דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ליטני אורן ז"ל

@alt@

גיל
בן במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ביר אל מכסור

תאריך עברי:
ד' באייר תשנ

תאריך לועזי:
04/05/1995

אורן נולד בבי"ח רמב"ם חיפה ב- 9.8.73 להורים שרה ויעקב ליטני. גדל בקרית-אתא שם למד בבי"ס יסודי "יבנה" בחטיבה שח"ם ובכתה ט' שינה כיוון והלך ללמוד בביה"ס הטכני של חיל אוויר, אך לאחר שנה שינה דעתו, נשאר במסגרת צבאית, ועבר לחיל חימוש. בגיל זה למד לאהוב אופנועים, הוציא רשיון נהיגה ותחביבו היה אופנועים בלבד. חסך כסף, אשר עבד עליו בחופשות, וקנה אופנוע 50 סמ"ק. מידי שנה מגיל 15 ועד לשנת חייו האחרונה (שבועיים לפני מותו) היה מבלה את חופשת הפסח בתערוכת "אוטו מוטו" בת"א, על מנת לצפות באופנועים ובמכוניות חדשות ולהתרשם מהם מקרוב - שהם אהבת חייו. עם הזמן למד לאהוב גם מכוניות ומכונאות, המגמה אשר בה למד, זאת רכש מאביו המכונאי. הוא היה מנוי לחוברת "מוטו" אשר קרא בה בעיון רב עד אשר למד אותה בע"פ כמעט.

אורן למד במגמת מכונאות בבי"ס עמל שמשון הממוקם בבסיס בצומת גולני.

אורן ניחן בשמחת חיים מיוחדת לו, גם כאשר היה עצוב לו החיוך לא מש מפניו. הוא אהב לעזור לזולת וגם הפגין זאת, אך בדרכו שלו - בצניעות ובענווה.

הוא התגייס לצבא ב- 27.10.91 ועבר טירונות כלל צה"לית בבסיס ניצנים. לא היה ספק בלבו שהוא ימשיך לשרת בבסיס בו למד אך לא כן היה והוא הוצב לעין עבדת בדרום. אורן לא הסכים לשרת כ"כ רחוק מהבית בגלל סיבות אישיות מצפוניות (אמא לבד...) ומיד התחיל להפעיל לחצים כדי להעבירו לפיקוד צפון. לאחר 10 ימים של טירטורים בקשתו נענתה והוא הוצב לשרת בסדנת הנגמ"שים ביחידת החימוש המרחבית "שמשון" בבסיס בו החל דרכו כתלמיד, בבי"ס הממוקם בבסיס. החל את שירותו כמכונאי דרג ב' - גילה חריצות, יוזמה, אחריות וכושר אילתור יוצא מן הכלל והוא קודם הן בדרגות והן בשלבים. כך הצליח לרכוש שלב 10 בתחילת שנתו הראשונה בצבא הקבע. אורן שימש כראש צוות עבודה, תוך גילוי מקצועיות וכושר ניהול, ולאור זאת מונה לאחראי דרג ב'. כולם ידעו הן בצבא, הן במשפחה והן בין חבריו כי ידיו של אורן הן "ידי זהב". מפקדו רב סרן עמר יעקב ספד לו ואמר: (ציטוט). "ידי הזהב של אורן, שאיפתו לשלמות הביצוע, רגישותו לצרכי המערכת, המרץ ושמחת-החיים שבהן ניחן - היו כוחו וככזה הכירוהו חיילי ומפקדי היחידה". לא פלא שמפקדו טרח להפעיל כח רב והשפעה רבה על אורן על מנת להחתימו ולהשאירו בצבא קבע ואכן, הוא עשה זאת. בערב יום העצמאות תשנ"ה, לאחר טכס יום הזכרון בבסיס, אורן בא הביתה, הספיק לפשוט את מדיו היצוגיים והלך לחבר'ה כדי לתכנן את בילוי חג העצמאות. באותו יום הוא ביקר אצל כל חבריו בכל הקריות ובחיפה ולא פסח על אף חבר, כאילו ניבא את פרידתו מהם, אסף את חברתו ליאת, הסתובב בפארק הרצל בקרית אתא, שם פגש עוד חברים מילדות, מבי"ס יסודי, שאתם לא שמר כ"כ על קשר ובחצות הם נסעו לבילוי בטבריה. לפנות בוקר בשובו הביתה ארעה התאונה הקטלנית - אחרי צומת המוביל בכניסה לכפר ביר אל מכסור, שם הוא נהרג.

ד' באייר תשנ"ה - 4.5.95, זהו יום הזכרון הכללי לחללי צה"ל ויום הזכרון הפרטי של אורן.

אורן היה בן 21 ותשעה חודשים במותו.

אורן הותיר אחריו אבא, אמא, אח בן 20.5 ואחות בת 9.

ת.נ.צ.ב.ה.חיפוש מידע

כניסת חברים