דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סטיב גיל ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
כב אלול תשמח

תאריך לועזי:
04/09/1988

בן אסתר ושמעון. נולד ביום א' בתשרי תשכ"ט (23.9.1968) בעיר נתניה. גיל למד בבית-הספר היסודי 'איתמר בן אב"י' והמשיך לימודיו בתיכון 'נעורים' בנתניה, שם למד חשמלאות-רכב ומכניקה עדינה. הוריו היו מאושרים איתו, ואהבה גדולה ורבה מלאה פינוקים, אפפה את ילדותו. חובב ספורט היה, עסק באימוני כושר גופני והיה אוהד מושבע של 'מכבי נתניה'. גיל היה פעיל בהתנדבות במשמר האזרחי. בשלהי אוקטובר 1986 גויס לצה"ל. הוא שובץ לחיל-כללי, לסדנת רכב, שם שימש כחשמלאי רכב.

ביום כ"ב באלול תשמ"ח (4.9.1988) נפל בעת שירותו, בתאונת-דרכים בכביש נתניה- תל-אביב. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בשכונת בן-ציון בנתניה. הותיר אחריו הורים ואחות - רויטל.

במגרתו נמצא שיר, שמאוד אהב, 'שיר הפרידה' (תרגום מלועזית): "נהנינו עשינו חיים / היו לנו עונות בשמש / אבל הגבעות שבכינו עליהן / חלפו כשהעונות עברו / להתראות אבא, אנא התפלל בשבילי / להתראות אבא זה קשה למות / כשכל הציפורים שרות בשמיים..."

ומתוך דברים שכתבה אחותו רויטל: "אח יחיד, אח אהוב, פתיל חייך כבה בטרם עת / לא הותרת אחריך דבר, אף לא ניצוץ אחד / נותרתי לבדי בחשכה, עם זיכרון מר על האהבה הגדולה / חסרה לי שמחת-החיים שליוותה אותך בדרכך / חסרים לי העידוד והמחמאות שהרעפת עלי באהבתך / חסרה המלה הקטנה - אחי / חסר לי אוויר לנשימה / כמה כואב לי על האח שאהבתי, על המוות כולו..."

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
דראל אריה ז

כניסת חברים