דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שניידר ארוין ז"ל

@alt@

גיל
בת במותה

תאריך עברי:
כב בתמוז תשמז

תאריך לועזי:
18/07/1987

יום הולדתו של ארוין בשנת 1951 היה היום המאושר בחיינו.

ארוין היה ילד מלא חיים, אהב ספורט, אהב לתפוס דגים ולהשתעשע עם חבריו. ארוין אהב מאד בעלי חיים ובבית סיפרו היה תלמיד מצטיין. בשנת 1964 עלה לארץ מרומניה ובארץ חגג את בר המצווה שלו. במשך שנתיים למד בבית-הספר העממי "בארי" בנוה-שאנן חיפה. בבית הספר עשה מאמצים רבים להשיג את רמת הכיתה בכל המקצועות כולל עברית ואף הצליח בכך. בגמר בית הספר היסודי הוא עבר לבית הספר לקציני-ים בעכו. בשנה האחרונה ללימודיו הפליג יחד עם חבריו לקפריסין. במהלך ההפלגה חלה באסטמה ובשל כך לא התאפשר לו להתגייס לחיל הים.

ארוין התקבל לעתודה אקדמית והחל בלימודי הנדסת מכונות בטכניון בחיפה. במהלך לימודיו נהג לעזור לסטודנטים שהתקשו בחומר ואהב את החומר הנלמד. בצבא הוא נקלט כמהנדס מכונות בחיל חימוש במדור אשר עסק בפיתוח טנק המרכבה. ארוין אהב מאוד את עבודתו והיה מסור ויסודי, הוא תרם רבות לפיתוח הטנק (אב טיפוס). על אף מגבלותיו הבריאותיות שאף ארוין לשרת כקצין בצבא ואכן הצליח בכך וסיים בהצלחה את קורס הקצינים.

בשנת 1976 התחתן בחיפה אך המשיך את עבודתו בתל-אביב. בהמשך דרכו עבר לחיפה למש"א 7200 והמשיך בעבודתו באופן מסור וחרוץ. העבודה בצבא היתה בעיניו ערך עליון.

הוא הפגין אהבה, כבוד ומסירות רבה כלפי הוריו ולא מש ממיטת אביו בהיותו בבית החולים. בהמשך הזמן נולדו לו 2 בנים: ירון וערן. מצבו הבריאותי החמיר והתקפות הקצרת הלכו ורבו.

ביום שבת חם בחודש יולי 1987 הלך לים, למקום שאהב. הוא לקח עמו ספר אודות מכשיר שרצה להזמין עבור הצבא. במהלך השהיה בשפת הים נפגש עם חבר והם שוחחו ולאחר שנפרדו נכנס ארוין לים. במהלך השחיה הוא קיבל התקף קצרת. הרופא שהוזעק לא הצליח להצילו.

בבסיסו הוחלט להנהיג טקס חלוקת פרסי יעול על שמו. הטקס מתקיים כל שנה ומועבר בו גביע לעובדים המצטיינים כפי שארוין רצה, על מנת שעובדים אלה יהוו דוגמה וסמל לחיקוי כפי ששימש ארוין בהיותו בחיים.

 

חיפוש מידע

כניסת חברים