דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

רונן (רוז'נסקי) דורון ז"ל

@alt@

גיל
בן 23 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
יא אב תשלו

תאריך לועזי:
07/08/1976

בן משה וזהבה. נולד ביום ד' בחשון תשי"ג (23.10.1952) בחיפה. למד בבית-הספר היסודי 'עליה' ובבית-הספר התיכון המקצועי של חברת-החשמל 'נהריים' שבחיפה.

דורון היה תלמיד מוכשר ומתמיד. היה בעל אופי שקט ורציני, עקבי בפעולותיו ואחראי במעשיו. בבית-הספר היסודי הוענק לו פרס על חברות טובה. ואמנם, היה איש-חברה מסור לרעיו. דורון היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' בקן בת-גלים והשתתף בכל פעילויות הקן. הוא אהב מוסיקה ובנערותו הצטרף לתזמורת העירונית של חיפה. גם עסק בספורט והיה חבר בסקציית הרמת-משקולות של 'הפועל'- חיפה. הוא היה בן מסור ונאמן להוריו וכפי שהם מעידים, היה מסור מאוד גם לאחיו ולאחותו. עם סיום לימודיו בבית-הספר התיכון בשנה שנותרה לו עד גיוסו לצה"ל, התחיל דורון לעבוד בחברת-החשמל בחיפה.

דורון גויס לצה"ל בפברואר 1971 והושם לחיל-החימוש. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מסגרי תותחי נ"ט/שדה נשלח ליחידה של חיל-החימוש, ובה שירת עד יום-מותו. עם תום שירותו הסדיר התנדב לצבא-הקבע לשלוש שנים.

בשנת 1975 נשא לאישה את חיה ז"ל והקים את ביתו בחיפה.

ביום י"א באב תשל"ו (7.8.1976) נפל דורון בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

במכתב-תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "דורון היה מעמודי-התווך ביחידה. הכרתי אותו כאחד המבריקים והמסורים במפקדי-הפלוגה.

בעבודתו השקדנית ובחיוכו המעודד תרם רבות להעלאת רמת פקודיו ומפקדיו וייצג את היחידה בכבוד במגעיו עם יחידות אחרות ותרם רבות להעלאת קרנה. דורון ישמש לאורך-ימים דוגמה למסירות, לשקדנות וליחס אישי הולם."

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
שירי בנימין ז

כניסת חברים