דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ברוך דוד ז"ל

@alt@

גיל
בן 26 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
צומת גולני

תאריך עברי:
טו בשבט תשנב

תאריך לועזי:
20/01/1992

 

בן בתיה ורפאל. נולד ביום ט"ו באב תשכ"ו (1.8.1966) בתל-אביב. את לימודיו החל בבית-הספר היסודי 'דוד רמז', המשיכם בבית-הספר התיכון 'רוגוזין' עירוני ו', וסיימם בבית-הספר התיכון 'מקס פיין' בתל אביב. היה תלמיד מצטיין, ובמסגרת לימודיו התיכוניים קיבל מלגת הצטיינות. דוד היה ילד שקט, מופנם ורגיש, שאהב את הזולת ודאג לחבריו ולמשפחתו. דוד, חניך המחנות העולים, אהב מאוד ספורט, בעיקר כדורגל, והיה אוהד מושבע של 'בית"ר' ירושלים. הוא נחשב למנהיג ספורטיבי, והוביל את חבריו למקומות ראשונים בקט-רגל ובמשיכת חבל. מגיל שש-עשרה עבד במסגרת לימודיו, וקיבל תעודת הסמכה במיכניקה עדינה. היה פעיל ואחראי ב"משמר האזרחי" במקום מגוריו, ותרם לו ממרצו ומזמנו. דוד אהב את החיים הטובים, להתלבש יפה ולהתפנק, ואהב מאוד מעדנים ממטבחה של אמא.

בשלהי יולי 1984 גויס דוד לשירות חובה בצה"ל, ובתום הטירונות שובץ בחיל החימוש. את שירותו בחיל עשה כחמש רוכב. מפקדיו העידו עליו כי היה חייל טוב מאוד, אחראי, ממושמע ומסור. את תפקידיו מילא בצורה מדוייקת, וביצע את המוטל עליו היטב, באמינות ובמקצועיות. דוד קודם בסולם הדרגות והגיע לדרגת רס"ר. בתום שירות החובה, ביולי 1987, הצטרף דוד אל שורות צבא הקבע.

ביום ט"ו בשבט תשנ"ב (20.1.1992) נפל דוד בעת מילוי תפקידו, בתאונת דרכים שאירעה בצומת גולני. בן עשרים-ושש היה בנופלו. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. הותיר אחריו הורים ואח - אבי.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים