[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

תולדות החימוש במחנה נתן - ספר חדש

@alt@

תודות

כתיבת ספר זה הינו אתגר אמיתי.ספר זה לא היה יוצא לאור ללא הירתמותם של מספר אנשים וזהו המקום לומר להם תודה.

למפקד יחש"ם דרום, אל"ם אזולאי חיים – על  הובלת כתיבת ספר מורשת זה, אוזן קשבת ומתן כיוון לכתיבת הספר, ללא הכוונתך ספר תולדות יחש"ם דרום לא היה יוצא לאור.

ע. רמ"ד משא"ן  יחש"ם דרום , רנ"ג זרביב מיכל – תודה על השקעה ללא גבולות ועל כתיבת הפרקים הבאים: סא"ל לשם ישראל ז"ל, סא"ל נצר אהרון, סא"ל זרחיה דוד, אל"ם ניניו אברהם.

מ. מחלקת תת מכללים, רס"ר ערן סבג –  תודה על חיפוש המיוחד והאחר בכל פרק  בכתיבתך ועל כתיבת הפרקים הבאים: סא"ל אלכסנדר מאיר, אל"ם אריה בן דוד, אל"ם דוד בכר.

מ. מחלקת אלקטרוניקה, רס"ר בוטבול קובי –  תודה על הירידה לפרטים, ניתוח תהליכים ועל כתיבת הפרקים הבאים: אל"ם אלון זאב, אל"ם סלמן משה, תא"ל שחר קדשאי.

א. תפ"י, רס"ר בר יוסף כפיר – תודה על העמקה, הסיוע בעריכת הספר ועל כתיבת הפרקים הבאים: אל"ם רפי סדן, אל"ם נחמן יורם, אל"ם שחר גלעד.

ע. אחראי מחסן חלפים, רס"ל שליו שני –  תודה על השקעת שעות רבות של חיפוש חומרי כתיבה ועל כתיבת הפרקים הבאים: סא"ל בארי אברהם, אל"ם אוחיון יוסף, סא"ל סיגן אבנר.

כמובן שזהו המקום גם להודות לכלל מפקדי הפלוגות ביחש"ם על ריכוז החומרים מפלוגותיהם ולכלל המרואיינים  אשר השקיעו מזמנם ותרמו להוצאת ספר זה.

תודה לכולכם !

אברהמי רועי,   רב סרן

מפקד   סדנא   ייעודית

 

דבר מפקד יחש"ם דרום

   עם חתימתי על ספר מורשת של יחש"ם דרום רועדת ידי – לא מחשש ומפחד, כי אם מגודל הכבוד ועוצמתו. זכות גדולה השמורה לקומץ, הופקדה בידי עם קבלת הפיקוד על יחש"ם דרום, יחידה בעלת מורשת מרשימה ומפוארת.  

   יחידת החימוש המרחבית של פיקוד הדרום היוותה מאז הקמתה עוגן אחזקתי מרחבי. יחידה שתרמה רבות לביטחונה של מדינת ישראל, נטלה חלק משמעותי במלחמות ובמבצעים ושמשה מודל לחיקוי בעשייה וביוזמה בחיל החימוש ובפיקוד הדרום.

   ספר זה אינו מתיימר להיות ספר היסטוריה צבאית, אלא ספר המתמקד בתיאורים וסיפורים אשר עיצבו את רוח ומורשת היחידה.

הספר מאפשר לכם, הקוראים, להיכנס לחוויה ולחוש מקרוב את המורשת המפוארת של יחידתנו.

 הספר נכתב עפ"י פרקי זמן ותקופת כהונתם של מפקדי היחש"ם לדורותיהם.

   בשנת 1956 אמר דוד בן גוריון "הערך האמיתי של צבאנו, של האנשים שעמדו בראשו, הייתה הרגשה של שליחות היסטורית גדולה. אם נצליח לנטוע בליבם של הקצינים וכל הנוער את הרגשת השליחות, בזאת נבטיח את רמת הצבא ושמירה על עליונותו". מתוך דברים אלו אנו נדרשים לחזק את תחושת השליחות לעשייה, ליוזמה וליצירתיות בקרב חיילינו וילדינו לשם חיזוק מערך האחזקה וביטחון מדינת ישראל.

  ספר זה מוגש לך המפקד, הנגד והחייל בעבר ובהווה, העושה את מלאכתו באחריות ובנחישות, ובמעשך אלו תכתב המורשת לדור הבא. 

 ולכן, משפחות השכול אשר הקריבו את היקר להם מכל למען ביטחון מולדתנו. ואל לנו לשכוח את ט' נתן אלבז שעל שמו נקרא "מחנה נתן", שעלה ארצה בגיל 17 ממרוקו במסגרת "עליית הנוער". בתאריך 11 לפברואר 1954 עסק ט' נתן אלבז בפירוק רימונים, ובתוך כך הופעל אחד מהם, בהבחינו בסכנה הצפויה לחבריו, שנמצאו בקרבת מקום, התרחק מהם בריצה כשהרימון בידיו והשליך עצמו עליו ונהרג. על כך קיבל את צל"ש הרמטכ"ל דאז רא"ל משה דיין ז"ל .

בנימה אישית, אני חש גאווה ותחושת סיפוק עמוקה שנפלה בחלקי הזכות להיות חלק ממורשת של יחידה מפוארת, אני מצדיע לכם אחיי, על פועלכם בעבר, על מי שאתם בהווה ועל נכונותכם בעתיד.

חזקו ואמצו

חיים אזולאי,            אלוף משנה

מפקד יחידת החימוש המרחבית

פיקוד                                הדרום

חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online