דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורו של רנ''ג במילואים יצחק (איציק) וקנין

סיפורו של רנ''ג במילואים יצחק (איציק) וקנין

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 08/12/2017

תאריך האירוע: 2014-01-01

מספר צפיות: 4517


פרויקט ''נגדים מספרים'' – סמ''ר רוזלית דנישבסקי מיחידה מצל''ח 6820 מראיינת את רנ''ג איציק וקנין שפרש לאחר 35 שנים מצה''ל בשנת 2014 לאחר שמילא תפקידים רבים בשדה וסיים כמפקד ב''מ מרלוג.

מרץ 2017

פרוייקט ''נגדים מספרים'' מביא את סיפורו של חיל הטנ''א במרוצות השנים דרך עיניהם של נגדי החיל לדורותיהם. סיפור זה שזור עם התפתחותו של החיל דרך האתגרים המבצעיים היחודיים בהם עסקו נגדי החיל וביניהם רנ''ג יצחק וקנין.

 

רקע כללי

יצחק (איציק) וקנין נולד ב12.12.1961 ברבט שבמרוקו ועלה ארצה בגיל שנתיים. למד בבית הספר ''יד חרוצים'' בטבריה במגמת מכונאות רכב.כיום מתגורר בראשון לציון והוא גרוש עם 4 ילדים. 

ב- 1.10.2014 פרש מצה''ל בדרגת רנ''ג כששימש בתפקידו האחרון מפקד ב''מ מרלוג שאותו הוא ממשיך גם בימים אלו כאזרח עובד צה''ל.

 

שירות צבאי

איציק התגייס לצה''ל ב1.8.1979 בגיל 18. עבר טירונות בבה''ד 4 ולאחר מכן קורס מכונאי טנק טיראן בבה''ד 20 במשך ארבעה חודשים וובסיומו שובץ כמכונאי טנק בבסיס רפיח בקרבת עזה.

 

מסלול שירות

1979-1982: מכונאי טנק טיראן במתא רפיח

1982-1987: מנהל עבודה ובוחן במת''א קציעות

1987-1989: מנהל עבודה במחלקת טנקים בבסיס צוקי עובדה

1989-1994: מכונאי טיראן ומפקד ב''מ צלף

1994-1995: לימודי תעשיה וניהול בבה''ד 20

1995-1999: מפקד סדנת ברוש (שיקום חלפים במצל''ח)

1999-2001: קצין לוגיסטיקה במצל''ח 6820

2001-2002: מפקד ב''מ חרוב

2002-2017: מפקד ב''מ מרלוג

הייחוד בתפקידי (מפקד מרלוג) הוא מתן שירות לכלל מצל''ח בכל תחומי הלוגיסטיקה כלומר ציוד לכלל היחידה, הסעות, טיפול ברכבים, אבטחת היחידה וכמובן מתן שירות אישי לכל צרכיו של החייל, הנגד והאזרח שבאים אלינו ומשרתים אצלנו מידי יום.
תפקידי מרכז המון תחומי לוגיסטיקה ביחידה והיופי בתפקיד הוא מתן שירות לכלל מחלקות היחידה מסביב לשעון.

ניתנה לי ההזדמנות בתפקיד זה לטפל בהרבה חיילים מקצוות אוכלוסיה שונות בשל ההיכרות שלי עם יחידות רבות בצבא והלימוד האינסופי בתחומי הלוגיסטיקה.

תרומתי האישית היא דוגמא אישית ומקצועיות בתחום הלוגיסטיקה לפקודיי.

איני מרגיש שסיימתי את תפקידי משום שכיום למרות שאני אזרח עובד צהל הנני ממשיך לשרת באותו התפקיד והאחראיות והפיקודיות נשארים אותו הדבר.
הנתינה, העזרה והשירות לכלל צה''ל ממשיך וכל יום אני לומד משהו חדש ומלמד את פקודיי את המסר שימשיכו אותו - אם זה בנושאי עבודה או בחיים בכלל.

האנשים שזכורים בי לנצח הם אלוף עודי אדם, אל''ם דני טל, אל''ם חיים אזולאי, סא''ל איציק דרעי שנתנו לי בתפקידי ערכים וגיבוי מלא לכל מעשיי והקידום שבוצע במרלוג בכלל השנים.

תפקידי מפקד מרלוג נתן במהלך השנים מענה לכלל נושאי הלוגיסטיקה ביחידה. הטיפול בפרט היווה אבן מרכזית בתפקידי. החשיבות בעמידה בפקודות והצלחה בתפקיד בחירום ובשגרה. עמידה בביקורות ובכלל התחומים היא אבן דרך להצלחה בתפקיד. תפקיד זה נתן לי להבין וללמוד כיצד לטפל באנשים, איך לארגן מערכות עבודה מסוימות והבנת הלוגיסטיקה בכלל.

אתגרים מרכזיים בתקופת השירות
 

בתפקיד זה קיימים גם אתגרים ברמה האישית כאשר אתה צריך להבין ולתת מענה סביב השעון לכל אתגר שהצבא עומד בו.ברמה המקצועית כאשר יש חשיבות למקצע אנשים בשגרה על מנת שנוכל לתת מענה מהיר ונכון בשעת חירום.ברמת הפיקוד הבנתי והכרתי את שלל שכבות האוכלוסיה ולמדתי והעמקתי בכל חייל שונה שמגיע ליחידתי על מנת שאוכל להתחשב ולעזור לו לפי הרקע ממנו הוא מגיע.

תרומת חיל הטנ''א לביטחון מדינת ישראל בתקופת שירותך

חיל הטנ''א בתקופתי נקרא חיל החימוש. חיל זה עזר לצה''ל בשעות המלחמה וזו המקצעויות שבו, לתת מענה מהיר לתקלות מתפרצות בשעת חירום אך גם בשגרה. בתקופתי נתקלתי במספר רב של מלחמות בהן מתן מענה מהיר לתקן ולהחזיר לכשירות טנקים תקולים הוא מאוד חשוב ומכריע להמשך הלחימה.

אירוע מכונן במהלך השירות

אירוע מכונן שקרה במשך שירותי הוא הפינוי של ימית והחזרת השטחים במסגרת השלום עם מצרים והעברת הבסיס בו שירתתי מרפיח לקציעות. האירוע שינה בי את ההבנה שהשלום הוא חלק מחיינו וצהל הוא החלק המרכזי שמגן על מדינת ישראל ומוביל ומביא את השלום בכל כורחו.
אירוע נוסף משמעותי שנחקק בזכרוני זה הרוג בתאונה במחנה צלף בזמן נסיעה עם חייל נוסף בטנק. אירוע זה שינה בי הרבה בנושא מתן דגש בבטיחות בעבודה.

סיכום הפרוייקטור
 

כאשר נאמר לי בקורס שאני צריכה לעשות עבודה על נגד שסיים את שירותו בצה''ל בחיל טנ''א ישר חשבתי עליך. איציק המפקד שלי בב''מ מרלוג. אני ואיציק בקשרים מאוד טובים של מפקד פקוד אך בחיים לא היה לי את הזמן והפנאי לשמוע על חיו האישיים ושירותו המרתק בצה''ל. פרויקט זה קודם כל  הכיר לי את המפקד שלי בצורה טובה יותר שאולי לא יודעת אם היתה ניתנת לי בלעדיו ולאחר מכן גם לדעת על שלל תפקידיו ופועלו לצבא בחיל הטנ''א. הבנתי את שאת הידע והמקצועיות שהוא משריש בנו יום יום הוא למד וליקט משלל תפקידיו בצבא ובנוסף גם הבנתי ולמדתי יותר את החשיבות של החיל בו אני משרתת ואת חשיבותו במלחמה ובשגרת הנוהל בצה''ל.

 

 

 

 

 

צפה באלבום - נגדים מספרים על שירותם - רנ"ג במילואים יצחק (איציק) וקנין

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
שירי בנימין ז

כניסת חברים