דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אליאב אליהו חיים ז"ל ‏

@alt@

גיל
בן 22 במותו

מלחמה:
צוק איתן

מקום הנפילה:
רצועת עזה

תאריך עברי:
א באב תשע"ד

תאריך לועזי:
02/06/2014

סמל ראשון, אליאב אליהו חיים ז"ל.

 נולד בי"ד סיון התשנ"ב (15/06/1992), בעיר צפת.

נהרג בעת מילוי תפקידו בתאריך א'  באב תשע"ד (28/7/14).

בנם השלישי של דוד ויוכבד כחלון, אח לשלושה אחים וארבע אחיות.  

נקרא בשם אליאב ע"ש סבו (אבי אמו) אליהו סופר זצ"ל, שאותו לא זכה להכיר, אך את תכונותיו ואת חיבורו לא"י ואהבתו לעם היהודי היושב בציון, ספג דרך סיפורים שהושמעו במשפחה ואשר השפיעו באופן לא מבוטל על עיצוב אישיותו, שבעיקר ניכרת בה אהבתו המיוחדת לטבע ולנופיה של הארץ.

אליאב גדל והתחנך בעיר צפת, את לימודי התיכון עשה בישיבת אמי"ת יד לכ"ב בעירו ולאחר מכן יצא ללימודים בישיבת ההסדר ב"מעלות", עד גיוסו לצה"ל.

תוך כדי לימודיו ניגש אליאב למבדקים צבאיים, ביניהם לטייס, אך לא צלח במהלכם. עקב זאת החליט להתגייס לחייל השריון כשלו פרופיל וקב"א גבוהים, כמסורת משפחתית בהתגייסות ליחידות קרביות שונות כלוחמים מן השורה הראשונה.

בשירותו הצבאי הוכיח עצמו כחייל מסור ונאמן, בעל יכולת פיקודית מנהיגותית, והועמד לקצונה על פי המלצות מפקדיו, אלא בשל סיבות שונות הוא נאלץ לחזור ליחידתו.

בשלב מאוחר יותר, כחודשיים לפני שחרורו מצה"ל, אליאב היה בתפקיד כתומך לחימה בעוצבת השריון "סער מגולן", שם עשה חייל בעבודתו. התגלה כחייל חרוץ, אמיץ, אכפתי, ראש גדול, אחראי ובעל ידי זהב, ביישן ומצטנע, נערץ על ידי חבריו ועל ידי מפקדיו. הוא היה מוכר בסביבתו ובמשפחתו כנער נחוש, בעל דעה, מסור למשפחה, לתפקידו בצבא ולחבריו. איש עשיה בלתי נלאה, אוהב ואהוב על הבריות, בעל יכולת נתינה, שתרם רבות ללא מעצורים למען הכלל, הן על ידי התנדבות בעמותות, והן על ידי סיוע לכל נזקק מכל שכבות החברה. רגיש ובעל לב זהב, קשור בכל נימי נשמתו להוריו ולבני ביתו, סייע לאביו לאורך כל הדרך בשיפוץ הבית בחופשות הקצרות שהגיע מהצבא. היווה דמות ומושא להערצה ולהערכה על ידי כל מכריו, מפקדיו וחבריו.

אליאב נרשם ללימודי חשמל במכללת בראודה שבכרמיאל, שנדחו עקב מבצע צוק איתן, חלום שלא יתגשם. חלם גם להקים בית לתפארת במדינת ישראל האהובה עליו מכל, חלומות שנגוזו עם נפילתו בא' מנחם באב, ר"ח אב, על ידי רקטה שנשלחה מרצועת עזה לכיוון שטח הכינוס שבמועצה האזורית אשכול, וקטעה באחת חלומות של ארבעה חיילים שנפלו על קידוש ה', העם והמולדת.

בזמן המבצע אליאב קיבל על עצמו אחריות ודאג לסדר בית כנסת שדה שהיה בשטח הכינוס בו נהרג. בסביבות השעה 17:00, כשעה לפני שנהרג, פינה אליאב מזמנו בזמן הלחימה ובחר לסדר את בית הכנסת ולאחר מכן להניח תפילין ולומר את פיטום הקטורת המסוגל לכפרת עוונות, תפילה המחזקת את נפילתו על קידוש ה' והמולדת.

התפילה מסמלת את הייחודיות שבו, שגם ברגעים קשים מצא זמן להתפלל ולהקדיש מעצמו לקדושה.

אליאב מסר את נפשו בטרם עת, אולם שורשיו נטועים עמוק בקרבנו והם לנו כמורשת וכאבן דרך. מוטל עלינו כמשפחתו וכמכריו להמשיך ולהטמיע את חותמו, על ידי יישום ערכיו ואמונותיו והנחלתם לדורות הבאים.

"יהי זכרו ברוך"

 

 

 

חיפוש מידע

כניסת חברים