דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אסד איימן ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
כז בשבט תשמט

תאריך לועזי:
01/02/1989

 בן זאיד ואסד, בני העדה הדרוזית. נולד ביום 27.12.1969 בכפר עוספיא. גדל והתחנך בכפרו. בתום לימודיו היסודיים פנה ללימודי מסגרות מיכנית בבית-הספר התיכון המקצועי 'אורט'. בחור חסון ואתלטי היה, שעסק בקארטה כתחביב. הוא גילה כשרון מוסיקלי, פרט על עוד וליווה את נגינתו בשירה. איימן אהב בעלי חיים וגידל במסירות ובאהבה כלבים ונחשים. לפני גיוסו היה חבר בגדנ"ע ובמסגרת זו יצא לטיולים רבים ברחבי הארץ. חייו של איימן ניצלו פעמיים בדרך נס כאשר נפל מן הקומה השניה בביתו בעת שישב על מעקה שקרס ובהתהפך מכוניתו.

באוגוסט 1988 התגייס לצה"ל והוצב לשרת כמסגר בסדנת נגמ"שים בחיל החימוש.

ביום 1.2.1989 נפל איימן בעת שירותו, בתאונת דרכים שאירעה סמוך לדאלית אל-כרמל. בעת שנהג במכונית אזרחית, סטה איימן לכיוון הנגדי בעקומה שהיתה בדרך והתנגש בגשרון בטון.

הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בעוספיא. בן תשע-עשרה היה במותו. השאיר אחריו הורים, שישה אחים - עסאם, באין, וליד, ראוק, סאפי, רביע וחמש אחיות - אכבר, עסמת, אנסף, אימן ונג'לה.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "בתאונה מחרידה זו, נקטף מאיתנו בדמי ימיו אחד מבניה של משפחה, שקשרה את גורלה עם מדינת ישראל והשתתפה בכל המערכות להבטחת ביטחונה. אסד איימן, שהמשיך במסורתה המפוארת של משפחתו והעדה הדרוזית, לא זכה לסיים את שירותו...

"


חיפוש מידע

כניסת חברים