[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ספטמבר 2019- מצטיינת חיל הטנ''א סמ''ר שרה אטנאו

@alt@

mynet רחובות ברחבי העיר >

המצטיינת: אחרי שבשנה אחת איבדה את שני הוריה, שרה אטנאו מרחובות מסתכלת קדימה

אביגיל קדם


25.09.19 / 07:53

סמ"ר שרה אטנאו זכתה השבוע לתעודה הערכה בטקס מצטייני חיל הטכנולוגיה לכבוד ראש השנה. מדובר בהישג שאינו ברור מאליו, לאחר שבשנה האחרונה איבדה את שני הוריה. "צריך לשאוף ולהסתכל קדימה ולא אחורה", היא אומרת

סמ"ר שרה אטנאו (22) מרחובות, המשרתת בגדוד דוכיפת בחטיבת כפיר כאחראית ניהול מלאי, קיבלה השבוע תעודה במסגרת טקס הענקת דרגות ותעודות הערכה למצטייני חיל הטכנולוגיה והאחזקה. תעודה שאינה מובנת מאליה לאור השנה הקשה שעברה עליה. כעת היא מבקשת לחזק חיילים אחרים שמתמודדים עם מציאות קשה.

 

שרה אטנאו עם משפחתה. צילום: דובר צה"ל

 

שרה אטנאו עם משפחתה. צילום: דובר צה"ל

השנה האחרונה של סמ"ר שרה אטנאו הייתה הקשה בחייה. בערב ראש השנה, בדיוק לפני שנה, נפטר אביה. אמה הלכה לעולמה זמן קצר לאחר מכן, לאחרת התמודדות ממושכת עם מחלה קשה. 

למרות הכל החליטה שרה להתגייס לחיל הטנ"א. במהלך שירותה הצבאי יצאה לקורסי הכנה לקצונה, ביניהם קורס "אופק", בו סיימה כמצטיינת מפקדת הקורס.

"למדתי ברחובות והייתי ילדה מאוד מופנמת, ואמרו לי שאני לא מתאימה לבית ספר, עברתי לבית ספר אחר ואז יצאתי לפנימייה", מספרת שרה ומדגישה: "למרות הכל סיימתי והייתי מדריכה של כיתות ט' ו-י' ולאחר מכן המשכתי ליג' ו-יד', והתגייסתי לחיל הטנ"א, משם התגייסתי לבה"ד 20 ולסגל בכיר בתל השומר".

היא אמנם יועדה לקצונה אך הקושי המשפחתי לא אפשר לה להגשים את החלום. "הייתי חדורת מוטיבציה ומאוד רציתי בזה אבל המצב של הבית לא אפשר את זה בפעמיים שיצאתי לקורס".

זה היה השלב בו החלה ההתדרדרות במצב המשפחתי, ששרה היא האמצעית בה מבין שבעה אחים. "המצב הקשה של ההורים השפיע על האחים ועל המצב בבית, וכמה שניסיתי להדחיק המפקדים ראו שעובר עליי משהו לא בסדר. ולא סיפרתי כמובן כי לא רציתי שידיחו אותי וחשבתי על זה כל הזמן".

 

סמ"ר שרה אטנאו בקבלת ההצטיינות | צילום: מהאלבום המשפחתי

 

סמ"ר שרה אטנאו בקבלת ההצטיינות | צילום: מהאלבום המשפחתי

אחרי כל מה שעברת בשנה האחרונה, למה החלטת לחתום קבע?

"כי אחרי כל מה שעברתי ידעתי שאם אני יוצאת מהמסגרת הזו לא הייתי מוצאת את עצמי, ואני לא יודעת איפה הייתי מוצאת את עצמי. חשבתי על זה המון לפני שדיברתי עם המפקדת שלי, ואני אוהבת את זה, אני אוהבת את הצבא. נורא חששתי ממה שהאחים יגידו, זה לעזוב את הבית ומי יהיה עם הקטנים ומי ידאג להם, ואיך אני יכולה להרשות לעצמי דבר כזה. אחרי שדיברתי עם כולם הם תמכו בי והסכימו ועודדו אותי".

איך התחושה לקבל תעודת הערכה והצטיינות?

"נורא התרגשתי כי את מרגישה שמישהו רואה אותך ומקשיב לך, שלא כל מה שנתת היה לחינם, ואני תמיד אומרת שכשנסגרת דלת נפתח חלון, ושום דבר הוא לא הסוף, זה הרים אותי ונתן לי מוטיבציה, שיש לי אוזן קשבת ושתומכים בי וזה שווה הכול".

לקראת החג המתקרב, שרה מבקשת להעביר מסר לכל החיילים שמתמודדים עם קשיים: "כל אחד והתיק שלו, וכל אחד חושב שהתיק שלו הכי גרוע, והדרך היא קשה אבל היא שווה את זה וצריך לשאוף ולהסתכל קדימה ולא אחורה, העבר לא יקדם אתכם".

 

 

 

חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online