[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אל''מ במילואים נועם פלג

@alt@

 רס''ן גלב סוריס מראיין את אל''מ במילואים נועם פלג  שהתגייס לצה"ל בשנת 1976 והשתחרר מצה''ל בשנת 2003 בתפקיד   רע''ן תו''מ (תקציבים ומערכות מידע) ביחט''ל

עיטורי מלחמות:   מלחמת שלום הגליל

 תפקידים במהלך שירותו:

1976-1979:    סיירת גולני, קציני מ''מ טירונים

1979-1981:    מדריך פלוגות סיור במו''ס (מרכז מודיעין וסיור)

1988- חזרה לשירות

1989-2000: שורת תפקידים במש''א ובאט''ל

  •  ר''צ שכר עידוד
  •  רמ''ד הנדסת ייצור בענף הנדסת ייצור
  •  מנהל הייצור במפעל 5 (אלקטרוניקה ואופטרוניקה)
  • רמ''ד תו''פ
  •   רמ''ד טנקים במח' יו''פ
  •  רע''ן נה''י

2000-2003:    רע''ן תו''מ (תקציבים ומערכות מידע) ביחט''ל                 

תפקידים במהלך שירות מילואים:

2003-2007:    יח' האלפיניסטים בחרמון

2007-עד היום - ''צל'' מפקד מש''א בחירום

סיפור חיים

אל''מ (במיל') נועם פלג, נשוי ואב לשלושה ילדים, מתגורר בכפר סבא.נועם פלג החל את שירותו בסיירת גולני, כקצין מ''מ טירונים, לאחר מכן כמדריך במרכז מודיעין וסיור משם השתחרר לאזרחות.כאשר עמד לסיים תואר מהנדס תעשיה וניהול בטכניון, התקיים יריד תעסוקה לבוגרים במתחם האוניברסיטה בו הוצגו בין היתר הצעות של ח''י, מפח''ש דאז, חי''ח ועוד. ''היו שם הצעות רבות שהתאימו למהנדסים והנדסאים עם רקע של קצונה. כחלק מהכרת העבודה והמשרות לקחו אותנו לסיור במש''א'' סיפר פלג. ''ברגע שכף רגלי דרכה במקום הזה ידעתי שאני רוצה להמשיך ולעבוד, ראיתי למול עיניי תעשיה כבדה כמו שהיא באמת צריכה להיות, היה פה יופי בלתי ייאמן. המקום הזה נתן לי סמכות שלא יכולתי לקבל בשום מקום אחר בתעשיה כבחור צעיר – היו תחתיי כאלפיים עובדים וכל דקת עבודה יכלה לשנות סדרי עולם. זה היה בית ספר המקצועי הטוב ביותר שמישהו כמהנדס יכול לקבל'' הוסיף. נועם חזר לשירות במסגרת הסכם שנה ד' – תוכנית שהוקמה לטובת גיוס וקליטת מהנדסים בצה''ל, בה המועמד היה חוזר לשירות של 3 שנים מהם שנה בלימודים ושנתיים התחייבות לשירות).קוריוז שקשור לחזרה לשירות שסיפר נועם – תפקיד הראשון בחזרה לשירות הוצב בו היה ביחידת הניסויים למרות שביקש להגיע למש''א. נועם התעקש, ביקש להגיע לראיון אצל מ' מש''א (עמי סגיס) וכשהצליח, מינויו השתנה וכך הוא הגיע למש''א.במהלך תקופת שירותו במש''א שנמשכה כ-12 שנים ביצע מגוון תפקידי מטה בתחום ניהול הייצור מרמת ר''צ שכר עידוד כסרן עד תפקיד רע''ן ניהול הייצור כסא''ל. בנוסף עשה נועם תפקיד אחד מחוץ למש''א כרמ''ד טנקים במחלקת יו''פ בחטיבת התכנון באט''ל. את שירותו סיים נועם כרע''ן תו''מ ביחט''ל בשנת 2003 ופרש לאזרחות.

לאחר פרישתו, התנסה נועם במגוון תפקידי ניהול באזרחות, בניהם כמנכ''ל חברת ''גידרון'' למוצרי מאפה וכסמנכ''ל חברת ''אבן קיסר''. במשך כל אותן שנים דאג לשיתוף פעולה בין החברות לצבא.את שירות המילואים התחיל נועם ביחידת האלפיניסטים בחרמון בזכות היכרותו את מפקד היחידה איתו שירת יחד בסיירת גולני ולאחר מכן בקורס הקצינים. בהיותו רע''ן נה''י במש''א סיוע ותמך את היחידה בתחזוקת כלים ייעודיים שלה וגם ברכש וקליטת ציוד חדש. גם כאיש המילואים שימש כעוזר למפקד היחידה בנושאים אט''ליים – רכש, קליטת ציוד ייעודי והטמעתו ביחידה, כדוגמת כלי מסוג 206BV השבדי – כלי זחלי עם 2 קרוניות להסעת הלוחמים ופינוי שלגים.לאחר מלחמת לבנון השנייה התקבלה החלטה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ,  כי נדרש לפעול 24/7 במרכזי אט''ל ולכן נדרש ממלא מקום מפקד המרכז. הוחלט למנות ''צל'' לכל מפקד מרכז בסדיר, אשר יהיה בשירות מילואים וימלא את מקומו בשעות בהן אינו פעיל ו/או נמצא באיזור מלחמה אחר. כך, לאחר פניית מ' מש''א דאג חיים רובין והסכמתו, מונה פלג למפקד המש''א במילואים בשנת 2007. מאז ועד היום משמש כ''צל'' של מפקד המש''א, כאשר בשנת 2011 הועלה לדרגת אל''מ.מאז 2007 ועד היום עבר נועם כ''צל'' של מפקד מש''א של 5 מפקדי מש''א והשתתף ב-3 מבצעים בצו 8 – '' עופרת יצוקה'' , ''עמוד ענן'' ו''צוק איתן''.

''כאשר אתה מגיע ליחידה כאיש מילואים, יש לך את הזכות להראות לה במראה את התנהלותה. מעבר לכך שאתה מבוגר יותר ועבדת בעבודות ניהול באזרחות, העובדה שאתה מגיע מבחוץ יחד עם הניסיון הקודם ביחידה מעניקה לך זכות לבקר אותה לשם התייעלות'' סיפר נועם. עוד הוסיף כי ''אנשי המילואים לעיתים מתקשים להיכנס למסגרת הצבאית לאחר זמן רב של תפקוד באזרחות. כאשר הם רואים שהסמכות מעליהם גם היא הגיע בצו 8, קל להם להשתלב ולעשות את תפקידם נאמנה. לא משנה באיזה מקום הייתי בחיי, ניסיתי לשרת כמה שאפשר – אפילו אם רק מספר ימים בשנה. זה חשוב לי, אני מרגיש שאני יכול לתרום ואעשה זאת כל עוד ירצו שאעשה כך''.

חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online