[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפור שירותו של רנ''ג במילואים סמי בן אבו

@alt@

''נגדים מספרים'' -  רנ''ג במילואים סמי בן אבו

פרוייקט ''נגדים מספרים'' - סמ''ר שמואל אנקאן מיחידה מל''י 500 מראיין את רנ''ג סמי בן אבו שפרש לאחר 37 שנים מצה''ל בשנת 2013 ובתפקיד מנ''ע סדנה 791 ביחש''מ 650.

פרויקט ''נגדים מספרים'' מביא את סיפורו של חיל הטנ''א במרוצות השנים דרך עיניהם של נגדי החיל לדורותיהם. סיפור זה שזור עם התפתחותו של החיל דרך האתגרים המבצעיים הייחודים בהם עסקו נגדי החיל ובינהם רנ''ג סמי בן אבו.

רקע כללי

סמי נולד ב - 1/1/1958 במרוקו, עלה לישראל ביולי 1964.
סמי למד בפנימייה צבאית ''נחלים'' ושירת ביחש''מ 650.

סמי מתגורר כיום באשקלון נשוי +3 והשתחרר מצה''ל בתאריך 1/1/2013 בדרגת רנ''ג ובתפקידו האחרון היה מנה''ע של סדנא 791.

כיום סמי עובד אחרי שחרורו כקצין בטיחות בתעבורה ברמלה ובתפקידו אחראי על 120 משאיות ועל תקינות כלי הרכב.

 

 שירות צבאי

סמי התגייס לצה''ל בשנת 1975  לבסיס טירונות בה''ד 4 שנמצא ברמאללה. עבר קורס מכונאות רכב ושובץ כמכונאי רכב באוגדה 340 מחנה בית דרס חטיבה 656.

 

מסלול השרות

את מרבית שירותו הצבאי עשה סמי ביחידות השדה:

בתחילת דרכו שובץ כמכונאי רכב באוגדה 340 מחנה בית דרס חטיבה 656 עד לשנת 1991. בתפקיד זה סמי הכיר והתנסה לעומק בעולם הרכב ומסביב לו.

בשנת 1991-1997 שירת כמפקד חוליית בוחנים באגד 215 השתתף במבצע ''ענבי זעם'' ומבצע ''דין וחשבון'' ותרם רבות למבצע בתור איש טנ''א ומפקד חוליית בוחנים. בין השנים עסק בקליטת מג''ח 6 במסגרת החטיבה. בתקופה זו קיבל אות הצטיינות מהרמטכ''ל דאז רא''ל במיל' אהוד ברק על פעילותו בלבנון.

בשנת 1997 עבר לשרת ביחש''מ 650 ושובץ בסדנא 791 כמנ''ע רכב ושנת 1997 עד לפרישתו מצה''ל ביצע את תפקיד מנה''ע של הסדנה בצורה מעולה ושמר על מדדים גבוהים לאורך זמן.

 

אתגרים מרכזיים בתקופת השרות

ברמה האישית סמי שהיה אז רמ''ד ארגון וניהול היה עוזר ותורם המון לזולת. עזר ליתומים, עשה אירועי בר מצוות למשפחות שכולות והקים אנדרטאות של חיל הטנ''א.
ברמה מקצועית תמיד שאף להצטיין בביקורות מטכליות, קלט רכבים חדשים בצה''ל, תמיד תרם ורצה שהכול מסביבו יהיה בצורה הטובה ביותר.
סמי דאג לרצונות ובקשות פקודיו. הקפיד על ביקורי בית, תרם למען החיילים ועזר בשיפוץ הבית.

בתור מפקד וחונך מקצועי סמי היה חונך של כל מנהלי העבודה של יחש''מ 650, עמד בתפקיד מעל הציפיות פקודיו למדו ממנו ועבדו בדרכו והצליחו גם הם.
עד היום חייליו של סמי משרתים כאנשי קבע וגם ילדיו של סמי הלכו בדרכו ושירתו בחיל.

 

תרומת חיל הטנ''א לביטחון מדינת ישראל בתקופת שירותך

בתקופת שירותו חיל הטנ''א הקים פלוגות לוחמות שיעשו הכשרות לקראת מבצעים. קלטו ציוד חדש לחיל על מנת לתת עזרה וסיוע במלחמות ובמבצעים שהיו למדינת ישראל.

 

 אירוע מכונן במהלך השרות

במהלך מלחמת שלום הגליל בזמן שירותו נהרגו אנשי מילואים משריון שיצאו להילחם. אירוע זה עיצב את דמותו ומכך הבין שצריך לעלות את רמת המוטיבציה ולהיות הכי טוב ולהקריב את חייו.

 

 מאפיינים ייחודים של חיל הטנ''א על פי חוות דעתך

בעיני סמי חיל הטנ''א הוא החייל הכי מתקדם שיש הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית.
ברמה האישית החיל תמיד דאג ודואג לנגדים שלו ולחיילים שלו בכך שהוא מקנה להם מקצועות רבים ויוקרתיים לחיים, נותן לימודים ותמריצים גבוהים. ברמה המקצועית חיל שתמיד שואף לעמוד בכל האתגרים, מתעסק עם הכלים הכי חדישים בצה''ל ובכך עומד כחיל בסטנדרטים גבוהים ושואף למצוינות .

 

נפילת פקודים/עמיתים

במהלך מלחמת שלום הגליל בזמן שירותו בשריון נהרגו אנשי מילואים משריון שיצאו להילחם. סמי ראה מחזות קשים במלחמה, דבר שעיצב את דמותו.
סמי הקים להם אנדרטה באשתאול ומדי שנה עושים טקס, דבר שנתן לו מוטיבציה גדולה מאוד לעזור לאנשים ומשפחות שכולות.

סיכום

סמי מסכם את שירותו הצבאי כשירות נפלא שבו התעצם ועבר אין ספור חוויות ורגעים שמחים, עצובים, קשים, מהנים. למד הרבה, הכשיר מאות דורות של חיילים ואנשי קבע, בנוסף רוב חייליו נשארו אנשי קבע - הגשמה עצמית מאוד גבוהה אצל סמי. במשך כל תקופת שירותו שירת במגוון תפקידים בכירים ומהנים שלמד מהם ותרם להם המון. ילידיו התגייסו לחיל הטנ''א דבר זה מאוד יפה בעיניו שילדיו הלכו בדרכו.

 

תמונות משירותו

גיוסו לצה''ל בשנת 1975

מבצע ''ענבי זעם'' לאחר נפילת קטיושה

 

 

מלחמת ''שלום הגליל''

טקס הענקת דרגת הרנ''ג ע''י אלוף פיקוד בוגי יעלון

טקס חנוכת בית הכנסת בסדנת יחש''מ 650

 פרס קטנא''ר על מפעל חיים ומצוינות

יא. סיכום הפרוייקטור

במהלך הפרוייקט השכלתי, למדתי וקיבלתי השראה ממנו בתור איש טנ''א. אשמח מאוד ללכת בדרכו של סמי, לשרת במגוון תפקידים ולתת את כולי למען הצבא ובטחון המדינה. סמי ראוי להערכה על דרכו, ואנשים כמוהו צריכים להיות מקור השראה של כל אחד ואחת. אני באופן אישי מאוד שמחתי לעבוד איתו ולשמוע ממנו, הוא נתן לי המון מוטיבציה ועצות כיצד להתקדם ופרוייקט זה נתן לי כלים להמשך שירותי.

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
ביטון דניאל ז

כניסת חברים

חברים online