[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

הנופלים

מועלם ברק ז"ל

@alt@

גיל
בן 27 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
כ' באב

תאריך לועזי:
04/08/2007

 ברק נולד ב- 17/09/1980 בר"ג. בן בכור לאהרון וברכה מועלם ואח לעדי, נופר ואורי. ברק קיבל את שמו מדודתו כרמלה, וכשמו כן הוא, מהיר, לעיתים פזיז ותמיד עם ברק בעיניים. חייו אכן חלפו לנו כמו ברק - כברק האיר בחוזק את כל הסובבים וכברק יום אחד נעלם לעולמות אחרים.
מאז ילדותו ברק התפרסם בהיותו ילד היפראקטיבי, אוהב אתגרים ומחפשם בכל פינה. הוא נמשך לצרות כפרפר לאש. לימודים לא היו בראש מעייניו אך ספורט, מוזיקה, חברים ובעיקר טרקטורונים מילאו את זמנו הפנוי.
ברק היה ילד אהוד בקרב חבריו, "הגן" על כולם ודאג לכולם, במיוחד לאחיו הקטנים שהיה מתהלך לצידם כשומר ראש חסר כל מעצורים. עם התבגרותו חל שינוי עצום בדרך בה הסתכל ברק על העולם. הוא הפך מילד מצחיק ושובב לגבר בוגר ואחראי. עבר שינוי מהותי והתפתחות רוחנית.
בגיל 18 ברק התגייס לצה"ל. בתחילה התגייס לחיל התותחנים, סיים טירונות ושירת כלוחם בגדוד 404. לאחר כשנה וחצי החליט כי הוא רוצה לתרום יותר ובחר לצאת לקורס קצינים בבה"ד 1. הוא נפל מהקורס שבועיים לפני סופו אך כמנהגו לא ויתר וחזר לקדנציה שנייה בבית הספר לקצינים. הוא סיים את הקורס בהצלחה וכסג"ם בתפקיד ראשון שירת כמ"מ טירונים בבט"ר ניצנים.
ברק התחבר לתחום ההדרכה ולכן בחר כתפקיד שני לחזור לבה"ד 1 (כן, בפעם השלישית) אך הפעם כמפק"צ, שמבחינתו היה תפקיד משמעותי לעיצוב דור קציני העתיד.
לאחר כשני מחזורים החליט להמשיך את דרכו של אביו, לעבור הסבת מקצוע ולשרת כקצין בחיל החימוש. זה לא כ"כ פשוט לעשות הסבת מקצוע, על אחת כמה וכמה כקצין. אך כהרגלו עבר את כל המכשולים בביטחון רב וחזר להיות צוער בהשלמת קציני חימוש. ברק הגיע להשלמה החילית ולמרות היותו סגן בסיום תפקיד שני בחר להוריד את הדרגות ולהתחיל הכול מחדש, כמו כולם. ברק ענד על כתפיו את התגיות הכחולות ונהג לכל דבר ועניין כצוער מן המניין ללא שום התנשאות כיאה לאישיותו המיוחדת. עם סיום הקורס שובץ לתפקידי ליבה בחיל ובתוכם ממח"ג 433, עוזר קצין חימוש חטיבה 401 ולאחריו הצטיין בתפקיד קצין חימוש גדוד 9. בתפקידו האחרון שירת כקמב"ץ יחש"ם 650.
על אף שנותיו המועטות בשירות קבע, מסלול השירות של ברק היה ייחודי ומפואר. וכהמשך לזאת נבחר לצאת ללימודים אקדמאיים ויצא לחופשה בת שנתיים שבמהלכה כבש את ספסלי האוניברסיטה בדרך לתואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה.
ברק היה מפקד מסור, אהוד ונערץ. לכל מקום אליו פנה אישיותו קרנה ותמיד הפגין בגרות אישית ומקצועית, מסירות, אחריות ונתינה אינסופית, וזאת בצניעות ושקט נפשי שאפיינו רק אותו. קצין וג'נטלמן אמיתי, מלא באומץ לב, תבונה, חן וחיוך שהיו שמורים רק לו.
את רוב זמנו הפנוי ברק הקדיש למשפחתו שהייתה ערך עליון מבחינתו. ברק העריץ את אחיו אך היה דמות מופת להם, היה חבר מגן ואח אוהב.
ברק אהב בילויים משותפים וטיולים משפחתיים ובכל רגע נתון הקדיש את זמנו לשיחות רבות עם הסובבים אותו. שיחות על המשפחה שהעריץ, חברים, נשים, מוזיקה, אהבות, ספרים וקריירה. בכל השיחות הינך מוצא עצמך מול גבר אמיתי, בוגר, הדן על כל נושא בגובה העיניים, החכמה והניסיון מפתיעים לגילו הצעיר ועומד על עמדותיו העקרוניות באופן בלתי מתפשר.
ברק, ידע לנצל כל שנייה ושנייה עם המון שמחת חיים. תמיד ציין כמה הוא מאושר בחיים ואיך הוא מרגיש שיש לו הכול.
ברגע שברק החליט הוא לא ויתר, לא משנה כמה מכשולים היה עליו לעבור. באותה תקופה שהחליט לקנות אופנוע כבד, הוא התייעץ עם האנשים היקרים לו. כל אלו לא הסכימו איתו. כולם בדרך זו או אחרת סירבו להסכים עם ההחלטה, אך ברק כבר החליט. הוא פעל לפי העקרונות שלו, עפ"י האמת האבסולוטית שלו, עפ"י הערכים שגדל וחונך, נלחם תמיד על האמת הפנימית שלו ולא ויתר.
ברק היה במרדף תמידי אחרי הידע, כ"כ צמא לקבל כמה שיותר והדבר הכי מיוחד היה, שככל שקיבל יותר עוצמה כך גם ידע להעניק ולהעצים הסובבים אותו. ברק תמיד מצא את ההנאה בכל דבר שעשה וכך גם הקרין לסביבה, אופטימיות, שלווה ודאג להזכיר לכולם שהחיים יפים, ושהכול בידיים שלנו, שהכול בראש ושכוח הרצון והאמונה חזקים מהכול.
משפחתו וחבריו מלאים געגועים עזים לביקורים, לטיולים, לבילויים, לשיחות, להקשבה, לפנים המאירות, לצחוק המתגלגל, להתלהבות המיוחדת שלו מהדברים, למוזיקה שהכריח את כולם לשמוע כי הרי "מוזיקה היא טעם החיים", להפתעות הקטנות, לחום ולאהבה שהרעיף על כולם בלי יוצא מן הכלל; האהבה מלאת תמימות, מלאה בפשטות, מלאה אהבה אינסופית ללא רצון לשום תמורה. אדם מדהים, קצין ומפקד מוערך, אח אוהב ומגן ובן שהיה מושא לגאווה ולחבר.

ברק, חיית ללא אינטרסים אישיים, בלי מרדף אחרי העושר וההצלחה, בצניעות, בתמימות ובהכרה עליונה שהחיים שלך נועדו קודם כל בשביל לתת לאחרים.
מצדיעים, מתגעגעים ואוהבים בלי סוף.
המשפחה והחברים

 
חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online