דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

נחמיאס דוד (דדי) ז"ל

@alt@

גיל
בן 22 במותו

מלחמה:
מלחמת יום הכיפורים

מקום הנפילה:
תעלת סואץ

תאריך עברי:
כב תשרי תשלד

תאריך לועזי:
18/10/1973

דוד, בן שמחה ושמואל, נולד ביום כ"ה בניסן תש"י (12.4.1950) בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי 'אליאנס' ובבית-הספר התיכון-מקצועי 'אורט' בירושלים. דוד, בן למשפחה ותיקה ודור שישי בארץ, היה תלמיד חרוץ ושקדן בבית-הספר והיה חביב על חבריו וגם על מוריו. הוא אהב ספורט ואהב לטייל, לכן הרבה לצאת לסיורים במקומות שונים בארץ. אחרי סיום הלימודים בבית-הספר היסודי, ביקש דוד ללמוד מקצוע, כדי לבסס את עצמאותו וכדי להבטיח את עתידו. לכן הלך ולמד בבית-ספר מקצועי, שם התמחה במכונאות רכב.

דוד גויס לצה"ל בתחילת מאי 1968 והוצב לחיל החימוש. לאחר תקופת השתלמות שירת כמכונאי-רכב ביחידות קרביות שונות. הוא הצטיין בעבודתו וזכה בהערכת מפקדיו וחבריו.

לאחר ששוחרר מהשירות הסדיר הוצב דוד ליחידת מילואים והיה נקרא לפעמים לתקופות של שירות מילואים. משחזר לחיים האזרחיים החליף את מקצועו. הוא למד טבחות, הגיע להישגים מצוינים במקצוע זה, והיה לטבח הראשי במכון וייצמן ברחובות. כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים גויס דוד ונשלח לסיני. במשך כל תקופת קרבות הבלימה שירת כמכונאי ביחידה שלחמה בגזרת התעלה. ביום כ"ב בתשרי תשל"ד (18.10.1973) נפגע ונהרג בעת חציית הגשר על תעלת סואץ, סמוך למעוז "מצמד". הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל בירושלים. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו, כי דוד היה חייל מסור ונאמן, וכי לדברי חבריו לנשק, היה אמיץ-לב וחדור אמונה עמוקה בצה"ל ובניצחונו במלחמה.

הוריו תרמו לזכרו ארון קודש מפואר לבית-כנסת בירושלים.


חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים