דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שנת 2017 - כתבה על מרכז התחמושת והטילים בערוץ 7

שנת 2017 - כתבה על מרכז התחמושת והטילים בערוץ 7

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 07/11/2012

תאריך האירוע: 2017-11-07

מספר צפיות: 3475


בראיון לערוץ 7 מספר מפקד המרכז, אלוף משנה רפי כהן, כי המרכז מאחסן, מנפק ומתחזק את כלל התחמושת של כוחות היבשה וגם קצת זרועות אחרות ברגיעה ובחירום, "התחמושת מאוחסנת במספר בסיסים ברחבי הארץ, כי אין אפשרות לאחסן במקום אחד-גם מסיבות של פיזור מלאי וגם מסיבה של זמינות במרחבים ובפיקודים השונים".מפקד המרכז מספר כי מדובר במשאב קריטי לכן ההקצאה והניפוק נעשית רק לאחר אישור של אט"ל או של זרוע היבשה, "כשיש אישור אנחנו מנפקים את התחמושת למקום ובזמן הדרוש".

כשצה"ל רוכש תחמושת הוא מעביר אותה למרכז התחמושת, סיפר מפקד המרכז והוסיף כי במקביל קיימת תחמושת יחידתית שנמצאת ברמת הגדוד והיחידה יחד עם התחמושת לשעת חירום.

לצד העוצמה הלוגיסטית, למרכז התחמושת גם יכולת טכנולוגית גבוהה במעבדות ובבתי מלאכה, העוסקים בטיפול ובהנצלה של תחמושת וטילים. הגופים הטכנולוגיים במרכז גם תומכים ומסייעים בתהליכי הפיתוח של חימוש חדיש.
העיסוק בתחמושת הינו תחום מאתגר, מקצועי וייחודי. המרכז רואה לעצמו תפקיד חשוב בשיפור מקצועיות העוסקים בתחמושת בכלל ביחידות. לצורך כך פועלות בין ביתר חוליות לתמיכה,סיוע מקצועי ובקרה הפוקדות מידי יום את יחידות השדה.

כנס מפקדים במרת"ח

לאחרונה גם אירח המרכז כנס מקצועי בראשות קצין החימוש הראשי ובו השתתפו קצינים ונגדים מכלל יחידות הצבא.
על מפגש המפקדים סיפר המפקד כי המפגש מתקיים אחת לכמה שנים, "זה חשוב לכל ארגון ובעיקר ליחידה צבאית. אנו רוצים לשמור על קשר עם מפקדים מהעבר לצורך גיבוש וגם לשמוע 'טיפים' שיכולים לעזור לנו גם היום. זו שמחה גדולה לותיקים""צריך לזכור כי המרכז היה שותף בכל מלחמות ישראל וגם בביטחון השוטף. מהבחינה הזו אנחנו משפחה לוחמת כמו בכל יחידה אחרת וחשוב לשמר את המורשת והקשר בין האנשים. זו המטרה במפגש מפקדי העבר של המרכז"."המרכז ערוך ליום פקודה ותומך את רציפות הפעולה של כוחות צה"ל בלחימה. בוודאי ביום יום המרכז נותן את השירות הנדרש עד רמת החייל,הגדוד והסוללה הארטילרית".


חיפוש מידע

כניסת חברים