דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

חכמון ציון ז"ל

@alt@

גיל
בן 31 במותו

מלחמה:
מלחמת יום הכיפורים

מקום הנפילה:
סיני תעלת סואץ

תאריך עברי:
יג תשרי תשלד

תאריך לועזי:
09/10/1973

ציון, בן זולה ורחמים, נולד בשנת 1942 בטריפולי שבלוב, ובשנת 1949 עלה עם משפחתו ארצה. בתחילה למד בבית הספר הדתי "בר אילן" בכפר סבא, שם סיים שש שנות לימוד. אחרי כן המשיך וסיים את לימודיו היסודיים בבית הספר "ברנר" בכפר סבא. משפחתו מרובת הילדים, סבלה ממצוקה כספית בשנותיה הראשונות בארץ. ציון, שרצה ללמוד, נאלץ לחפש עבודה בתקופות החגים והחופשות, כדי לממן את לימודיו.

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר היסודי החליט ללמוד את מקצוע חשמלאות הרכב ונרשם לקורס בפנימיית חיל החימוש. הוא היה תלמיד טוב וממושמע, ציוניו בלימודים העיוניים היו גבוהים והישגיו בלימודי החשמלאות היו טובים. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד" בכפר סבא. כמו כן היה חניך בגדנ"ע אוויר ואף סיים קורס במסגרת הגדנ"ע. בילדותו אהב לטפל בבעלי חיים ואף עסק בגידול ירקות ופרחים.

ציון גויס לצה"ל בסוף נובמבר 1959 והוצב לחיל השריון. את תקופת שירותו עשה בסדנאות של החיל. הוא היה חייל טוב ובעל מקצוע מעולה. תמיד השתדל לבצע את המוטל עליו ביעילות ובהקפדה.

בשנת 1962 שוחרר ציון מהשירות הסדיר ויצא לחפש עבודה במקצועו. בתחילה עבד אצל בעלי מוסכים ואף שימש כמנהל עבודה במוסך, אבל אחרי שנתיים החליט להיות עצמאי. הוא רכש אופנים וארגז כלים והחל לעבוד במוסך גדול, כחשמלאי עצמאי. כעבור זמן רכש ג'יפ ישן ואחרי כן מכונית חדישה יותר, וכך התקדם בהדרגה. תמיד הקפיד לעשות עבודה מעולה, נהג ביושר ונתן שירות טוב ללקוחותיו, עד שהגיע למעמד של חשמלאי עצמאי מצליח ומבוסס.

הוא יצא לתקופות של שירות מילואים כל אימת שנקרא, וכשפרצה מלחמת ששת הימים גויס והשתתף בקרבות. לאחר המלחמה החליט לצאת לטיול באירופה. ימים רבים סייר במכוניתו לאורכה ולרוחבה של אירופה, ולאחר שחזר ארצה החליט לרכוש תעודת חשמלאי מוסמך. הוא נרתם ללימודים ובתום שנה ניגש לבחינות ועמד בהן בהצלחה.

בשנת 1972 נשא אישה ובשלהי שנה זו נולדה בתו הבכורה. הוא היה בעל ואב למופת, מסור ודואג למשפחתו.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים גויס ציון ונשלח לסיני עם יחידתו. ביום י"ג בתשרי תשל"ד (9.10.1973), נפל בעת מילוי תפקידו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בכפר סבא. השאיר אחריו אישה ובת, הורים, ארבעה אחים וחמש אחיות. לאחר נופלו הוענקה לו דרגת רב טוראי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה שלו: "נזכור כולנו את ציון כחייל טוב וממושמע ובעל מקצוע מעולה. הידע המקצועי שלו היה לתועלת רבה ביחידה".

משפחתו תרמה סכום כסף לבית הכנסת הספרדי בכפר סבא, להנצחת שמו של ציון.

 

 חיפוש מידע

כניסת חברים