דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

כהן ליאור ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ח אב

תאריך לועזי:
17/07/2002

ליאור בן דליה ואברהם (בטו). נולד בי"א באדר ב' תשמ"א (17.3.1981) בתל אביב, אח למוטי ודודי. גדל בבת ים, למד בבית הספר היסודי "משה שרת" ובתיכון מקצועי "אורט ניצנה", אותו סיים בהצלחה במגמת ספרות והוסמך כספר.

ליאור גדל עם חבורה של ידידים טובים - החברה של "שרת", חברים קרובים מימי בית הספר היסודי. יחד למדו, יחד גדלו, שיחקו כדורגל ובילו בנעימים. סיפרו החברים על ליאור: "הבחור המקסים ביותר שהכרנו, האדם הטוב שעזר לכולנו, הילד השטותניק שהכניס שמחה לחיינו... אהבנו לשבת כולנו באותו הספסל, לספר בדיחות ואולי לתכנן את הנסיעה הבאה לאילת. כולנו זוכרים אותך רק לטובה".

בחודש אוגוסט 2000 התגייס ליאור לצה"ל. לאחר הטירונות עבר קורס נהיגה ברכב כבד וקורס מפעילי מנוף, ושירת בצריפין בתפקידים אלו. בתחילת 2002 הועבר לבסיס בג'וליס, למחלקת הרכב.

ליאור תפקד כנהג גרר, גילה מקצועיות גבוהה והתנדב לכל משימה. גם מבחינה חברתית ליאור השתלב ביחידה "חייל שקט עם חיוך קטן, שתמיד מתנדב לכל משימה ואף פעם לא שמעתי ממך את המילה לא", סיפר מפקדו רנ"ג יוסי. במהלך שירותו הועלה לדרגת סמל.

מפקדו הישיר של ליאור, רס"ב משה, סיפר על נכונותו של ליאור לעזור בכל משימה גם מבלי שהתבקש, ועל מקצועיותו הרבה. בשל מחסור בכוח אדם הפך ליאור מיוזמתו לעוזרו הישיר של המפקד, ובעצם למרות שהיה משובץ כנהג, תפקד כמש"ק רכב.

בתאריך 28.7.2002 היה אמור ליאור לקבל במסגרת טקס בבסיס, תעודת הצטיינות ממפקד היחידה על פעילותו ותפקודו, אך לא זכה לכך. ביום ח' באב תשס"ב (17.7.2002), נהרג ליאור בתאונת דרכים ליד צומת בית עזרא בדרכו מהבסיס לביתו. בן עשרים ואחת היה בנפלו.

ליאור הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחולון. הותיר אחריו הורים ושני אחים - מוטי ודודי.

חבריו של ליאור לשירות הצבאי הוציאו חוברת לזכרו, בה נפרדים ממנו בני המשפחה, חברים מנוער, מפקדים וחיילים.

כתב אייל חברו של ליאור שלמד איתו בתיכון ושירת באותו בסיס: "איך אצבע בשלל צבעים את אותו חוסר נורא, את אותו ריק שהותרת ונראה כי יחלוף ורק עוד רגע קט תשוב... דרך ארוכה עברנו יחד ליאור. אחווה של אחים, בדיחות וחיוכים שרק לנו ידועים, בילויים משותפים, חברות וחברים. שיער שחור עם קוצים, חיוך ענווה כמו של מלאכים. מן דמות טהורה טבולה בתום, דמות שאוהבת לפשר, לא להתווכח ורק להיות אהוב ושמח... לא הספקתי לומר שאתגעגע ותחסר לי חבר. מרום בשמיים, עם חיוך של מלאכים, אשאיר אותך, ליאור, תמיד בעניינים...".

ההורים כותבים: "הפרח בגננו נדם, כי אינך עוד איתנו כאן. היית לנו קרן שמש משמיים, עם חיוך ביישני על השפתיים. אהבת להצחיק את כולנו, והנתינה שלך תישאר איתנו. נבקש מאלוהים שאותך שם למעלה ישמור. ואותך בליבנו תמיד נזכור".

לזיכרו של ליאור הוקם אתר אינטרנט שכתובתו: www.liorcohen.up.co.il.

חיפוש מידע

כניסת חברים