דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סדנת בית הילל בשנים 1980 - 1981 מפי מפקד הסדנא רס"ן שמואל שפינר

סדנת בית הילל בשנים 1980 - 1981 מפי מפקד הסדנא רס"ן שמואל שפינר
קישור לאלבום התמונות האישי

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 05/01/2021

תאריך האירוע: 1982-01-01

מספר צפיות: 586


בשנת 1980 הוא קיבל תפקיד כמ"פ סדנת בית הילל, שהייתה סדנת רכב קטנה שנתנה שירות לאוגדה 91 ועזרה גם לנוצרים בדרום לבנון, הן על ידי הבאת הכלים שלהם לסדנה והן על ידי שליחת חוליות לשטח, לדרום לבנון, לרצועת הביטחון.

זאת הייתה אחת התקופות הקשות באיזור מבחינה ביטחונית, הם חטפו שם קטיושות בלי סוף. באיזשהו שלב בשנת 1981 אריק שרון היה שר הביטחון ורפול זוהר היה הרמטכ"ל, ביקרו בקריית שמונה, אחת מהבעיות הכבדות של העיר הייתה שלא היו בה מקומות עבודה והאנשים הצעירים בעיקר ברחו, חיפשו מקומות אחרים שיאפשרו להם להתפרנס, חוץ מזה שלחטוף את הקטיושות על הראש זה היה מאוד לא נעים.

אריק שרון נתן הנחייה לצבא, להקים סדנה באיזור תעשייה הצפוני של קריית שמונה ולעשות את זה מהר, מיום חמישי עד יום ראשון. הם קיבלו שלושה מבני תעשייה ריקים, התמקמו בהם ולפי ההנחיה הם קלטו 50 אזרחים מקריית שמונה, השיטה הייתה – תשאל אותו מה הוא יודע, מה שהוא אומר אתה רושם ומאותו רגע זה מה שהוא. בשבוע לאחר מכן הם התחילו לעבוד, במקביל קבלן אזרחי הקים את מבני התעשייה האלה לצרכים של סדנה צבאית שמטפלת ברכבים ונגמשים וככה הם התחילו לעבוד. מתוך האזרחים שקלטנו נפלטו מעט מאוד ורובם נשארו. בדיעבד מסתבר שזה היה אחד המעשים החכמים והנכונים לעשות כי שנה אחרי זה פרצה מלחמת לבנון הראשונה וסדנת בית הילל בשום פנים ואופן לא הייתה מסוגלת להתמודד עם כמויות הצבא שעבר דרך קריית שמונה לתוך לבנון ובסדנה החדשה בקריית שמונה הם היו הרבה יותר מוכנים עם אמצעים והכל בשביל לטפל בכלים.

הם עשו עבודה קשה מאוד ולדעתו גם טובה מאוד מכל הבחינות, אם זה חילוצים מתוך לבנון, אם זה הבאת כלים שרופים, אם זה תיקון כלים בדרך פנימה שהתקלקלו, בקיצור כל מי שעבר דרך קריית שמונה עבר גם דרך הסדנה.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
שירי בנימין ז

כניסת חברים