[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אוגדה 252 סיני - סיפורם של אנשי הטנ"א - שנת 2021

@alt@

עוצבת סיני (אוגדה 252, "אוגדת סיני", וגם "מפקדת הכוחות המשוריינים בסיני") היא אוגדת מילואים בפיקוד הדרום, והעוצבה הקבועה הראשונה שהוקמה בצה"ל. מפקד האוגדה הנוכחי הוא תת-אלוף דדו בר כליפא. מפקדת העוצבה נמצאת במרכז הלאומי לאימונים ביבשה, ומפקד העוצבה שימש כמפקד הבסיס עד לשנת 2016. העוצבה הוקמה ב-1968, לאחר מלחמת ששת הימים, במטרה לאגד את הכוחות המשוריינים בסיני ולהקים חזית ישראלית איתנה בהגנת הגבול הישראלי-מצרי. את הפיקוד על העוצבה החדשה קיבל האלוף אברהם אדןהעוצבה לקחה חלק פעיל במלחמת ההתשה (19691970) תחת פיקודו של האלוף שלמה להט, וכן במלחמת יום הכיפורים (אוקטובר 1973), כשנטלה חלק נכבד בקרבות בסיני ובצליחת תעלת סואץ תחת פיקודם של האלופים אברהם מנדלר (שנהרג במהלך הקרבות) וקלמן מגןבמלחמת לבנון הייתה העוצבה בין הכוחות הפורצים בגזרה המזרחית בלבנון במסגרת הגיס הצפוני.(מתוך ויקפדיה)

התפתחות האוגדה במהלך השנים

עץ מבנה אוגדה 252

 

יחידות האוגדה

מס"ד

תג יחידה

שם יחידה

מיקום יחידה

שנת הקמתה

ייחודיות

1

 

חטיבה 16

משמר הנגב

1949

חי"ר

2

 

חטיבה 12

צאלים

1948

חי"ר

3

 

חטיבה 14

צאלים

1958

שריון

4

 

חטיבה 10

צאלים

1948

שריון

5

 

אגד 454

צאלים

1978

ארטילריה

 

מפקדי האוגדה לדורותיהם

השתתפות האוגדה במלחמות ישראל ומבצעים

ייעוד מערך הטנ"א

מערך החימוש באוגדה עד שנת 2004 - קישור לכתבה

מפקדי הטנ"א באוגדה

מס"ד

שם ומשפחה

דרגה

תקופת כהונה

הערות

1

אלעד זכאים

סא"ל

2021

252 החדשה

2

סאפי קזאילה

סא"ל

2019-2021

252 החדשה

3

מירי מזרחי

סא"ל

2017-2019

252 החדשה

4

יאיר תורן

סא"ל

2015-2017

252 החדשה

5

אמיר בן יאיר

סא"ל

2013-2015

252 החדשה

6

אריאל שימה

סא"ל

2011-2013

252 החדשה

7

שרון חדד

סא"ל

2009-2011

252 החדשה

8

גל ביסטריצר

סא"ל

2007-2009

252 החדשה

9

שמוליק טולדנו

סא"ל

2005-2007

252 החדשה

10

אבי אדרי

סא"ל

2003-2005

252 החדשה

11

שי צדוק

סא"ל

2001-2003

252 החדשה

12

רפי כהן

סא"ל

1999-2001

252 החדשה

13

עוזי דאדון

סא"ל

1997-2000

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

14

יורם נחמן

סא"ל

1995-1997

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

15

זוהר דורון

סא"ל

1991-1993

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

16

יהודה שלמון

סא"ל

1989-1991

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

17

ישראל הורוביץ

סא"ל

1986-1987

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

18

צדוק מורדוך

סא"ל

1984-1985

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

19

יעקב שניידר

סא"ל

1982-1984

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

20

קפלן אברהם

סא"ל

1980-1982

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

21

יוסף אוחיון

סא"ל

1975-1977

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

22

חגי שלום

סא"ל

1974-1975

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

23

עידו שפלר (ע.קטנ"א)

רס"ן

1973

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

24

דוד שילה

סא"ל

1971-1972

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

25

יוחנן מגל ז"ל

סא"ל

1969-1971

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

26

שמואל רז ז"ל

סא"ל

1968-1969

252/380 הישנה (טרם האיחוד)

קט"אי חטיבה 16 לדורותיהם

מס"ד

שם ומשפחה

דרגה

תקופת כהונה

הערות

1

מושיאשוילי אברהם

רס"ן

2011

 

2

מלכי רועי

רס"ן

2012-2013

 

3

לייזרוביץ מעיין

רס"ן

2013-2016

 

4

הנוק פקדו

רס"ן

2016-2017

 

5

נסר אח דין מדיח

רס"ן

2017-2019

 

6

יוסף רפאילוב

רס"ן

2019 ממשיך

 

 

קט"אי חטיבה 14 לדורותיהם

מס"ד

שם ומשפחה

דרגה

תקופת כהונה

הערות

1

שימה אריאל

אל"מ

2002-2004

רמ"ח תואם

2

יפרח דוד

רס"ן

2004-2006

 

3

מזרחי מירי

סא"ל

2006-2008

 

4

לוי אופיר

סא"ל

2008-2009

 

5

מזרחי אורן

סא"ל

2009-2011

 

6

אילן אביטן

רס"ן

2011-2013

 

7

שגיא דדון

סרן

2013-2015

 

8

ברוכיאן אפרת

רס"ן

2015-2017

 

9

חדד כדיה

רס"ן

2017-2018

 

10

מקמל יוסי

סרן

2018-2020

 

11

גיל אביב ידעי

סרן

2020 ממשיך

 

קט"אי חטיבה 12 לדורותיהם

מס"ד

שם ומשפחה

דרגה

תקופת כהונה

הערות

1

גבאי עובדיה

רס"ן

2014-2016

 

2

עטייה ליאור

רס"ן

2014-2016

 

3

הדר נועם

רס"ן

2019-2020

 

4

ישראל טויטו

רס"ן

2020 ממשיך

 

 

מערך הטנ"א האוגדתי

חוליית האחזקה האוגדתית באוגדה 252 הינה בפיקודו של רנ״ג אופיר ביטון. החולייה מונה סד״כ של  13 נגדים ו 24 חיילים. החולייה נותנת מענה אחזקתי ל- 5 יחידות האוגדה. בתחום הרק״מ, נגמ״ש, רכב, בק״ש, חלפים בסדיר ובחירום, אופטיקה, גנרטורים, נשק ותחמושת. הפעילות העיקרית הינה מוכנות למלחמה, עמידה בתוכנית עבודה ומענה לאימונים של כלל יחידות האוגדה.

 

 

 

אנשי הקבע בחוליית האחזקה האוגדתית:

  1. רנ''ג אופיר ביטון מפקד חולייה ובוחן אוטמטיבי מרכבה אוגדה.
  2. רס''ב סלומון נגאוקר - בוחן צריח מרכבה
  3. רס''ר משה עמר בוחן בק''ש אופטיקה.
  4. רס''ב מטודי אייל בוחן נגמ'''ש אוגדה.
  5. רס''ב רמין איסטכרוב בוחן רכב אוגדה
  6. רס''ב יגאל לוטינגר בוחן נשק אוגדה

תמונות מספרות

תמונה 1                                

2

3

4

5

6

7

8

9

1011

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

2829

 

 

30

31

32

33

34

35

36

37

38

 

 

חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online