שמחה, שתלווה תמיד בזיכרונות נעימים.

החומר האנושי ששובץ לסדנה קורץ מהחומר האיכותי ביותר. חבר'ה חדורי מוטיבציה יוצאת מגדר הרגיל, נחושים לבצע עבודתם על הצד הטוב ביותר, בשגרת היום והלילה, בתרגילים, במבצעים ומלחמות שהיו, כולם ללא יוצא מן הכלל, נרתמים כתף אל כתף, עם ברק בעיניים. העבודה המשותפת על הרק"מ חיברה ותרמה לא מעט לגיבוש ולאחדות בין כולם - המכונאי, חמש הצריח, החשמלאי, האופטיקאי.. הכל תמיד נעשה באווירה משפחתית.

במסגרת השירות שניתן ע"י הסדנה ליחידות ברמת הגולן ובמוצבים לאורך קו הגבול ובגזרת לבנון, יחסי העבודה המצוינים ושיתוף הפעולה הם אלו שהביאו למתן שירות ברמה מקצועית ואיכותית, התגובות מצד הדרגים בשטח היו מעולות, דבר שייצב את הסדנה כאחת מסדנאות הרק"מ הטובות והמובילות של חיל חימוש. על כך גם העידו המפקדים, הצוותים ובעלי המקצוע בשטח.

הווי היחש"מ

יחש"מ 703, על כלל הסדנאות שהיו פרוסות במרחב פיקוד צפון, שימש כיחש"מ קדמי, עוצמתי עם יכולות תפקוד וביצוע של משימות ברמה הגבוהה ביותר.הווי היחידה והשמירה על האחדות והגיבוש היו חלק בלתי נפרד מהעבודה השוטפת, הפעילות החברתית, סדרות החינוך, ערבי הווי וגיבוש משותפים בחגים, כנסי תוכניות עבודה ופקודות לקראת תרגילי יחש"מ, נופשי יחידה ונופשים משפחתיים, ימי ספורט בשילוב המשפחות השכולות, טיול עם בני/ות הזוג לחו"ל, כל אלו תרמו לתחושת הביחד ולהצלחת היחידה.

הפכנו למשפחה מגובשת אחת גדולה, בה כולם מכירים את כולם.

בנימה אישית

בהזדמנות זו, כמי שהיה זה שנפלה לידיו הזכות לנעול את שערי הסדנה בפעם האחרונה, ברצוני להוקיר ולומר מילות תודה והערכה מקרב לב לכם המפקדים, אנשי הקבע, החיילים והחיילות שעמלו ימים כלילות, שירתו וחינכו במשך עשורים דורות של חיילים.לאחל לכולכם שתמשיכו להינות מהתמונות שצירפנו כאן באתר היחש"מ, להתמוגג מזיכרונות משותפים, יפים וטובים, כל אחד ואחת בתקופת השירות בסדנה. נזכור את הנופלים היקרים שלנו ואת המשפחות השכולות.תודה לניסים קלו על הפרויקט המדהים בהנצחת מורשת יחש"מ 703 סדנה 754.

 

 

תמונות שלי

הכניסה לסדנא בימים יפים יותר

שערי הסדנא  סגורים ומסוגרים לאחר סגירת הסדנא

כנס תוכנית עבודה של חיל החימוש

מעמד הענקת דרגת רנ''ג ע''י אלוף פיקוד צפון גבי אשכנזי

קבלת אות הצטיינות ע''י אלוף פיקוד צפון גבי אשכנזי

משפחתי היקרה

חתונת בתי הילאי

טקס סיום לימודי התואר של ביתי

עם הנכדה תיאה

רכז תרבות- היכל התרבות נהריה

 

 

 

חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online