[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של סדנת בית הילל בשנים 2001 - 2003 מפי מפקד הסדנא סרן משה מצליח

@alt@
קישור לאלבום התמונות האישי

 

סיפור שרותו של סרן מצליח משה שירת בתפקיד מ"פ בסדנת בית הילל

משה פיקד על הסדנא בשנת 2001 עד 2003, העיסוק המרכזי של הסדנא היה סדנת רק"מ, נגמ"ש, צמ"ה, בדגש על הכלים בחרמון (חטמ"ר 810 של אז), מחסן חלפים גזרתי. הסדנא נתנה שירות ליחדות מרחב אוגדה 91 בתחום הנגמ"ש, מחסן, מסגרות, רק"מ, אספקת מנועים ובתחום הצמ"ה ליחידות אוגדה 36, 91, חה"ן 801 ושייטת 13.

התקופה הייתה תקופה לא פשוטה, הסדנא נהרסה כליל והוחל בבניית המרט"פ כפי שהוא כיום, חיילי הסדנא פוצלו בין סדנת קריית שמונה לבין חוליות רק"מ אשר ביצעו טיפולי ב' למרכבות בסדנת נפח, חיילי הצמ"ה עבדו בימ"ח צמ"ה בית הילל. תקופה מאתגרת בפן הפיקודי. אירוע מיוחד שמשה זוכר הוא קיום ליל סדר כמ"פ תורן, ערכנו את ליל הסדר בסדנה שהייתה אתר בנייה אחד גדול, ביחד עם קצינת הת"ש והחינוך ערכנו ליל סדר מושקע מאוד, לצערי הוא נקטע עקב הפיגוע במלון פארק.

האתגר המרכזי היה פיקוד על סדנה כאשר אין סדנה בפועל, יחד עם זאת נתן מענה בכל החתכים, מחסן, ביצועי טיפולי ב' למרכבות, דרג ב' כלי הצמ"ה, דרג ב' מסגרות לנגמ"שים וכו'. אתגר נוסף היה הוצאת החוליות לאירועי חומת מגן. בסוף התפקיד האתגר הגדול היה הכניסה לסדנה החדשה , בניית המחלקות וכתיבת נהלי הסדנה לאור הבנייה. הצלחות בתקופתו של משה היו ביצוע טיפולי ב' למרכבות, ביצוע טיפול ג' לנגמ"חונים מעזה, כניסה לסדנה וחיי שותפות עם חטיבה 769 שהיו בהתחלה בחיכוכים ומריבות. היו שתי תאונות בתקופתו של משה האחת תאונת דרכים בה נהרג טבח מסדנת קריית שמונה, בתור מ"פ קיימתי את טקס ההלוויה עם חיילי הסדנא והשנייה, תאונה בה אחד הטבחים בסדיר יצא במוצאי שבת מהבסיס עם חבריו למפל גמלא ונפל מהצוק , פונה במסוק עם פציעות קלות אך חשבנו כבר שהוא מת.

תכנית העבודה בכל סדנת בית הלל התבססה על ביצוע תיקוני דרג ב ברק"מ ונגמ"ש , בזמן כניסתי לתפקיד קיבלתי 4 מרכבות סימן 3 להם נדרשה הסדנה בפעם הראשונה לבצע טיפולי ב' , בהתחשב בעובדה שלא היו לנו הסמכות ולא היתרי נהיגה לאחר זמן רב יחסית סיימנו את המשימה, הפקנו לקחים ובזמן שהמצב בדרום התחמם והיה צורך לתגבר את סדנת נפח בביצוע טיפולי ג  לנגמחון ביצענו ליין ראשון ואף התייעלנו בהיבט השעות בביצוע הטיפול (מוטיבציית יתר). בכל שנה היה נדרש לעמוד בביצוע תוכנית העבודה של כלי הצמ"ה לחרמון (אי אפשר היה לא לעמוד פשוט). פעם בחודש נמדדנו "בשחזור חודשי" בראשות המג"ד, עד שלא סיימנו את טיפולי הב' קיבלנו בראש אחר כך עזבו אותנו לנפשנו בעיקר כי עמדנו בטיפולי הג' לנגמחון.

סיפור הווי מיוחד שמשה זוכר הוא שכל שנה הסדנא אירחה את ילדי קו לחיים סניף קרית שמונה להפנינג פורים בשיתוף עם חברת שטראוס כרמיאל, מופע מרגש ומושקע במיוחד בו נטלו חלק כלל משרתי הסדנה בהכנות וביצוע, משחקי כדורגל ברחבה שליד חדר האוכל , ניקיונות של גדות נחל לטובת איסוף בקבוקים וקבלת יום כיף בקייקים מהישוב (אז היה מותר תרומות). טיול  דו-יומי לאילת, אירועי קו לחיים, ערבי גיבוש בסככת החלפים החדשה (היינו מנקים אותה מציבים שולחנות , עושים בינגו והפרס היה יום חופש על חשבון המ"פ.

הסדנא השתתפה במבצע חומת מגן ופעולותיה היו הוצאת חוליות רק"מ בדגש על חמש צריח – יאן גלפמן, רק"מ רונן עזרא ונגמ"ש – איתמר ביטון במסגרת הסבבים עם סדנת נפח ותגבור פיקוד מרכז.

בתקופתו התחלפו מספר בעלי תפקידים ומפקדים - יצחק אלקובי עבר למפקדה ופרש מצה"ל, יואל כמיסה א.רק"מ השתחרר והתחלף עם רונן עזרא. ששון כהן חזר מסדנה נפח ומונה לסמ"פ ורס"פ, סגן ניצן התחלף עם ינון הוברמן ז"ל. מרט כצנלסון נכנס לקבע.

אנשי הקבע ששירתו בסדנה:

 

חיפוש מידע

כניסת חברים

חברים online