דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שמואל יורם ז"ל

@alt@

גיל
בן 31 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
יא ניסן תשנג

תאריך לועזי:
02/04/1993

בן בת-שבע וראלף. נולד ביום י"ז בתשרי תשכ"ג (15.10.1962) בהודו, כאחד מזוג תאומים שנולדו להוריהם. בטרם מלאה לו שנה עלה לארץ, עם בני משפחתו, שקבעו את מגוריהם בדימונה. החל את לימודיו בבית-הספר היסודי "יוספטל", המשיך בחטיבת הביניים ע"ש יגאל אלון וסיים בבית-הספר התיכון "ליהמן" במגמת מיכניקה.

היה בעל תחביבים וכשרונות מגוונים וחובב כדורסל והשתתף בטורנירים רבים.

היה בעל נטייה מוזיקלית והיטיב לתופף ולנגן בכלי הנגינה המסורתי "טבלה". תחום אמנותי אחר שהצטיין בו היה הציור. את יכולתו בתחום זה הפגין בקישוט אולמות לקראת מסיבות. בקרב בני משפחתו נחשב לבעל כשרונות גם בתחום הבישול והאפייה, ובעיקר בהגשה מרהיבה של כל המטעמים שהכין.

יורם גויס לשירות חובה בצה"ל בחודש יולי 1983 והוצב לשרת בחיל החימוש כטכנאי צריח בטנק. במהלך שירותו השתתף במלחמת שלום-הגליל. בתום שירותו הסדיר השתחרר מצה"ל וניסה למצוא את דרכו בחיים האזרחיים, אולם כעבור שנה, בשנת 1987, נעתר לבקשת מפקד הגדוד לשוב לשירות והוא שב ולבש מדים במסגרת צבא הקבע.

הוא התקדם בסולם הדרגות הצבאי עד לדרגת רס"ר. בחודש אוגוסט 1991 נשא את סיגלית לאישה. בני הזוג השתקעו באזור רמלה-לוד. יורם נפל בעת מילוי תפקידו ביום י"א בניסן תשנ"ג (2.4.1993) בתאונת-דרכים בצומת תפוח, בדרכו לבסיס והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בלוד. השאיר אחריו אישה בהריון, אם, שמונה אחיות וארבעה אחים - דינה, יהודית, רינה, שולה, רבקה, הדסה, יפה, דליה, יוחנן, מאיר, צבי ואורן. חודשיים לאחר מותו נולד בנו עמית.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה ציין מפקדו את רמתו המקצועית של יורם, מסירותו לתפקיד, צניעותו, נימוסיו הטובים והיותו אהוד על חבריו. אלמנתו הנציחה את זכרו בבית-הכנסת ביהוד. המשפחה ביקשה להוציא לאור ספר 'יזכור' להנצחת זכרו.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים