דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

טוקר אלכס ז"ל

@alt@

גיל
בן 28 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
יז סיון תשס

תאריך לועזי:
20/06/2000

אלכס נולד בעיר קישינוב, דאז ברית המועצות, ב- 26/6/1972, בן לאלברט וסבטלנה ואח לריטה.

אלכס היה תינוק 'מתולתל', בריא וחמוד מאוד, אהב מאוד לשחק בצעצועים, וכבר בגיל מאוד צעיר גילה עניין במכוניות, פירק והרכיב אותם מחדש.

כשהחל ללכת לבית ספר התעניין מאוד בלימודים, בעיקר בתחום המתמטיקה. את לימודי התיכון עשה במכללה אשר הכשירה הנדסאים בתיכנון, ניצול ותיקון כל סוגי המכוניות תוצרת רוסיה (התואר הראשון בישראל).

בזמן הלימודים במכללה, אלכס סיים בית ספר וקיבל תעודת בגרות בהצטיינות. נער חביב, חרוץ, מבצע את משימותיו ברצינות רבה, אך יחד עם זאת מצא זמן לחברים.

אלכס גדל במשפחה ציונית, ובחורף 90' הצליחה המשפחה להגשים את חלומה לעלות ארצה, ואלכס אז נער בן 18, את חבלי הקליטה הראשונים ולימוד השפה העברית, עשה אלכס בקיבוץ חצור, שם רכש חברים רבים  אשר ליוו אותו גם בהמשך הדרך.

החוש הטכני שבאלכס הוביל אותו ללימודי הנדסאי במקצוע מיזוג אויר וחשמל באורט "סינגלובסקי", לפני הלימודים באורט אלכס סיים מכינה בטכניון (חיפה).

אלכס התגייס לצה"ל ב- 2/95 והוצב בחיל חימוש בקורס חשמלאי תומ"ת. שאיפתו של אלכס היתה להיות קצין, שאיפתו זו התגשמה לאחר שירות של שמונה חודשים בסדנת גולי'ס. בזכות היותו חייל מקצועי ובן אדם אכפתי לסביבה שלו, זכה להמלצות חמות מאוד מצד מפקדיו. בפברואר 96' יצא לקורס קצינים אותו עבר בהצלחה. אלכס אהב מאוד את הצוות שלו, אחד מחבריו לצוות כתב בספר המחזור: "... אני פשוט אוהב אותך בגלל האופי הנהדר, היכולת להנהיג ולתפקד תמיד והנכונות לעזור..."

אלכס סיים את הקורס וגרם הרבה מאוד נחת להוריו ומשפחתו. אלכס שובץ ל"גבעתי" ומעתה והלאה הצבע הסגול היה הסמל. ביצע תפקיד חימוש בגדוד 424, קצין חימוש בבא"ח "גבעתי" וקצין חימוש גדוד "רותם". במסגרת שירותו ב"גבעתי" לקח חלק בפעילות המבצעית של היחידה, ואף היה מספר פעמים בלבנון - אך אז לא סיפר זאת לאיש. המשפחה מספרת שהוא היה פשוט 'מורעל'.

לא רק את "גבעתי" הוא אהב, בשנת 97' פגש את יוליה, הקשר ביניהם התחזק וב- 6/98 מיסדו את הקשר והקימו משפחה בישראל. בפברואר 99' נולד במזל טוב בן בכור - ליאור, האושר של אלכס היה רב, שכן בן ממשיך בא לעולם. הזוג הצעיר רכש דירה בבאר-שבע כדי להיות קרובים למשפחה. בצער רב נפרד מ"גבעתי", על-מנת להמשיך ולהתפתח במסלול הקצונה, קיבל על עצמו ב- 11/99 תפקיד קצין חימוש עוצבת "להבת האש".

ב- 20/6/2000 בשעת בוקר מוקדמת יצא אלכס ליחידתו, ומהנסיעה לא שב עוד.

אלכס הותיר אחריו הורים כואבים מאוד את לכתו בטרם עת, אחות, אישה שמאוד מתגעגעת אליו ואת ליאור שילמד להכיר את אביו דרך סיפורים אודותיו.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
וייסברון אברהם ז יחזקאל אריה ז

כניסת חברים