דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מפל"גית טנ"א אמיצה מבצעת חיתוך גדר הגבול תחת סכנת היפגעות

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 24/05/2024

תאריך האירוע: 2024-05-03

מספר צפיות: 74


 שי בוסאני מפלגית טנ"א ברדלס בצילום בכתבה על סיכול חדירת מבריחי סמים בגבול עם מצרים, גיל קצין האחזקה מספר על ההשתאות של הלוחמים מפל"גית טנ"א שעסקה בחיתוך הגדר תחת סכנה וביצעה את תפקידה היטב.

שי מספרת על האירוע

תצפיות של צה"ל זיהו מספר חשודים בגבול מצרים, באזור הר חריף שבמרחב חטיבת פארן. לוחמי הגדוד ירו לעבר חשודים שככל הנראה ניסו להבריח סמים בגבול ישראל - מצרים, באזור הר חריף. במהלך הפעילות המבצעית במרחב, הלוחמים פתחו בירי לעבר מספר חשודים שהיו במרחב הגבול, ונפגעו.

במהלך האירוע הכתק״ל הוקפץ לנקודה למטרת פתח בטחוני בגדר על מנת לאפשר במידת הצורך חצייה.

אני כמפל״ג טנ״א שפיקדה על הכתק״ל באחריותי היה לבצע את החיתוך באופן מקצועי, ומקסימלי על מנת לתרום להצלחת כוחותינו תוך שמירה על בטיחות וחיבור לתמונת המצב המשתנה.

זו זכות גדולה לקחת חלק באירוע מבצעי שכזה, אני חושבת שזה סיפוק גדול ומשמעותי שאנחנו כטנ״א תורמים לפעילות המבצעית וללוחמים בקצה.

סיפור שירותי

סגן שי בוסאני בת 23 מתגוררת בגבעת זאב, מפל״גית טנ״א בגדוד 277.

התגייסתי באוגוסט 2019 ללוחמה בחי״ר גבולות ובמהלך ההכשרה החלטתי שאני רוצה שיבוץ מחדש. שובצתי כטכנאית נשק בגדוד 94 ולאחר כשנתיים החלטתי שאני רוצה לתרום עוד והחלטתי לצאת קצונה חילית בקבע.

בסוף הקק״צ שיררתי כקמב״צ טנ״א בפיקוד העורף. לאחר כשנה חזרתי אל הבית, לחי״ר גבולות, בתפקיד מפל״ג טנ״א בגדוד 277.

כיום אני בתפקיד שנה וחצי, מפקדת על פלגה שבשגרה ובחירום אחראית לתת מענה אחזקתי וטכנולוגי רצוף לכלל הפלוגות הלוחמות בגדוד על מנת לאפשר ללוחם להיות כשיר ללחימה בכל זמן נתון.

חיפוש מידע

כניסת חברים