דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

והב עשהאל (אסי) ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
מלחמת לבנון הראשונה

מקום הנפילה:
הרי השוף, לבנון

תאריך עברי:
ל ניסן תשמג

תאריך לועזי:
13/04/1983

בן שרה ובנימין, נולד ביום ט' באלול תשכ"ג (28.8.1963) בפתח-תקוה. אסי למד בבית-הספר היסודי "נצח-ישראל", המשיך את לימודיו בבית-הספר "תורת אהרון" בירושלים, ושם הצטיין בלימודי-תורה. אחרי כן הוא עבר לתיכון "תורה ומלאכה" על-שם פינקס בתל-אביב, וסיים את לימודיו במגמת מכונאות רכב.

אסי היה פעיל בענפי ספורט שונים, בעיקר בכדורגל. הוא שיחק כשוער בקבוצת הנערים של "הפועל" במחנה יהודה. הוא הרבה גם לרכב על אופנוע. אסי היה נער מופנם, רגיש וחביב על חבריו.

ביום 5.8.1982 התגייס אסי לשרת בצה"ל. הוא שאף לשרת בחטיבת גולני, והתאכזב כשהוצב ביחידה אחרת כמכונאי רכב. כשהועבר ללבנון והחל לשרת כמכונאי ביחידה קרבית, היה אסי מרוצה.

ביום ל' בניסן תשמ"ג (13.4.1983) יצא אסי ללוות שיירה. בעיירה בוקעתה, שבהרי השוף בלבנון, הוא נתקל במארב מחבלים. נפתחה אש ועשהאל נהרג. בן 19 שנים הוא היה במותו.

אחרי מותו הוא הועלה לדרגת רב"ט. עשהאל הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בפתח-תקוה, ליד קבר דודו- שרון יוסף, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים.

הוא השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושלוש אחיות.

מפקד יחידתו כתב עליו להוריו: "יכולתו המקצועית, ונכונותו לעבודה בתנאים קשים, העמידוהו בשורה אחת עם מיטב חיילי היחידה. החן, היופי, הצניעות ויכולת הביצוע הנפלאה שלו - עזבו אותנו".

משפחתו וחבריו הוציאו לאור חוברת לזכרו. כמו כן, נתרמו ספרי קודש לזכרו לבית-הכנסת שבשכונת מחנה-יהודה בפתח-תקוה, שבו מתפללים בני משפחתו.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים