[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

הנופלים

מיכאל פרדי ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
מחנה שמשון

תאריך עברי:
א חשוון תשנו

תאריך לועזי:
25/10/1995

פרדי נולד ב-23.12.74 בבית חולים רוטשילד בחיפה.

בן יחיד להורים אשר ציפוי לילד וייחלו לנס כשמונה עשרה שנים מיום נישואיהם.

הולדתו הייתה המתנה היקרה ביותר שניתנה להורים ונתנה להם אור ותוכן לחייהם. פרדי גדל והתחנך בצור שלום שם למד בבי"ס היסודי. את בי"ס התיכון סיים באורט ק. ביאליק במגמת מכניקה. כבן יחיד להורים מבוגרים היה פרדי התקווה והמשענת המוראלית עבורם. הוריו תמכו בו ודאגו לכל מחסוריו, הם לא חסכו דבר מבנם יחידם למרות פרנסתם הדחוקה. פרדי מצידו הראה בדרכים רבות את הערכתו הרבה להוריו ומעולם לא חסך בדברים אשר גרמו להם לאושר ונחת.

לעתים קרובות היה מפתיע אותם במתנות.

לדוגמא: יום אחד הפתיע את הוריו והחליף בבית את הנברשות הישנות כדי שיהיה יותר אור ויפה יותר. עם המכונית המשומשת שקנו לו הוריו היה מסיע את אמו לטיולים אצל קרובי המשפחה ברחבי הארץ, דבר שהיא מאד אהבה.

פרדי התברך בידיים של זהב ובחוש טכני מעולה. כל התיקונים בבית נעשו על ידו.

הוא למעשה היה איש האחזקה של שכונת מגוריו, כולם אהבו אותו והיה ידוע בקרב כל שכניו ומכריו, ברצונו לעזור לזולת ובדרכי הנועם שלו. חלומו היה שאחרי השרות הצבאי יממש את כשרונו הטכני ויהיה עצמאי בתחום אותו כל כך אהב.

פרדי היה חולה אסטמה וכאשר הגיע מועד גיוסו לצבא היתה אפשרות לשחררו אך הוא סרב להשתחרר. בתאריך 23.3.93 התגייס לחיל החימוש ושירת כמכונאי בסדנת טנקים במחנה שמשון. עברו עליו תקופות שרות קשות עקב בעיותיו הרפואיות אך הוא כמעט ולא סיפר על כך בבית על מנת שלא לצער את הוריו.

הוא בדרך כלל הפגין סיפוק אישי ובטחון עצמי. כמו באזרחות כך בצבא הוא תמיד ביצע את עבודתו במסירות, באחריות וברוח התנדבותית. היה חייל אהוב על מפקדיו ובקרב חבריו בבסיס. כולם ידעו שעל פרדי אפשר לסמוך. פרדי לא ידע להגיד "לא", כל דבר שהתבקש לבצע עשה מיד לשביעות רצון כולם.

חמישה חודשים לפני סיום שרותו הצבאי נהרג פרדי בבסיסו תוך כדי מילוי תפקידו מפגיעת צריח של טנק לא תקין אותו התבקש ע"י הממונה שלו להעביר ממקום למקום. פרדי לא הוזהר שהטנק הנ"ל חזר מלבנון ואסור היה להפעילו ללא נוכחות משגיח, דבר אשר עלה לו בחייו.

פרדי נקטף מאתנו בטרם מלאו לו עשרים ואחת שנים. הוא לא הספיק לממש את חלומותיו. הוא כל כך אהב את החיים, אהב את הוריו והוריו אהבו אותו והיו גאים בו וכעת חרב עולמם.

הרבה תכונות נעלות היו בפרדי אשר מילים אין בכוחן להביע.

נפטר ב- 25.10.95 הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בצור שלום.

יהי זכרו ברוך.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים

חברים online