דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שגב (שטנג) זאב ז"ל

@alt@

גיל
בן 53 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
יח אלול תשלט

תאריך לועזי:
10/09/1979

זאב, בן חיה ויחזקאל, נולד ביום ב' בניסן תרפ"ו (17.3.1926) בפולין. זאב התחיל את לימודיו בבית ספר יסודי בארץ הולדתו.

בן 13 שנים הוא היה, כשפרצה מלחמת העולם השנייה. זאב היה משארית הפליטה, ששרדה אחרי השואה. הוא חזר לפולין אחרי המלחמה ולמד בבית ספר מקצועי. בשנת 1948, בהיותו בן 22 שנים, עלה זאב לארץ כמעפיל.

הוא הגיע לארץ בעיצומה של מלחמת הקוממיות, בחודש אפריל, והספיק להתגייס לפלמ"ח. אחרי הקמת המדינה המשיך זאב לשרת בצה"ל, עד תום הקרבות. ביולי 1948 הוא נשלח לקורס נשקים, סיים את הקורס ושירת כנשק בצה"ל במשך יותר משלושים שנים.

בינואר 1950, סיים זאב את שירותו בצבא הסדיר והתנדב לשרת בצבא הקבע, בחיל החימוש. הוא הועלה לדרגת רס"ר, והועסק כמדריך. במשך השנים עבר זאב השתלמויות וקורסים כחרש נשק, מסגר תותח נ"מ, חמש צריח טנק ונשק קל. בשנים הרבות שבהן הדריך, העמיד והכשיר דורות של לוחמים ונשקים. זאב שימש מדריך לטירונים, לחוגרים ולקצינים. בשנת 1971, כשהתהדקו הקשרים בין ממשלת ישראל וממשלת אוגנדה, הוא נשלח כמדריך לאוגנדה. באותה שנה, יצא זאב להשתלמות בחו"ל.

בכל מלחמות ישראל השתתף זאב. הוא היה עטור אות "עלה", כאיש ההגנה לפני קום המדינה. קיבל אותות מבצע קדש, מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים.

חוות הדעת של מפקדיו עליו, בכל שנות שירותו, היו טובות יותר. במאי 1968, הוא צוין כ"בעל כושר הדרכה, מהימן, בעל מקצוע טוב". ביוני 1969, צוין: "הוא מפקד קורס נשקים בצורה טובה, שואף לשיפורים ולקידום, בעל אופי נוח, בעל כושר הדרכה והסברה מעולה, ממלא תפקידו ביעילות".

ביוני 1975 עבר זאב קורס קציני הדרכה, והועלה לדרגת סגן. כעבור שנה אחת, הוא הועלה לדרגת סרן. בתפקידו, כמומחה לחימוש, עשה זאב רבות גם בתחום הרכש של צה"ל.

ביום י"ח באלול תשל"ט (10.9.1979), בהיותו בביתו, נפטר זאב לפתע בהתקף לב. בן 53 שנים הוא היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בקריית שאול בתל אביב.

זאב השאיר אחריו רעיה, שלושה בנים ובת.

אחרי מותו, הוא הועלה לדרגת רב סרן.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "רבות פעל זאב בשלושים ואחת השנים, שבהן שירת בצה"ל. בייחוד הוא הצטיין כמחנך, שגידל דורות של נשקים בבית הספר לחימוש של צה"ל. הוא גם פעל רבות בשטח הרכש, ובשנתיים האחרונות תרם רבות להאדרת עוצמת צה"ל בנשק וחלפיו הדרושים לאחזקה. מסור ונאמן היה עד יומו האחרון. תכונותיו הנפלאות, האמונה בייעודו ואופן ביצוע תפקידיו אפיינו אותו והדביקו את כל סובביו".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים