דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

 

מעוטרי חיל הטנ"א (החימוש )

חיילי חיל החימוש מוצבים ביחידות צה"ל הרבות ובאופן טבעי נמצאים בקרב עם הכוחות הלוחמים. דף זה מספר את סיפורם של חיילי חיל החימוש אשר קירבו נפשם וגילו גבורה רבה. דף זה יציג את סיפורם של מקבלי העיטורים של חיל הטנ"א (חימוש) בקרבות מלחמות ואירועים מבצעיים. מקבלי פרס ביטחון ישראל ופרסי הצטיינות מיוחדים במינם.

סרט  מעוטרי חיל החימוש


 

מקבלי עיטורי המופת:

-רב"ט אמיר משה , רב"ט גלאנט שרגא ,  סמ"ל כהן אריאל , רב סמל ממן יוסף ז"ל , סג"ן עמיכר עמנואל , רב סר"ן דוד שילו , סמ"ר נתיב משה , סמל גבאי שמעון , רב"ט הרפז [גולדנברג] יעקב , סמ"ר ליצ'ינסקי יצחק ,סמל גבע [אחטנברג] ברוך , סמ"ר זלאיט הרצל , רב"ט מושקוביץ אפריים , סמל לוביק יקוטיאל , סמל שבילי דור , רב"ט קליין אריה , רב"ט מרדלר מאיר , סמל פרציס רחמים , סמל רונן יורם.

עיטורי עוז:

רב"ט שלמה אביטל [אבוטבול] ,  רב"ט קובי חיים , סרן אמנון לב , סמל נאמן כסיס ז"ל

מעוטרי חיל הטנ"א (החימוש )
סמל ברוך טרכטנברג - אות המופת

ניתוק בניגוד להוראות

תאריך האירוע: 2011-06-06

צפיות: 3015

"מהומת הקרב נמשכה זמן רב. כשתקפו אותנו הטנקים המצרים, נערכה התכתשות האכזרית, מולם עמדו הטנקים הקלים שלנו שנלחמו כמו אריות. בתוך סערת הקרב והאש תיקנתי את אחד הטנקים, כשלפתע דהר לתוכנו טנק של האויב. הוא אפילו לא היה צריך לפתוח באש. אילו עלה עלינו לבטח היה רומס את הרכב. למזלנו, לפתע הוא נעצר, פתחנו עליו באש מנשק קל שלא גרמה לו לשום נזק. פתאום הבחין אחד החיילים שצריח הטנק נפתח ואיש לא יוצא ממנו. אותו חייל זינק לעבר הטנק במהירות שבידו רימון רסס ושלשל את הרימון לתוך הטנק. נשמעה התפוצצות אדירה הטנק עלה בלהבות והתלקח כלפיד". באותו פרק זמן המשיך סמל ברוך, איש מושב שדה משה, בתיקון כלי השריון. הוא הבין שכל טנק שיתקן עשוי להכריע את גורל התמודדות. כאשר יצאה פלודתו להמשך הקרבות הסתבר, כי יכלה לזקוף לזכותה את העבודה, שכלי השריון היו כשירים ביותר מבין שאר הפלוגות והם ביצעו את המוטל עליהם בצורה הטובה ביותר. תושייתו של סמל טרכטנברג לא נעלמה מעיני מפקדיו. עם תום המלחמה קיבל ברוך מכתב הערכה ע"י מפקד החטיבה ובהמשך את אות המופת.

חיפוש מידע

כניסת חברים