דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

בקאל שאול ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
מלחמת יום הכיפורים

מקום הנפילה:
חושניה

תאריך עברי:
י בתשרי תשלד

תאריך לועזי:
06/10/1973

 שאול, בן ברטה ונורי, נולד ביום א' באדר תשי"ג (16.2.1953) בפתח-תקוה. הוא למד בבית-הספר היסודי בקרית-מטלון (פתח-תקוה), ואחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון המקצועי "עמל" בפתח-תקוה, במגמה של מסגרות מכנית. שאול היה תלמיד חרוץ ושקדן בלימודים העיוניים, מתמיד בלימודים המעשיים, ואהוב על מוריו ועל חבריו. הוא היה חובב ספורט והקדיש מזמנו הפנוי למשחק הכדורגל. הוא היה בחור צנוע ורחק מן ההידור. דבריו נאמרו במתינות ובנחת, בנימוס ובכובד ראש.

חברותי היה, עליז וחייכן, אהוד על מכריו ונאמן לידידיו. תמיד עמד בדיבורו וכיבד את הבטחותיו. הוא אהב לעזור לזולת וידע להקשיב, להבין ולסייע בעצה ובמעשה. היה לו חוש הומור, והוא הרבה להתלוצץ, להתבדח ולשעשע את כל שומעיו. ישר היה, בעל-מצפון ואיש אמת. שאול גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1970 והוצב לחיל החימוש. לאחר הטירונות השתלם בקורס לחמשי צריח-טנק. מפקדו ציין אותו כחייל טוב מאוד, ממושמע ואחראי, בעל ידע מקצועי רב ויעיל מאוד בעבודה. ואמנם התעתד שאול להצטרף לשורות צבא הקבע לאחר השירות הסדיר. על פעילותו המבצעית העניקו לו מפקדיו את "אות השירות המבצעי".
 בתקופת שירותו בצבא השתדל שאול שלא להדאיג את הוריו, ולא סיפר להם דבר על קשייו, על פעולותיו ועל האימונים המפרכים. הוא הקפיד לכתוב מכתבים הביתה כדי להרגיע את בני משפחתו. כשפרצה מלחמת יום- הכיפורים נשלח עם יחידתו לחזית ברמת הגולן. ביום י' בתשרי תשל"ד (6.10.1973), נפגע שאול ונהרג באזור חושנייה.
תחילה נחשב כנעדר. במחצית אוקטובר 1973 זוהתה גופתו והוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בפתח-תקוה. השאיר אחריו אב, אם, אח ואחות.
לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-סמל. במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שאול ז"ל ביצע את תפקידו לשביעות רצונם המלאה של מפקדיו והיה אהוב על חבריו ביחידה".
הוריו תרמו לזכרו ספר תורה לבית-כנסת בפתח-תקוה.


חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים