דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שלמה חובב ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
כז אדר ב תשמז

תאריך לועזי:
02/04/1989

בן זהבה וחיים. נולד ביום כ"ז בניסן תשכ"ט (15.4.69) ברמת גן. שמו, חובב משקף את שחש כלפי הזולת ואת רחשי הזולת כלפיו. הוא החל את לימודיו בבית-הספר היסודי 'חורב' רמת גן והמשיכם בישיבת 'אוהל משה' בבני ברק. כבר במהלך לימודיו בישיבה נתגלו אופיו האצילי וטוב-לבו, כשנהג להיפגש בסתר עם חבר, עולה מצרפת, שהיה מקור ללעג בשל העברית השגויה שבפיו, וללמדו את השפה העברית. את לימודיו התיכוניים עשה במגמת חשמל בישיבת 'אור משה' בתל אביב.

חובב אהב את מקצוע חשמלאות הרכב והקדיש לו את רוב זמנו. הוא עמד בהצלחה בבחינות הבגרות וקיבל הסמכתו כעוזר חשמלאי. את זמנו הפנוי הקדיש לתחביביו המרובים - מוזיקה, ענפי ספורט שונים, פיתוח גוף, סרטים, ספרים, אמנות ועולם האלקטרוניקה, שכה ריתק אותו.

ביולי 1987 גויס לצה"ל. חובב שירת בחיל החימוש. שאיפתו לשלמות באה לידי ביטוי בהצטיינותו כחייל ובמסירותו, תוך מתן דוגמה לשאר החיילים. חובב, בחור דתי חדור אמונה, היה איש שיחה וחברה. חבר נאמן שחלק כבוד לכל אדם באשר הוא. היה איש משפחה והרבה להקדיש מזמנו למשפחתו.

במהלך תאונת-דרכים שאירעה ביום כ"ז באדר ב' תשמ"ט (2.4.1989) נפל חובב בעת מילוי תפקידו. הוא הובא למנוחת-עולם בבית-העלמין הצבאי בקרית-שאול. השאיר אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות.

במכתב למשפחה השכולה כתב מפקדו: "חובב היה בעל מקצוע מעולה, חביב על כל חיילי הפלוגה. מילא את המוטל עליו בצורה הטובה יותר, חברותי ומקובל על חבריו. מסור ואחראי, חובב התנדב לכל משימה שקיבלה הפלוגה..."

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים