דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

חלבי רפיק (רפי) ז"ל

@alt@

גיל
בן 22 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
כג תמוז תשלז

תאריך לועזי:
09/07/1977

קורות חיים

 

רפיק, בן הלאל ומייאסה, נולד ביום 10.10.1955 בדלית אל-כרמל, כבן למשפחה דרוזית מכובדת ושומרת מסורת - הגדולה במשפחות הדרוזים, אשר שיכלה שלושה-עשר בחורים במלחמות ישראל.

בכפר-הולדתו גדל וסיים את לימודיו בבית-הספר העממי. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' המקומית. בשל מצבה הכלכלי הדחוק של המשפחה ברוכת-הילדים נבצר ממנו להמשיך את לימודיו ויצא לעבודה במפעל תעשייתי בחיפה. את הערבים הקדיש ללימוד מוסיקה במדרשת רופין בחיפה. רפי היטיב לנגן בעוד ובחליל וכן לתופף בתופים.

בנובמבר 1973 התחיל את שירות-החובה שלו בצבא, התגייס לחטיבה 300 ולאחר מכן הדריך מספר מחזורים בקורס מ"כים ושרת ביחס"ר 244. עיקר עיסוקו היה שמירה על גבול הצפון. המסירות והידע שלו זכו להערכה, והוא הגיע במסלול הצבאי לדרגת סמל-ראשון. אהב את המסגרת הצבאית והחליט, בתום שירותו, להצטרף לצבא-הקבע. היה זה במאי 1977. אך הגורל התאכזר לו ולא ניתן לו להמשיך בשירות. כבר כעבור חודשיים, ב-9.7.1977, הוכרע על-ידי מחלה ונפטר בעת שירותו. הובא לקבורות בדלית אל-כרמל. מותו של רפיק השרה אבל כבד על העדה הדרוזית, ובטכס האשכבה שנערך לזכרו, השתתפו אלפי דרוזים מרחבי-המדינה ונציגי-צה"ל. ליד קברו הפתוח ספדו לו ראש המועצה המקומית דלית אל-כרמל, שייך נואף חלבי, והעיתונאי והסופר מוסבאח חלבי, כשהם מעלים בדבריהם קוים לדמותו הנאצלת. מוסבאח חלבי ציין בדבריו, כי דמם של החללים הדרוזיים, ובתוכם רפיק ז"ל, השקה את שורשי ברית-הדמים שנכרתה בין הדרוזים ליהודים במדינת-ישראל.חיפוש מידע

כניסת חברים