דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

לוי אליהו (אלי) ז"ל

@alt@

גיל
בן 43 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ח בניסן תשמ

תאריך לועזי:
25/03/1980

אליהו, בן גרס ואברהם, נולד ביום ג' בתמוז תרצ"ז (12.6.1937) בעיר חלב שבסוריה. בהיותו בן 5 שנים, עלה אלי לארץ עם משפחתו, שהשתקעה בתל אביב. אלי החל ללמוד בבית הספר היסודי "גאולה" בתל אביב, אולם בשל מצבה הכלכלי של המשפחה נאלץ להפסיק את לימודיו בטרם עת ולצאת לעבודה. הוא עבד בעבודות מזדמנות, לא בחל בשום עבודה ואת שכרו הדל נתן למשפחתו. בין השאר, עבד אלי במוסכים שונים באיזור, ורכש לו ידע במכונאות הרכב, במוסך המרכזי של "סולל בונה".

אליהו גויס לצה"ל במחצית מאי 1955, והוצב בחיל החימוש. בתקופת שירותו הוא נטל חלק במבצע קדש, ועד לתום שירותו הסדיר הוא הגיע לדרגת רב טוראי. בתעודת השחרור צוינה התנהגותו כטובה, והערכת מפקדיו היתה כי הוא "מילא את תפקידו לשביעות רצון מפקדיו. בעל אופי ישר ויציב". בסוף נובמבר 1957, לאחר שירות מסור של שנתיים וחצי, שוחרר אלי מהשירות הסדיר והוצב לשירות מילואים בחיל הרפואה. לפרנסתו הוא עבד תקופות ממושכות במוסכים של חברות "אגד" ו"דן" ובתעשיה הצבאית, ולבסוף עסק כעצמאי בהובלות שונות. הוא נשא לאשה את בתיה, ונולדו להם שתי בנות ובן. בתקופת מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים, נקרא אלי לשרות פעיל וקיבל את אותות המערכה והשירות המבצעי.

ביום ה' בניסן תש"ם (25.3.1980), נפל רב טוראי אליהו בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקריית שאול. הוא הניח אחריו אשה, שתי בנות ובן.

במכתב התנחומים למשפחה, כתב מפקדו כי "אלי היה חייל ותיק ביחידתנו, ואחד החיילים הטובים ביחידה. במשך תקופת שירותו, הוא הצטיין במיוחד בעבודה מסורה ובגילוי חברות טובה. היה נכון תמיד לעזור לזולת בעת הצורך, ומילא את חובותיו בנאמנות".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים