[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מאי 2017- "תומר, חבר יקר, אתה חסר לי" - כתבה בעיתון באר שבע נט

@alt@

בחיל הטכנולוגיה והאחזקה 755 חללים מקום המדינה.

מתוך הצורך בליווי קבוע ורציף, ובטיפוח וחיזוק הקשר עם המשפחות השכולות של החיל, נולדה לפני כשבע שנים תוכנית חיליית ייחודיית בשם ״קשר של קבע״.התוכנית שקיימת בסדר גודל זה רק בחיל הטנ"א, פועלת  באמצעות אנשי קבע ותיקים מהחיל, המלווים משפחות שכולות בזיקה ליחידה בה נפל החלל. במהלך השנים אנו עדים לקשרים אמיצים, חזקים ומיוחדים שנרקמו בין המשפחות השכולות לאנשי הקבע והתוכנית הפכה למקור אדיר של  גאווה חילית.

להלן כתבה שפורסמה בעיתון מקומי בבאר שבע.

באר שבע נט > מגזין כתבות

"תומר, חבר יקר, אתה חסר לי"

שרון טל   01.05.17 / 12:29 

רס"ב נפתלי פרץ, שאיבד את חברו הטוב ליחידה לפני פחות משנה, מלווה מאז את משפחת חברו במסגרת פרוייקט ייחודי למען משפחות שכולות. באר שבע נט בריאיון על הקשר המיוחד שנרקם במהלך השירות הצבאי ונקטע בטרם עת, ועל הפרויקט שמסייע למשפחות שכולות להתמודד עם האובדן.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הוא היום בו אנו זוכרים את החיילים וכוחות הביטחון שחירפו נפשם בזמן שעמלו ימים ולילות למען בטחונם של אזרחי ישראל. מידי שנה אלפי משפחות שכולות נאלצות להתמודד שוב ושוב עם אובדן יקיריהן, שנקטפו טרם הצליחו לפרוח במלוא תפארתם.

רס"ב נפתלי פרץ מבאר שבע, אב לשלושה ילדים ואיש קבע ביחידת החימוש 653, מלווה מזה חצי שנה את משפחתו של רס"ב תומר ברהום ז"ל, חלל צה"ל שנפטר לפני כחצי שנה ממחלת הסרטן בה נלחם במשך שנתיים ארוכות. למרות מחלתו, התעקש תומר להמשיך ולשרת בצה"ל, עד הימים האחרונים בהם שהה בבית החולים.

תומר ברהום ז"ל, חייל משותף ורס"ב נפתלי פרץ (ימין לשמאל)

-

רגע נפילתו של תומר שינה את חייו של נפתלי פרץ, שהכיר אותו לאורך כל 23 שנות שירותו בצה"ל. בהגיענו ליום הזיכרון, הוא הסכים להיחשף ולספר על התקופה האחרונה, בה הוא מלווה את משפחת חברו שנפל, לאחר שנים בהם היו חברים לא רק ליחידה, אלא חברים לכל החיים.

"איש מיוחד שלא וויתר על החיים"

"הכרתי את תומר 23 שנים, לפני בערך 5 שנים הוא הגיע אליי ליחידה ונחשפתי אליו הרבה יותר מקרוב, היינו חברים טובים ועבדנו ביחד המון". מספר לנו נפתלי. "לפני שנתיים בערך גילו לו את המחלה הארורה הזו, שחררו אותו מהצבא לחצי שנה כדי לקבל טיפול, ולמרות המחלה הוא נלחם לחזור ולעלות חזרה על מדים".

כיצד התבטא טיב הקשר ביניכם?

"היה לנו קשר מאוד טוב, במיוחד בשנים האחרונות שיותר נחשפתי אליו. היינו מספרים אחד לשני על הקשיים שלנו, שיתף אותי המון, בדברים בבית ובעבודה. ימים בודדים לפני שנפטר תומר התעקש ממש לבוא איתי לעבוד, ראיתי את הבן אדם נלחם בשיניים, את כל הסבל שעבר עד הרגע האחרון שהייתי איתו בבית החולים".

תומר ברהום ז"ל

איזה רגע אתה זוכר במיוחד מהשירות עם תומר?

"קיבלנו משימה ללכת להביא ציוד מבסיס מזון ותפסה אותנו אזעקה ממש בכניסה לבאר שבע. יצאנו החוצה כדי לתפוס מחסה ואז ראינו שנפלה רקטה במרחק של 30-40 מטר מאיתנו. הסתכלנו אחד על השני והבנו שזה היה עניין של שניות וזה היה יכול ליפול עלינו".

"תומר היה חבר ממש טוב שלי לאורך כל השירות. הייתי איתו מהתחלה עד הסוף והוא עדיין חסר לי. תומר היה בן אדם מדהים, נחמד שקט, מרעיף אהבה על כולם, בן אדם מיוחד. בן אדם נדיר שרצה לחיות ובסוף המחלה הארורה הזו ניצחה אותו".  

נפתלי מלווה את משפחתו של תומר ז"ל מאז נפילתו, במסגרת פרוייקט בייחודי בשם "קשר של קבע" הייחודי לחיל האחזקה. בפרויקט שנולד לפני שבע שנים, איש קבע המשרת באותו מקום שנפל חלל צה"ל, מלווה את משפחת הנופל כדי לסייע לה להתמודד עם האובדן, ובמהלך השנים נרקמים בין המשפחות השכולות לאנשי הקבע קשרים אישיים מיוחדים, שמלווים אותם עד היום.

מה הביא אותך לקחת חלק בפרוייקט וללוות את משפחתו של חברך תומר ז"ל?

"אני גם ממשפחה שכולה, איבדתי אח אז יש לי חיבור אישי. שמעתי על הפרויקט הזה מרחוק, והחלטתי שאני רוצה לקחת חלק בזה. כשתומר נפטר זה הרגיש לי מוזר ללוות משפחה שאני מכיר, את אשתו ואת הילדים שלו שאני כמו אבא שני שלהם, והם בשבילי כמו ילדים. כשתומר נפטר אחד הילדים שלו התחיל לספר לי על היום הראשון שלו בבית הספר ופרצתי בבכי. הילדים שלי שאלו אותי מה קרה, כשהלכנו אליו לבית לא הבינו איך הוא נעלם".

כיצד מסייע הפרוייקט למשפחות השכולות להתמודד עם האובדן?

"קשר של קבע" זה משהו מדהים ובעל חשיבות גדולה, עושים כל כך הרבה פעילויות למשפחות שכולות כדי להקל על האובדן. משתפים אותם בפעילויות, מלווים אותם בכל מה שהם צריכים, הפרויקט מרים את המשפחה למעלה. הילדים שלו רואים אותי מגיע על מדים ונזכרים באבא שלהם.

רס"ב נפתלי פרץ

לסיכום אמר נפתלי: "זה ממלא אותי בגאווה לראות שצה"ל הוא גוף אדיר שלא שוכח את האנשים שלו, לא נוטשים את המשפחה ועוזרים לה להתמודד בכל דרך שרק אפשר".   

תומר ברהום ז"ל נפל בתאריך 2 לאוגוסט 2016 כשהיה בן 43 והותיר מאחוריו אישה וארבעה ילדים. מאז מלווה נפתלי את משפחתו במסגרת הפרוייקט המיוחד "קשר של קבע", פרוייקט שמסייע מידי שנה למאות משפחות שכולות ברחבי הארץ. ביום הזיכרון הזה, יום הזיכרון הראשון מאז נפילתו של תומר ז"ל, מציינים משפחתו וחבריו את יום הזיכרון לזכרו של אדם מדהים, שמח ומלא חיים, שנלחם עד הרגע האחרון.חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים

חברים online