דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קוצרסקי נחום ז"ל

@alt@

גיל
בן 23 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
כט סיון תשלב

תאריך לועזי:
11/06/1972

חומי, בן נחום ז"ל וגלילה. נולד ביום ט' באדר תש"ט (10.3.1949), חודשים אחדים לאחר פטירת אביו, ונקרא על שמו.

הוא היה נער שובב אך לא פרוע, חומד לצון ומעשי קונדס אך לא מזיק, שוחר סדר למופת, נעים הליכות, חייכן ושופע חיבה וידידות. הוא למד בבית-הספר היסודי "הכרמל" וסיים לימודיו בבית-הספר התיכון-מקצועי "אורט" יד-סינגלובסקי בתל-אביב.

מורתו מבית הספר היסודי זוכרת אותו "כנער צנום, בעל עיניים טובות וחייכניות. בולט היה בכיתה לא בשל שובבותו, אלא בשל הליכותיו הנעימות, בגלל פשטותו הטובה ובגלל דרך ארץ, שגילה לגבי מוריו ולכל אדם שעמו נפגש. אהוב על הכל, על חבריו ועל מוריו". חומי הצטיין במלאכת כפיים ובכשרונו הרב בנה דגמי מטוסים וטיסנים, עיצב אביזרי-פנים ועשה חפצי-נוי מעץ ומתכת. הוא אהב ספורט והרבה ללכת למשחקי כדורגל.

הוא התגייס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1967 והוצב לחיל-החימוש. כישוריו המקצועיים, שהוכרו במהרה על-ידי מפקדיו הקנו לו מעמד של כבוד בקרב חבריו. הוא נשלח לקורסים מקצועיים רבים ואת כולם סיים בהצלחה וזכה להערכה נלהבת מפי מפקדיו ומדריכיו.

לאחר ששוחרר משירות החובה נשא לו חומי אישה אולם לא זמן רב היה מחוץ לצה"ל. עד מהרה נענה לקריאת המצפון והחובה ובתחילת מרץ 1972 הצטרף לשירות קבע - כבוחן תחמושת.

גם בתפקיד קשה ואחראי זה זכה להערכה מלאה, ומפקדו הישיר העריכו במילים אלה: "...מבצע את תפקידו לשביעות רצוני המלאה, מסור ויעיל בעבודתו, בעל רצון להתקדמות, עצמאי בעבודתו, הוגן, מתחבב על החברים בנקל".

ביום כ"ט בסיון תשל"ב (11.6.1972), נפל רב-סמל חומי בעת מילוי תפקידו. הניח אישה. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול.

מפקדו שספד לו ליד הקבר הפתוח, אמר: "בצה"ל קשרת חייך למשימה הגדולה של בניית ואחזקת כוננות צה"ל. למרות גילך הצעיר ראינו אותך כשווה בין שווים, כשותף מלא למעשה הגדול - היית נכון לכל משימה שאליה נקראת, מהן משימות מסוכנות שבאו לאבטח שלום חברים לנשק ע"י פינוי והשמדת תחמושת מסוכנת שנשארה פזורה במרחב סיני. הסגולות בהן נחנת והידע המקצועי אותו רכשת, הועידו לך תפקידים חשובים, ודואב הלב כי פתיל חייך נקפד באיבו".

רשימה לזכרו הופיעה בעלון העיר בת-ים.

חיפוש מידע

כניסת חברים