[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

תא''ל במילואים יוסי שניר

@alt@

יוסי שניר (נולד ב- 1943 בירושלים) היה קצין חימוש צה''ל במילואים בדרגת תת-אלוף. יוסי ביצע שרשרת תפקידים מרכזיים בחטיבת התכנון במטכ''ל וסיים את שירותו בחיל החימוש בתפקיד ראש חטיבת התכנון במטכ''ל אג''א.

בתקופת שירותו הוביל יוסי שניר תחומים רבים ומגוונים אשר לימים השפיעו על עיצובו ומיצובו של חיל החימוש כמערך מקצועי התומך במערך הלוחם. יוסי היה שותף בפיתוח טנק המרכבה ובפיתוח נגמ''ש הפומ''ה (''פורץ מכשולים הנדסי'').

ביוגרפיה ושירות צבאי

יוסי שניר נולד בירושלים בשנת 1943, בוגר תואר שני בכלכלה ומנהל עסקים מטעם המסלול לביטחון לאומי באוניברסיטת חיפה.

יוסי התגייס לצה''ל בשנת 1962 לאחר שסיים את לימודיו כהנדסאי מכונות והחל את דרכו כטכנאי צריח. הוא נשאר כמדריך בבה''ד 20 ומשם יצא לקורס קציני חימוש אותו סיים ב-1964. בסיום קורס הקצינים שובץ כמפקד מחלקת החימוש בגדוד תותחנים ואחר כך הפך לקצין החימוש של הגדוד. במהלך שירותו הגדוד השתתף במספר קרבות עם הסורים במסגרת ימי קרב על ניסיון הסורים לבצע את הטיית הירדן. השתחרר מצה''ל בשנת 1965 ושובץ כקצין חימוש בגדוד תותחנים במילואים. במלחמת ששת הימים השתתף בקרבות הגדוד בסיני בגזרה המרכזית כאשר כוחות האחזקה תחת פיקודו מתקנים כלים תוך ביצוע ירי ואף היה שותף ללא מעט התקלויות עם האויב. את מלחמת ההתשה התחיל כקצין חימוש גדודי וקודם לקצין חימוש אגד 214 במילואים. בשלהי המלחמה למול מחסור בקצינים החליט יוסי לחזור לשירות וב-1969 חזר לשירות כעוזר קחש''ר להנדסה. במלחמת יום כיפור שימש שניר במינוי משני כקצין חימוש עוצבת קלע דוד (אגד 214) והשתתף בקרבות בסיני.

את רוב תפקידיו בשירות ביצע יוסי במטכ''ל אג''א:

- רע''ן תקציב אחזקה במטכ''ל אג''א: הענף היה אחראי על תכנון תקציב ותקצוב פרויקטי הפיתוח ותשתיות האחזקה.

- רע''ן צל''ם ותחמושת במטכ''ל אג''א: הענף היה אחראי על רכש של כלל הצלם לצה''ל כולל תחום התחמושת.

- רמ''ח הצטיידות מטכ''לי באג''א: המחלקה הייתה אחראית על רכש כלל הציוד לצה''ל משרוכי נעלים ועד רק''ם כבד. במהלך שירותו בתפקיד זה האתגר המרכזי היה מלחמת לבנון הראשונה בה המחלקה נתנה פתרונות לוגיסטיים תומכי לחימה.

- מפקד מרכז ציוד: אחד הגופים הלוגיסטיים הגדולים בצה''ל ובמשק כולו האחראי על טיפול בציוד הלחימה בצה''ל.

- רח''ט תכנון במטכל אג''א: היה אחראי על 2 מחלקות – הצטיידות ומחלקת יו''פ (יצור ופיתוח - קליטת המרכבה) ומחלקת פרויקטים.

במסגרת תפקידו בצה''ל שניר היה שותף בהמשך פיתוח טנק המרכבה, דיגומי דחפורים ממוגנים, פיתוח נגמ''ש הפומ''ה והקמת מדור אלפ''ה - מתן מענה ופתרונות אמל''ח להתמודדות צה''ל עם האינתיפאדה הראשונה.

ערכים מובילים

יוסי הוביל ערכים רבים בצה''ל, בינהם:

- ישן מפני חדש תוציא – תמיד לנגד עיניו עמדו התחדשות ומציאת הציוד הטוב ביותר לחיילי צה''ל

- העצמת והאדרת התעשיה המקומית

- שירות צבאי כיעוד שרות המדינה וצה''ל

- גאווה חיילית כחלק מהיעוד השירות בצבא

- אחריות כוללת מקצה לקצה

- המחסור הוא אבי ההמצאה וההתייעלות

- אהבת החיילים אשר תחת פיקודך תוך הקניית כבוד הדדי

שחרור מצה''ל

עם שחרורו מצה''ל מונה יוסי שניר לסמנכ''ל התעשייה הצבאית ושימש בתפקיד במשך כשבע שנים. בשנים 2009–2016 כיהן כמנכ''ל הסתדרות הרוקחים הארצית.

יוסי שניר הוא ממייסדי עמותת ''חברים למען החברה'' הפועלת בעיר שדרות בתחום החינוך הלא פורמלי ומתמקדת בילדים ובנוער בסיכון ממשפחות במצוקה ובכלל תלמידי בתי הספר בעיר.יוסי שניר אלמן, אב לשלושה ילדים וסב לתשעה נכדים. יוסי מתגורר בראש העין עם בת זוגו, פרופסור ברכה אלפרט ולה שני בנים.

חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online