דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

לדני עוזיה ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ח שבט תשסח

תאריך לועזי:
15/01/2008

בן למיכל ושלום. עוזיה נולד לבית מלא שמחה וגדל בחממה אוהבת ומחבקת. עוזיה היה למקור נחת להוריו, לאחיו ואחיותיו. עוזיה היה ילד מלא מרץ, רגיש לסביבתו, גומע מהחיים מלוא החופן ובעיקר חבר נפלא. כתרו של יפה החלומות - עוזיה זורח אל מול השמש, אש-פז, שחר גדול על שבילו.
משחר ילדותו היתה לו אהבה מיוחדת לבעלי חיים וידע הוא שהם הנאמנים, מחזירים אהבה ומכירים את נפשו הסוערת והכמהה למרחב, לטבע. עוד בבית הספר היסודי, "צורים", התמנה לטפל ולהשגיח על פינת החי. בחופשות קיבל עוזיה אחריות על הטיפול בבעלי החיים של בית ספרו וטיפל בהם במסירות בביתו.היום ועוד לא נבין את סוד שתיקתו. כשלמד בגליל הרבה לשוטט במרחב, סר לראות את המראה, את מה שמעבר לאופק, הפליג אל הדממה, חיבק את השמש, את צל העצים. הרי הגליל טובעים בשקט והוא צועד בדממה ללא קול, מתבונן ביפי הבריאה, כל קוץ בעיניו פרח. רקיע על ראשו, טובע במראות שכה אהב. רק המלאכים ידעו את דרכו ונראה כצועד עם סולם על כתפיו שבו עלה וירד לראות את החלום המתוק שבו חי את עולמו.
לעולם לא נדע איך פסע אל מותו. עוזיה רצה לחיות ולסחוט את יפי העולם עוד ועוד, לנחם את החיים, להעלות את האביב ועכשיו איננו כי הלך מדממה לדממה, אין אומר ואין מילים. אבד ההד במרחב.
ביום שלישי ח' בשבט תשס"ח, שנת שמיטה (15.1.2008), נפטר עוזיה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים אסף הרופא, לאחר שהיה שבוע ימים מחוסר הכרה ומונשם. עוזיה הלך מאיתנו בסערה ללא סיבה הנראית לעין והוא מבקש לדעת, לחוות, לראות, להרגיש ולחבק את החיים והטבע.
מותו של עוזיה הכה בתדהמה את כל משפחתו, חבריו ומכריו. צילו של הנער יפה החלומות על השביל מטפס אל הרכס, אל ראש השקיעה, לארוב לראשוני הכוכבים שהם גרגירי הזהב שאבדו לשמש ששקעה מעבר להר והשעה עמדה מלכת בדרך שאבדה עד תום.
מבשר הרעה הגיע, עוזיה איננו, הוא נקרא אל ההר.
הלילה נפל פתאום, כבו האורות, עמדה השעה מלכת. אב ואם מקוננים על מה ולמה?!
עוזיה הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין בראש העין. הותיר אחריו הורים, אחים ואחיות כואבים ודומעים.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים